До 100-річчя Alma Mater залишилося 140 днів
Версія для друку

Виступ ректора на 9 каналі «Особливості абітурієнтської кампанії 2017 року»

Ректор Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, професор Микола Поляков відповів на запитання стосовно особливостей вступної кампанії-2017 журналісту телекомпанії «Приват ТБ Дніпро» (9-й канал) Артуру Терещенку.

– Коли цього року стартує прийом заяв від абітурієнтів?

– Для вступу на перший курс для здобуття ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти за денною формою навчання:

прийом заяв та документів починається 12 липня, закінчується о 18 год. 00 хв. 20 липня для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів; о 18 год. 00 хв. 26 липня для осіб, які вступають тільки на основі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання;

вступні іспити та творчі конкурси – з 21 до 26 липня включно;

співбесіди – з 21 до 23 липня включно.

Формування рейтингового списку вступників, які вступають на основі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання, творчих конкурсів та вступних іспитів, із зазначенням рекомендованих до зарахування формується та оприлюднюється не пізніше 12.00 години 01 серпня.

Вступники, які отримали рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на місця державного замовлення до 12.00 години 05 серпня.

Зарахування вступників за державним або регіональним замовленням проводиться не пізніше 12.00 години 07 серпня, за кошти фізичних та юридичних осіб – не пізніше 30 вересня.

Загалом ми пропонуємо абітурієнтам на вибір 60 спеціальностей для здобуття ступеня «бакалавр» і 51 – ступеня «магістр».

– Абітурієнти знову подають заяви в електронній формі?

– Так, цього року всі вступники на основі повної загальної cередньої освіти (крім тих, хто має спеціальні умови на участь у конкурсі за результатами вступних іспитів, зарахування за співбесідою та поза конкурсом) подають заяви тільки в електронній формі.

Але, в цьому році передбачено завчасне створення електронних кабінетів вступників та завантаження додатків до документів про повну загальну середню освіту, яке розпочинається 29 червня та закінчується о 18 год. 00 хв. 25 липня. Це зроблено з метою розвантаження системи прийняття заяв від абітурієнтів в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО) у перші дні подання заяв на вступ.

Зверніть увагу! На базі Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара і цього року продовжить свою роботу Консультаційно-інформаційний центр.

Завдання центру залишаються незмінними – допомогти вступникові виконати усі необхідні процедури для електронної подачі заяв. Університет надає можливість користування швидкісним Інтернетом і забезпечує кваліфікованими консультантами з числа членів відбіркової комісії.

Створення власного «кабінету», сканування додатку до атестату, подання електронних заяв – все це, у разі потреби, вступник зможе зробити, завітавши до Приймальної комісії з 3 до 25 липня 2017 року.

До речі, ми не обмежуємо права вступників поданням заяв лише до нашого університету – за бажанням вони можуть скористатися послугами нашого центру для подачі заяви до будь-якого іншого вищого навчального закладу.

– Чи можна подавати сертифікати минулих років?

– Можна подавати сертифікати ЗНО 2016 і 2017 років.

– Скільки заяв може подавати абітурієнт?

– Тут також є певні зміни. У цьому році вступник може подати до дев’яти заяв на місця державного замовлення не більше, ніж з чотирьох спеціальностей. Причому заяви, подані на одну й ту ж саму спеціальність за денною і заочною формами навчання, вважаються двома різними заявами.

А от подавати заяви для участі в конкурсі на місця за кошти фізичних або юридичних осіб можна у будь-якій кількості.

– Наскільки важливим фактором під час конкурсного відбору є пріоритетність заяви?

– Пріоритетність – визначається вступником під час подачі заяв (від 1 до 9, де 1 є показником найбільш пріоритетної заяви), за якою визначається вибір відкритих та закритих конкурсних пропозицій для зарахування на навчання для здобуття ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти за державним або регіональним замовленням.

Пріоритетність разом із конкурсним балом фактично і визначають подальшу долю вступника. Як свідчить аналіз попередніх вступних кампаній, абітурієнт рекомендується до зарахування, в середньому, за заявами з пріоритетністю від 1 до 3. Особливо якщо він при цьому має конкурсний бал вище 170 балів. Пріоритетність заяви має відображати дійсні наміри вступника. Зазначена вступником пріоритетність заяв не може бути змінена.

– Ми чули, що є багато змін в умовах прийому для осіб, проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї.

– Так, вийшло кілька наказів Міністерства освіти і науки України, які визначають особливості прийому цих громадян, а також тих, батьки яких постраждали або, на жаль, загинули під час проведення Антитерористичної операції. Зі спеціальними умовами вступу можна ознайомитися або на сайті ДНУ, або завітавши до Приймальної комісії.

– В останні роки відбулися зміни в умовах вступу до магістратури. Поясніть їх, будь ласка, бакалаврам.

Як і минулого року, бакалаври можуть вступати до магістратури не тільки за своїм фахом, а й обрати іншу магістерську програму. Для цього потрібно скласти додаткові вступні випробування. Можливість «перехресного вступу» існує для певних спеціальностей, перелік яких є у Приймальній комісії.

Принципові зміни очікують на тих, хто вступатиме на навчання за освітнім ступенем магістра за спеціальністю 081 «Право». Для них буде проведене єдине фахове вступне випробування з використанням організаційно-технологічних процесів зовнішнього незалежного оцінювання.

Хочу також звернути увагу абітурієнтів, які вступатимуть на навчання для здобуття ступеня бакалавра на те, що цього року запроваджені так звані регіональний, галузевий та сільський коефіцієнти. Це означає, що конкурсний бал буде домножуватися на коефіцієнт. Цими коефіцієнтами МОН хоче збалансувати кількість вступників по всіх регіонах України. Регіональний коефіцієнт буде одним зі стимулів обирання інших міст. При вступі до ВНЗ Києва коефіцієнт складатиме 1,0; до ВНЗ Дніпра, Львова, Одеси, Харкова – 1,01; до ВНЗ Донецької чи Луганської областей, переміщених ВНЗ – 1,03. У всіх інших регіонах коефіцієнт – 1,02. Галузевий коефіцієнт зорієнтований на природничо-технічні спеціальності та спрямований на підтримку абітурієнтів, які обирають ці складні спеціальності. У вступників, які навчалися в сільських населених пунктах, конкурсний бал буде домножуватися на 1,02 – це сільський коефіцієнт.

Шановні абітурієнти!

Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара наступного, 2018 року святкуватиме 100-річний ювілей. Наш університет дав успішний кар’єрний старт майже 150 тисячам вихованців.

Випускникам нашої alma mater притаманні ґрунтовна фундаментальна підготовка, глибокі знання з гуманітарних дисциплін, широкий світогляд і комплексний підхід до вирішення складних проблем сучасності.

Протягом останніх 20 років ми суттєво оновили перелік спеціальностей відповідно до світової тенденції давати освіту на перетині різних галузей знань. Сьогодні в ДНУ можна опанувати такі сучасні фахи: комп’ютерна інженерія, кібербезпека, авіоніка, мікро- та наносистемна техніка, соціологія, політологія, клінічна лабораторна діагностика, харчові технології, зв’язки з громадськістю, китайська та японська мови, дизайн, підприємництво, торгівля та біржова діяльність, туризм і багато інших.

Загалом ми пропонуємо абітурієнтам на вибір 60 спеціальностей для здобуття ступеня «бакалавр» і 51 – ступеня «магістр».

Бажаю всім абітурієнтам успішно подолати складні випробування та зробити гідний вибір, який визначить подальше життя і гарантуватиме професійний успіх.

Із радістю чекатиму на зустріч 31 серпня біля Палацу студентів на урочистій церемонії посвяти в студенти Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара!

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube