До 100-річчя Alma Mater залишилося 116 днів
Версія для друку

Уряд Канади запрошує студентів на стажування

У Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара відбулася презентація канадського урядового проекту студентських науково-дослідницьких стажувань «Mitacs Globalink Research Internship Program». Її провів координатор української частини проекту Олександр Романко.

Зокрема, пан Олександр розповів, що подання заяв для участі у програмі «Mitacs Globalink Research Internship Program for Ukraine» триває до 18 вересня 2017 року. Саме стажування в Канаді проходитиме з травня по вересень 2018 року. «Цей урядовий канадський проект діє в Україні перший рік. Усього програма «Mitacs Globalink Research Internship Program for Ukraine» розрахована на три роки. Сьогодні її учасниками можуть стати 35 студентів 3-річних бакалаврських програм зі 150 університетів України. Відмінністю нашої програми є те, що проекти для стажування подають безпосередньо професори канадських університетів. Обов’язковим елементом їхніх проектів завжди є прикладні наукові дослідження. Отже, подаючи документи на програму, українські студенти зможуть обрати від трьох до семи дослідницьких проектів, над якими вони самі хотіли би працювати – згідно з власними інтересами, навичками та попереднім досвідом. Таким чином, займаючись виключно тим, що їх найбільше цікавить, наші студенти отримають цінний практичний досвід, який потім (із великою ймовірністю) буде комерціалізуватися. Тобто у стажерів з України відкривається можливість знайти в майбутньому цікаву роботу, створити власний стартап або ж продовжити співпрацю з професором та отримати стипендію для навчання в канадській магістратурі. Ми також хочемо, щоб українські студенти приїздили на стажування не тільки в канадські університети, а й у канадські компанії. Зараз щодо цього ідуть перемовини, потрібне лише фінансування. Робимо це, бо вважаємо, що такі науково-дослідницькі проекти важливі як для Канади, так і для України, адже допомагають обом країнам розвиватися», – зазначив О. Романко.

Координатор проекту наголосив, що критерії участі дуже прості: українським студентам потрібно лише на розмовному рівні володіти англійською чи французькою мовами, мати середній академічний бал вище 80. «Під час оформлення наші третьокурсники повинні будуть створити онлайн-заяву, подати резюме з описом своїх наукових та дослідницьких інтересів, переклад виписки з оцінками та рекомендаційний лист від професора свого університету. Що цікаво: заяви аплікантів спрямовуються прямісінько до професорів-керівників проектів. Вони потім спілкуються зі студентами по Skype і вже особисто вирішують, кого взяти. Як ми розуміємо, ніхто інший на це рішення вплинути не зможе», – підкреслив Олександр Романко.

Для довідки:

Програма «Mitacs Globalink Research Internship» – це міжнародна ініціатива для 700 іноземних студентів із дев’яти країн-партнерів: Австралії, Бразилії, Індії, Китаю, Мексики, Німеччини, Саудівської Аравії, Тунісу та Франції для дослідницького стажування в кращих університетах Канади. Програма існує в Канаді вже сім років. Україна тільки нещодавно приєдналася до неї завдяки сприянню Української канадської фундації імені Тараса Шевченка.

Одним із ініціаторів цього стратегічного для українців проекту є саме Олександр Романко – провідний науковий співробітник компанії IBM Canada, професор за сумісництвом в Університеті Торонто, волонтер. Загалом, участь у пропонованих науково-дослідницьких стажуваннях для студентів безкоштовна – фінансування здійснюється виключно за рахунок канадського уряду та урядових організацій країн-партнерів, звідки приїздять учасники. В межах програми студентам, які пройшли відбір, пропонується взяти участь у літньому 12-тижневому дослідницькому стажуванні під керівництвом канадських викладачів із усіх наукових дисциплін: від інженерних, технічних, математичних до гуманітарних і соціальних наук. Усього в програмі Mitacs представлено більш ніж 2500 наукових проектів від професорів з-понад 60 університетів Канади. Окрім спільних академічних досліджень, на стажерів чекає участь у різноманітних воркшопах, семінарах із професійного розвитку та інших цікавих соціальних заходах. Очікується, що в такий спосіб вони отримають можливість збільшити свої знання й набути цінний міжнародний досвід в обраній галузі науково-дослідницької діяльності; отримавши доступ до найкращих університетських технічних обладнань, більше дізнатися про науковий ландшафт Канади; познайомитися з новими людьми з різних куточків світу та особисто відчути дружню атмосферу Канади. Крім того, наприкінці стажування студенти отримають сертифікат про проходження програми «Mitacs Globalink Research Internship». Ба-більше: ті випускники програми, що зацікавляться поверненням до Канади для навчання в магістратурі, матимуть право на здобуття стипендії «Globalink Graduate Fellowship».

Презентація «Mitacs Globalink Research Internship Program»

Детальна інформація про програму:

http://www.mitacs.ca/en/about-mitacs

http://www.mitacsua.org/

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube