До 100-річчя Alma Mater залишилося 173 днів
Версія для друку

Збережімо історію міста разом!

На подвір’ї Палацу студентів Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара пройшла відкрита прес-конференція з представлення нового благодійного проекту «Save the Place» («Збережімо це місце»), присвяченого майбутньому 100-річному ювілею ДНУ. Проект, ініційований спільнотою випускників Дніпровського національного університету та групою приватних підприємців, спрямований на підтримку ідеї реставрування історичних сходів Палацу студентів ДНУ (колишнього Потьомкінського палацу).

Про загальну концепцію проекту та етапи його реалізації гостям заходу розповіли представники Палацу студентів ДНУ та учасники руху «Save the Place». Зокрема, директор Палацу Вадим Стукало спільно з ідеологом проекту Іллею Фроловим та архітектором Мелором Назаровим детально пояснили творчий задум, особливості технічного та юридичного забезпечення проекту, а прес-аташе Марія Василенко та івент-менеджер Олена Бурдасова ознайомили присутніх з форматами майбутніх заходів, які проводитимуться на території Палацу з метою привернення уваги до ідеї реставрації знакової історичної будівлі нашого міста.

Ідеолог проекту «Save the Place» Ілля Фролов ділиться емоціями

Власне, ідея відновити так звані «Царські сходи» на північному фасаді Палацу студентів ДНУ шляхом суспільного фінансування виникла цілком несподівано. Розповідає ініціатор проекту, молодий дніпровський музикант Ілля Фролов: «Організовуючи черговий музичний перформанс, я шукав якесь цікаве місце. Коли ж я побачив сходи Потьомкінського палацу, одразу зрозумів, що більш вдалого, енергетично зарядженого місця просто не знайти! Потому з відповідним клопотанням я звернувся до директора Палацу Вадима Вікторовича Стукала. Тоді ж у його кабінеті в нас народився спільний задум перетворити історичні сходи Палацу на такий собі нестандартний майданчик, де проходитимуть найрізноманітніші освітні чи мистецькі заходи, які сфокусують увагу на цій архітектурній споруді. Адже не секрет, що північні сходи Палацу сьогодні, на жаль, знаходяться в неналежному стані та потребують термінових відновлювальних робіт. Наша ідея з реставрації архітектурної пам’ятки шляхом проведення на її території культурно-масових заходів знайшла повну підтримку ректора ДНУ Миколи Полякова, а також моїх друзів-випускників університету різних років, приватних підприємців та просто небайдужих мешканців міста. Так поступово наша ініціатива переросла в цілий рух «Save the Place», який об'єднує людей, готових змінювати Дніпро. По суті, кожна людина, що так чи інакше бере участь у нашому проекті, власноруч закладає цеглину нового культурного фундаменту Дніпра», – переконаний ідейний натхенник «Save the Place» Ілля Фролов.

Директор Палацу студентів ДНУ Вадим Стукало

«Наш Палац студентів по праву можна назвати справжньою перлиною не лише університету, а й всього міста, – говорить незмінний протягом 20-ти років директор Палацу Вадим Стукало. – Саме з Потьомкінського палацу розпочалася історія дніпровського університету – 4 жовтня 1918 року він став першим навчальним корпусом щойно створеного тоді Катеринославського університету. За роки свого існування Палац перетворився на фактичний центр культури, духовності та організації змістовного дозвілля студентської молоді міста. Зазначу, що всі пам’ятні, визначні події у житті студентів багатьох поколінь відбувалися саме тут. І сьогодні у нашому Палаці щорічно проводиться більше 200 заходів для студентства. А творчий потенціал наших студентів дійсно потужний. Зараз у нас діють 20 творчих колективів, 11 із яких мають почесне звання «народних». Уже більше 10 років студенти ДНУ беруть участь у масштабному проекті під назвою «Студенти університету продовжують історію Палацу». Він охоплює і створення єдиної в Україні портретної галереї гетьманів; й експозицію унікальної флейти Пана, датованої ІІІ тисячоліттям до н.е., яку в археологічній експедиції знайшли студенти історичного факультету під час розкопок кургану поблизу селища Ковпаківка Магдалинівського району; це і дипломні роботи випускників кафедри образотворчого мистецтва – монументальні розписи плафонів на античні теми «Чотири пори року» і «Чотири пори доби»» тощо. А ще наш Палац щороку приймає різні студентські фестивалі, є учасником інших міських культурних проектів. Тому, без перебільшення, можемо говорити, що Палац студентів Дніпровського національного університету сьогодні відіграє важливу роль не лише в житті нашого студентства, а й усього міста», – підкреслив Вадим Вікторович.

Саме тому з числа друзів Палацу швидко сформувалася ініціативна група з відновлення цієї історичної будівлі. Робота активістів ґрунтується виключно на волонтерських засадах, адже молоді люди зорієнтовані тільки на один єдиний результат – подарувати дніпрянам додаткове красиве місце для відпочинку та культурних розваг. «Ми просто подумали: а що станеться, коли сотні яскравих ідей реалізуються в одному місці? – говорить організатор проекту Ілля Фролов. – Ми отримаємо яскраве місто, в якому хочеться жити і розвиватися. Місто, в якому є душа… Тож з метою залучення грошей на реставраційні роботи ми плануємо втілити на території Палацу десятки сміливих задумів – від музичних івентів, виставок сучасного мистецтва і театральних перформансів до тематичних фестивалів, спортивних турнірів, розвиваючих лекцій, екскурсій. Також публічний збір благодійних коштів організовуватиметься на незалежній краудфандинговій веб-платформi (www.indiegogo.com). Зараз якраз закінчується процес реєстрації нашого благодійного фонду «Save the Place». На розрахунковий рахунок фонду кожен охочий зможе внести будь-яку суму, а натомість (відповідно до внеску) він отримає абонементи на безкоштовне відвідування концертів чи інших культурних подій, які відбуватимуться в Палаці. Також передбачена можливість безкоштовно взяти участь у самих ремонтно-відновлювальних роботах на сходах, попередньо записавшись у нашу спільноту «Save the Place» в соціальній мережі Facebook. У цій же групі будуть регулярно публікуватися всі дані про процес реставраціі та фінансові звіти».

Як говорить архітектор проекту Мелор Назаров, команда поставила для себе завдання не просто відремонтувати сходи, а відновити їх в історичному вигляді. Тобто, використовуючи різні іконографічні матеріали (історичні фотографії, архівні креслення, зразки), реставратори планують поступово відродити первісний вигляд сходів, зберігши автентичні та відновивши втрачені елементи. «Палац студентів ДНУ – це особливий об’єкт – пам'ятка архітектури національного значення, занесена під № 1061 в реєстр пам'яток історичної спадщини українського народу. Саме тому наш проект розробляється з урахуванням усіх вимог державних будівельних норм України. Повністю закінчити процес відновлення історичного фасаду Палацу студентів ДНУ ми плануємо до 4 жовтня 2018 року – золотого ювілею університету», – повідомляє реставратор.

Така самоорганізація небайдужої ініціативної групи може стати чудовим прикладом для нас усіх, переконаний проректор з науково-педагогічної роботи у сфері гуманітарної освіти та виховання молоді ДНУ ім. О.Гончара Валентин Іваненко. «Нагадаю, що в усьому світі меценатська допомога співтовариства випускників освітнім чи культурним об’єктам вважається яскравим показником сильної корпоративної культури. В Україні, на жаль, подібних прикладів іще не так багато, проте ДНУ вже може похвалитися потужним напрацьованим досвідом такої органічної взаємодії університету і його випускників. Ми, справді, щиро вітаємо й усіляко підтримуємо кожен крок назустріч університету, будь-яку діяльність із висвітлення його багатогранного життя. Як от і сьогоднішня спільна прес-конференція, що є переконливим свідченням практичних кроків зі збереження нашого Палацу студентів», – прокоментував захід Валентин Васильович.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube