До 100-річчя Alma Mater залишилося 21 днів
Версія для друку

ДНУ співпрацюватиме з центром реагування на кібер-атаки

У Дніпрі створено перший в Україні центр реагування на кібер-атаки, призначений для захисту сайтів міської ради. На базі центру діятиме навчальний полігон, до роботи якого будуть залучені студенти факультету фізики, електроніки та комп’ютерних систем Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара.

Декан факультету Дмитро Свинаренко прокоментував під час прес-конференції сайту zabeba.li, як відбуватиметься навчання студентів на полігоні при Дніпровському регіональному центрі. «Сьогодні у зв’язку з бурхливим розвитком комп’ютерних технологій в Україні і нашому місті, зокрема, виникає необхідність підготовки фахівців, здатних на високому професійному рівні протистояти кібер-атакам на інформаційні мережі, – зазначив Дмитро Свинаренко. – Ми вдячні Дніпровській облраді і всім творцям регіонального центру реагування на кібер-атаки за надання навчального полігону для наших студентів.

На цьому полігоні групи студентів, розподілені умовно на хакерів та системних адміністраторів, будуть виконувати завдання за різними сценаріями нападів на інформаційні мережі з метою напрацювання навиків швидкого розпізнавання комп’ютерних вірусів та їхнього знешкодження. Робота студентів у ролі хакерів, а не лише «вартових» системи, дуже важлива, оскільки щоб боротися з атакою, потрібно розуміти, де і як вона буде здійснена. Тим паче, що надані навчальні програми можуть моделювати атаку як у рамках окремого сайту підприємства, так і в масштабах усієї країни. Загалом, можливість тренуватися нашим студентам на сучасному обладнанні, за найсучаснішими навчальними програмами і в режимі реального часу дуже важлива для набуття високих професійних якостей», – наголосив Дмитро Миколайович.

Програмне забезпечення для протидії атакам надали Служба безпеки України та Міністерство внутрішніх справ.

За інформацією zabeba.li
Інформаційно-аналітичне агентство
ДНУ ім. О.Гончара
тел.: 374-98-20


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube