До 100-річчя Alma Mater залишилося 87 днів
Версія для друку

Перші підсумки подачі заяв абітурієнтами

За результатами перших п’яти днів подачі заяв про вступ до ВНЗ бажання стати студентами Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара виявили вже 8300 абітурієнтів. На ранок 17 липня було подано 1900 заяв до магістратури і 6400 заяв – на здобуття ступеня «бакалавр».

Нагадаємо, що згідно з умовами цьогорічного набору, всі вступники на основі повної загальної середньої освіти (крім тих, хто має спеціальні умови на участь у конкурсі за результатами вступних іспитів, зарахування за співбесідою та поза конкурсом) подають заяви тільки в електронній формі. З метою полегшення абітурієнтам проходження процедури реєстрації в університеті був створений Консультаційно-інформаційний центр. Вже другий рік поспіль фахівці приймальної комісії ДНУ допомагають кожному абітурієнту правильно оформити документи для подачі електронної заявки до Єдиної державної електронної бази реєстрації з питань освіти (ЄДЕБО). Зокрема, вступники, які звертаються до центру, мають можливість під проводом висококваліфікованих консультантів створити особистий електронний «кабінет», відсканувати і завантажити необхідні додатки до атестату та, власне, надіслати заяви на вступ не лише до ДНУ, але й до будь-якого іншого ВНЗ України. Скористатися послугами нашого консультаційно-інформаційного центру вступники можуть протягом всього часу його роботи – з 12:00 години 3-го липня до 18:00 години 25-го липня 2017 року.

Зазначимо, що, враховуючи досить непросту процедуру підтвердження реєстрації заяв вступників, загальнонаціональна система ЄДЕБО наразі є перевантаженою, в її роботі виникають збої. Попри це процес подання заяв у ДНУ ім. О.Гончара проходить у спокійному режимі, організовано. «На жаль, як і минулого року, електронна система у перші дні прийому заяв працює нестабільно. Тож, аби не проґавити час, коли вона запрацює, ми запровадили цілодобове чергування працівників приймальної комісії: з 8.00 до 20.00 та з 20.00 до 8.00 наступного дня. Сподіваємося, що протягом тижня цю ситуацію у Києві виправлять, – прокоментував ректор Микола Поляков. – У свою чергу, можу відзначити, що за першу ніч прийому ми подвоїли кількість зареєстрованих заяв. І ось на третій день мали вже близько 3000 абітурієнтів, які скористалися своїм правом та відіслали документи для вступу на перший курс нашого ВНЗ. Упевнені, що до кінця періоду реєстрації кількість абітурієнтських заяв залишатиметься приблизно на минулорічному рівні – близько 20 тисяч». На ранок 17 липня, нагадаємо, до ДНУ надійшло 8300 звірених заяв.

Так, позмагатися у конкурсному відборі вони можуть за вступ на 60 спеціальностей (для здобуття ступеня бакалавра) та 51 спеціальність (для здобуття ступеня магістра). Крім того, ДНУ пропонує й набір на різні спеціальності для здобуття звання доктора філософії (колишня аспірантура) та доктора наук. «Згідно з розпорядженням Міністерства науки і освіти України, цього року для вступу на здобуття ступеня магістра абітурієнт повинен мати знання з іноземної мови не нижче рівня В1, а для здобуття звання «доктор філософії» – не нижче В2. У такому випадку володарі відповідних сертифікатів загалом звільняються від складання іспиту з іноземної мови у ВНЗ», – підкреслив відповідальний секретар приймальної комісії Михайло Дергачов. Він також додав, що на сайті МОН України вже розміщені погоджені дані про обсяги державного замовлення на підготовку з тієї чи іншої спеціальності усіх ВНЗ України. І закликав абітурієнтів не лякатися позначки «Закрита пропозиція за держзамовленням» напроти обраної спеціальності. «Це говорить лише про те, що кожен вищий навчальний заклад може прийняти на ці спеціальності фіксовану кількість студентів. І це зовсім не означає, що участь у конкурсі на них вже закрито. Тоді як на інші спеціальності обсяг держзамовлення визначатиметься саме конкурсною пропозицією», – наголосив Михайло Петрович.

Відповідальний секретар також зазначив, що приймальна комісія ДНУ також здійснюватиме прийом документів від вступників пільгових категорій, які, згідно з Правилами прийому до ВНЗ України, подаватимуть документи особисто. Співробітники ж університету їх радо проконсультують, перевірять наявність та відповідність оформлення всіх документів, аби вступники цих категорій змогли скористатися усіма пільгами, передбаченими українським законодавством. Крім того, Михайло Дергачов повідомив, що з 15 липня Міністерство освіти і науки відповідним листом дозволило подавати заяви у паперовій формі тим вступникам, які через розбіжності персональних даних не можуть створити електронні кабінети у системі.

А от ректор Микола Вікторович Поляков звернув увагу присутніх на те, що у 2017 році Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара залишився єдиним з великих українських ВНЗ, хто не збільшив плату за навчання. «Проаналізувавши попит на наш заклад і фінансові можливості абітурієнтів, було вирішено зберегти минулорічні тарифи», – наголосив він.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube