До 100-річчя Alma Mater залишилося 21 днів
Версія для друку

Альтруїзм, співчуття та небайдужість – риси студентів нашого університету

Команда студентів Центру соціальних ініціатив і волонтерства ДНУ ім. О. Гончара разом з міським Благодійним фондом «Даруємо радість» провели благодійну акцію «Дитячий супермаркет» у дитячому будинку-інтернаті, що на Чичеріна, 157.

У цей день кожен учасник благодійного заходу став частиною нашої волонтерської команди і відчував дух взаємодопомоги та рівності!

«У нас було дуже важливе завдання – дарувати незабутню радість і посмішки дітям з особливими потребами», – так висловлювались новачки у студентському волонтерстві – першокурсники факультету психології. Цього дня їх було багато, адже поїздка до інтернату викликала неабиякий інтерес у майбутніх психологів і дефектологів – найактивніших студентів.

Наші нові знайомі з дитбудинку – діти з особливими потребами – протягом літа «заробляли» спеціальну валюту – «радики». Її можна було отримати за будь-яку активність і діяльність, наприклад, за малюнки, виконування домашнього завдання, заняття спортом тощо. А потім під час ярмарку за «радики» можна купувати різні потрібні у побуті речі. Так діти навчаються розуміти, що потрібно купувати, а що ні. Навчаються виділяти головне і розраховувати свій бюджет.

Місія студентів полягала не лише в тому, щоб допомогти дитині освоїти на практиці фінансово-економічні дії (порахувати свої кошти, бути продавцем-консультантом тощо), а й навчити гармонійному, ввічливому взаємному спілкуванню, правилам етикету та доброчинності.

Коли ми з хвилюванням зайшли до дитячого будинку й побачили ніжні дитячі очі, всі наші сумніви стосовно того, чи вдасться гарне спілкування, зникли. Час летів швидко, нас наповнювали тільки позитивні емоції, втоми не відчували. Дружелюбність дітей і вихователів, невимушена та легка атмосфера допомогли нам почуватися фахівцями – й це неперевершені відчуття!

Кожен, хто прийшов на цю благодійну акцію, є істинним альтруїстом. Тому що в такі моменти ніхто не шукав собі вигоди та не хотів нічого забрати. Навпаки, ми прийшли поділитися своєю любов’ю, теплотою й добрим настроєм.

Наша волонтерська команда вже не раз здійснювала такі благодійні акції. І звісно, ми плануємо й надалі співпрацювати з благодійним фондом «Даруємо радість» (Юлія Апухтіна) і організовувати власні поїздки такого типу. Це не тільки можливість проявити себе й свою небайдужість, а й можливість набути цінного ресурсу – мотивації професійного налаштування та соціально-педагогічного досвіду.

То що ж таке небайдужість? Як стверджують студенти факультету психології: «Альтруїзм – це, коли ти хочеш допомагати тим, кому це потрібно. Й робиш це без будь-якої користі для себе…». «Співчуття – коли ти розумієш та підтримуєш людей, які знаходяться поряд». «Небайдужість – коли маєш наміри змінювати світ на краще». І не важливо, скільки тобі років, якщо ти совісна й добросердна людина – ти будеш допомагати, скільки сам зможеш. Дійсно, у наш час такі риси духовної особистості дуже цінуються. І саме їх мають викладачі та студенти нашого університету.

Марія Педан, Аліна Марченко,
студенти факультету психології, волонтерки
Центру соціальних ініціатив і волонтерства
ДНУ імені Олеся Гончара


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube