До 100-річчя Alma Mater залишилося 21 днів
Версія для друку

Краща в регіоні кафедра в галузі права – в нашому університеті

З нагоди 20-річчя відзначення професійного свята Дня юриста у Палаці студентів ДНУ ім. О. Гончара пройшла урочиста зустріч представників юридичної освіти і науки та практикуючих правників.

Ініціатором зустрічі виступила Дніпропетровська обласна організація Союзу юристів України. Її очільник Володимир Дон привітав колег, які сьогодні захищають правові рубежі нашої держави, борються із правовим нігілізмом у суспільстві, відстоюють верховенство права в Україні. Також він закликав колег до співпраці у новоствореній Юридичній раді регіону.

З нагоди свята було відзначено кращих правників міста й області. Так, «Кращим вченим в галузі права» визнано доктора юридичних наук, професора, декана юридичного факультету ДНУ ім. О. Гончара Ольгу Соколенко. Відзнаку «Кращий молодий юрист» отримала кандидат юридичних наук, доцент кафедри адміністративного і кримінального права, Голова Ради молодих вчених факультету Євгенія Кобрусєва.

Шість вищих навчальних закладів регіону, які здійснюють фахову підготовку правників, змагалися за звання «Краща кафедра в галузі права». Оцінювання здійснювалося за спеціально розробленою і затвердженою методикою. Почесну відзнаку колег від імені колективу «Кращої кафедри в галузі права» отримала завідувач кафедри адміністративного і кримінального права ДНУ ім. О. Гончара, доктор юридичних наук, професор Тетяна Корнякова. «Наша кафедра є унікальною не тільки для міста Дніпро, регіону, а й для всієї України, – розповіла Тетяна Всеволодівна. – На кафедрі працюють вісім штатних докторів наук, лише за минулий рік нами видано 4 монографії, присвячені 100-річчю університету. Наразі на виході монографія, яка стосується кримінологічної характеристики боротьби з наркоманією: її витоків, розповсюдження і, особливо, попередження. Невдовзі запланований вихід ще двох монографій. У нас здійснюється унікальна наукова робота серед аспірантів, яких у нас нараховується близько 90. Такої правової кафедри немає більше в жодному навчальному закладі України. На факультеті створений юридичний правовий журнал, який має статус фахового, у ньому постійно публікуються і студенти, й аспіранти. На базі кафедри адміністративного і кримінального права працює унікальний студентський гурток «Правознавець», де майстер-клас студентам проводять представники правоохоронних органів. У нас працюють наші випускники, які щойно закінчили університет. Загалом, ми молоді приділяємо багато уваги, тому що це наше майбутнє».

Також з нагоди свята за сумлінне виконання посадових обов’язків, багаторічну і плідну науково-педагогічну діяльність, особистий внесок у підготовку кваліфікованих фахівців були заохочені викладачі юридичного факультету: завідувач кафедри цивільного, трудового та господарського права, канд. юрид. наук, д-р. політ. наук Ігор Алєксєєнко; професор кафедри цивільного, трудового та господарського права, д-р. юрид. наук Ірина Патерило; професор кафедри теорії держави та права, конституційного права та державного управління, д-р. іст. наук. Карло Марков; завідувач кафедри адміністративного і кримінального права, Заслужений юрист України Тетяна Корнякова; завідувач кафедри міжнародного права, історії права та політико-правових вчень, д-р. юрид. наук, професор Катерина Бережна; професор кафедри міжнародного права, історії права та політико-правових вчень, д-р. іст. наук., канд. юрид. наук Віктор Калашников; старший викладач кафедри цивільного, трудового та господарського права Олексій Стасюк; професор кафедри адміністративного і кримінального права, д-р. юрид. наук Наталія Юзікова; директор юридичної клініки, доцент кафедри цивільного, трудового та господарського права, канд. політ. наук Олена Забродіна; професор кафедри цивільного, трудового та господарського права, д-р. юрид. наук Микола Чабаненко.

Були відзначені й найактивніші та найуспішніші студенти-правники ДНУ: студент 4-го курсу, перший заступник голови ради студентів університету Іван Герасименко; магістри Маргарита Попова та Маргарита Машталір, третьокурсниця Поліна Ковтун; студент 3-го курсу, голова ради студентів юридичного факультету Владислав Воробйов.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube