До 100-річчя Alma Mater залишилося 21 днів
Версія для друку

Клуб «Паростки»: 10 років яскравої творчості

Загальноуніверситетський клуб творчої молоді «Паростки» ДНУ імені Олеся Гончара презентував у Палаці студентів ювілейну концертну програму «Паросткам – 10! Гармонія життя».

На відкритті ювілейного заходу, коментуючи запропоновану до перегляду телепрограму «Дніпровська панорама», відзняту ще до 3-річчя клубу, його режисер, доцент кафедри іноземних мов для гуманітарних спеціальностей ДНУ Олена Бесараб зазначила, що за 10 років існування «Паростків» відбулося багато подій – яскравих і надихаючих, радісних і сумних, таких, що мотивують на переосмислення й переоцінку життєвих цінностей. Це творче об’єднання зберігає традиції, закладені засновницею Валентиною Архірєєвою, та продовжує відкривати нові таланти митців-аматорів віком від 10 до 100 років.

Так, упродовж десятиліття творчої діяльності у клубі було представлено чимало талановитих студентів і викладачів нашого університету. Зокрема, зі своїми творами на сцені клубу виступали колишні студенти, а наразі вже члени регіональної Спілки письменників України – Юлія Купіч і Наталія Литвиненко; теперішні викладачі – Олена Клюєва, Олександра Ромашко, Лариса Демедецька, Віктор Корсунський, Євгенія Шабаліна, Олександр Вовк, бразильська поетка Віра Вовк. Неодноразово в клубі презентували поетичні й прозові доробки відомих українських авторів художнього слова; представляли наукові матеріали (збірники наукових праць студентів та викладачів історичного факультету «Історичні етюди»); нариси про виховання («Думки, підказані серцем. Роздуми про виховання студентської молоді»); збірку поетичних творів та світлин «Паростки творчості», створену до 90-річчя ДНУ; книгу головного редактора журналу «Бористен» Фіделя Сухоноса «Ріо-де-Україна», збірки поезій «Обарінки» та «Ромен-зілля» Віри Вовк тощо. Крім того, в рамках засідань клубу «Паростки» відбулася низка творчих зустрічей із відомими особистостями регіону. Це – знайомства із членами Національної спілки письменників України Юрієм Кібцем, Віталієм Старченком, Надією Тубальцевою, поетом Сергієм Скорим, директором видавництва «Дніпрокнига» Галиною Губановою, шеф-редактором журналу «Бористен» Фіделем Сухоносом, директором і актором Дніпровського міського театру одного актора «Крик» Михайлом Мельником та багатьма іншими.

Вітаючи клуб із 10-річчям, проректор з науково-педагогічної роботи у сфері гуманітарної освіти та виховання молоді ДНУ, професор Валентин Іваненко відзначив за останні роки значну активізацію студентської творчості усіх напрямів (наукової, поетичної, художньої, театральної, КВК) і популяризацію в студентському середовищі поетичних, філософських, політичних та фотоклубів, поява яких, безумовно, вмотивовулася і діяльністю клубу творчої молоді «Паростки». Валентин Васильович підкреслив: «Мені приємно, що у клубі «Паростки» свою творчість демонструють як студенти, так і викладачі нашого університету. І така взаємодія позитивно впливає на досягнення взаєморозуміння між ними».

Власне, на урочистому концерті учасники та гості клубу презентували авторські літературно-музичні твори декана історичного факультету, професора Сергія Світленка, режисера клубу, доцента Олени Бесараб, наукового співробітника Будинку-музею імені Д.І.Яворницького Дмитра Чекурди й учасника гурту «ТАКІДА», викладача Коледжу ракетно-космічного машинобудування Юлії Андруцької та студенток факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства Карини Одинчук і Валерії Нестерук. Зворушливими й проникливими були виступи гостей свята – курсантів Ліцею з підвищеною військовою та фізичною підготовкою (керівник – викладач Олена Клюєва) та студентського театру естрадних мініатюр Коледжу ракетно-космічного машинобудування (керівник – Вікторія Бортвицька). Учасники концерту по-справжньому зачарували слухачів любовною лірикою, осінніми мотивами, патріотичними почуттями…

Як бачимо, результати 10-річної діяльності загальноуніверситетського клубу творчої молоді «Паростки» значні й надихають на подальшу творчу активність та розвиток. Адже участь у роботі об’єднання допомагає нашим студентам розкрити свій потенціал, самоствердитися, зав’язати дружні стосунки, робити благодійні вчинки, а також краще навчатися і бути відповідальними за свої дії.

Режисер клубу «Паростки»,
доцент кафедри іноземних мов
для гуманітарних спеціальностей
Олена Бесараб


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube