До 100-річчя Alma Mater залишилося 21 днів
Версія для друку

Вшановуємо тих, хто стояв на захисті мирного життя

Із нагоди Дня захисника України в Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара пройшов мітинг-реквієм на вшанування пам’яті вихованців університету, загиблих у бойових діях на Сході України.

У нашому університеті вже стало традицією пам’ятати і відзначати меморіальними урочистостями полеглих у боротьбі за свободу і незалежність нашої держави. Відтак, напередодні 14 жовтня на церемонію покладання квітів до Пам’ятного знаку загиблим у 1-му корпусі вкотре зібралися численні співробітники, викладачі та студенти університету.

Відкриваючи церемонію, проректор з науково-педагогічної роботи у сфері гуманітарної освіти та виховання молоді ДНУ Валентин Іваненко високо оцінив патріотичний дух, яким живе сьогодні університет. «Ми пишаємося тим, що в нашому університеті існує така щира патріотична атмосфера. Чимало наших вихованців – випускників та співробітників – зі зброєю в руках захищали суверенітет і територіальну цілісність України. На превеликий жаль, десятеро з них не повернулися, поклавши свої молоді життя за Україну. Для нас вони – справжні Герої, які, як ми знаємо, ніколи не вмирають… Крім того, у нашому університеті був розгорнутий потужний волонтерський рух, який також є ознакою нашого сьогодення і того справжнього, природного патріотичного духу, який живе в серцях тисяч наших студентів і співробітників. Саме тому ми сьогодні прийшли до цього меморіалу – на це святе для університету місце, аби хвилиною мовчання вшанувати світлу пам'ять вихованців університету, а в їхньому лиці – й усіх, хто загинув, захищаючи Україну», – сказав Валентин Васильович.

За кожним іменем – ціла історія… Згадаємо поіменно загиблих за Україну героїв-представників ДНУ: Роман Карась, Володимир Градиський, Дмитро Астапов, Павло Левчук, Олександр Черніков, Олексій Тищик, Сергій Петров, Денис Гаврюшин, Андрій Савчук, Вадим Ричков. Усі вони – представники різних факультетів і спеціальностей…

Серед наших захисників Вітчизни (тих, хто служив чи нині служить у зоні антитерористичної операції), були як офіцери – випускники військової кафедри ДНУ, так і чимало тих, хто не є професійними військовими. Один із них – присутній на заході випускник факультету систем і засобів масової комунікації Павло Дінець. Він пригадав, як 25 років тому в цих стінах і сам був таким же юнаком, як і нинішні студенти. «Ми були такі ж безтурботні, як і ви, – звертаючись до студентства сказав Павло Петрович. – Пам’ятаю, як вдавали із себе богему: писали вірші й читали їх у Ботанічному саду… і зовсім не могли уявити, що все отак завершиться. Що прийде ворожа агресія, тим паче зі сходу... Тому прошу вас бути готовими в житті до таких несподіванок. Гартуйте свої тіло і душу до подібних випробувань. Повірте, знадобиться!»

У свою чергу, представник молодого покоління студентства ДНУ – студент ІІ курсу історичного факультету Євген Афеєв подякував гостю і всім бійцям, що нині захищають Україну. У своєму вшанувальному слові він розказав про історію свята 14 жовтня, так органічно вписаного в контекст нашої сучасності, та ще раз закликав присутніх не забувати свого минулого, вірити в майбутнє і боротися за сучасність.

Опісля учасники заходу змогли покласти квіти до меморіалу.

Дніпровський національний університет по праву пишається подвигом наших випускників і співробітників, які, захищаючи східні рубежі, подарували нам шанс жити і надалі творити нашу країну мирною, незалежною і демократичною. Будьмо ж гідними їхньої пам’яті!

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube