Версія для друку

У ДНУ проходять інформаційні дні «Горизонт 2020»

У Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара розпочалася серія інформаційних днів Рамкової програми ЄС «Горизонт 2020», яку проводить Національний контактний пункт Програми при ДНУ за тематичним напрямом «Космос».

Під час першого інформаційного дня керівник Національного контактного пункту ДНУ Сергій Алексєєнко та експерт контактного пункту Христина Геті здійснили загальний огляд Програми «Горизонт 2020» та розповіли про процес індивідуальної реєстрації науковців та подачі ними проектної пропозиції.

Так, представники контактного пункту ДНУ відзначили, що Україна як асоційований учасник програми «Горизонт 2020» може впливати на визначення тематики досліджень, брати участь у роботі дорадчих груп і програмних комітетів Єврокомісії, також українські науковці отримали можливість подавати більше грантових заявок. Загалом, Програма є інноваційним інструментом для забезпечення розумного, сталого і всебічного європейського розвитку. Сергій Алексєєнко акцентував увагу на складовій програми "Дії Марії Склодовської-Кюрі" для індивідуальних досліджень в рамках «Горизонт 2020». Тобто для участі в цій програмі не потрібно створювати консорціуму науковців. Щоб мати реальні шанси на перемогу в програмі "Дії Марії Склодовської-Кюрі", досвідчений науковець повинен мати наукові статті у виданнях, що індексуються в міжнародній бібліографічній та реферативній базі даних Scopus (наприклад, науковці хімічної та фізичної галузі матимуть більше шансів, якщо в них є публікації в авторитетних виданнях з імпакт-фактором порядку 10), брати участь у міжнародних конференціях, бути соціально активним.

Христина Геті детально зупинилися на створенні проектної пропозиції, яка є основним документом, що подається науковцем для участі в програмі. Як відзначила Христина Віталіївна, при створенні проектної пропозиції виникає багато гострих моментів, які потрібно враховувати науковцям. Так, як свідчить практика, багато гарних проектів були відхилені Єврокомісією, оскільки були неправильно презентовані. Тож, маючи певну інноваційну ідею, науковець повинен чітко і зрозуміло її описати. Мова подання документу – англійська. Також інноваційні ідеї не повинні суперечити релігійним та загальноприйнятим європейським правилам безпеки та етики. Проектна пропозиція складається з трьох блоків: досконалість, вплив, впровадження. Якщо проектна пропозиція була відхилена Єврокомісією, то можна, наголосила Христина Геті, повторно її подати, проаналізувавши вади та вдосконаливши слабкі блоки.

Представники контактного пункту ДНУ закликали активно долучатися до Програми «Горизонт 2020» та стати її повноправними учасниками. А також відзначили, що завжди готові допомогти розібратися в тонкощах Програми і проконсультувати усіх бажаючих з цих питань.

Наступні інформаційні дні пройдуть для молодих науковців факультетів:

Дата,час і місце проведення

Назва інформаційного дня

Перелік факультетів і кафедр, які запрошуються до участі

2.11.2017,

14:15, 1/313

Основні концепції реалізації програми «Горизонт 2020».Особливості реєстрації та подачі проектної пропозиції учасників проекту

Хімічний

ФБЕМ

ГГФ, ІФ

6.11.2017,

14:15, 1/313

ФСНМВ, ЮФ,

ЕФ, ФМЕ

7.11.2017,

14:15, 1/313

ФТФ

8.11.2017,

14:15, 1/313

ММФ, ФФЕКС, ФПМ

Для довідки: Національний контактний пункт Рамкової Програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020» (НКП ДНУ) створено з метою інформування науковців щодо Програми «Горизонт 2020», умов участі та подання пропозицій, надання консультаційної допомоги щодо пошуку партнерів, вибору варіантів фінансування, організації належного управління, правових та фінансових аспектів.

НКП «Горизонт 2020» ДНУ знаходиться в 13 корпусі, кім.33.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube