До 100-річчя Alma Mater залишилося 172 днів
Версія для друку

Доброчинність – особлива місія студентів-волонтерів!

1 червня – Всесвітній день захисту дітей. Саме тому студенти-активісти факультету психології – волонтери громадського об’єднання Центру соціальних ініціатив і волонтерства ДНУ імені Олеся Гончара – не змогли пройти повз цієї дати й побажали зробити щось корисне та приємне для дітей. Зокрема, вони вирішили провести літню волонтерську ігрову програму й зібрати кошти на зошити для школярів, які навчаються у четвертому класі.

Тому вже 2 червня студенти ДНУ вирушили до дитячого будинку № 1, що на ж/м «Тополя». У групі волонтерів були студенти-першокурсники з академічної групи ДК-16-1, які навчаються за спеціальністю «Корекційна освіта». До поїздки ми ретельно готувалися, дослуховуючись до добрих порад старшокурсників та наших мудрих і розумних викладачів. На цю зустріч дуже очікували як вихованці дитбудинку, так і наші волонтери. Поїздка була емоційно хвилюючою, бо у нас уже був попередній досвід спілкування з вихованцями дитбудинку та проведення ігрових програм, тому цього разу ми вже сміливіше спілкувалися з нашими новими друзями. Наші хвилювання й очікування справдилися позитивно. Усім мешканцям «Планети добра» (саме так називається цей дитячий будинок) сподобався наш приїзд: і керівництву, й вихователям, а найбільше вихованцям.

Тільки-но ми зайшли на подвір’я закладу, як до нас підбіг цілий натовп діточок, які миттєво нас обступили, радісно привітали та погукали заступника директора дитбудинку Валентину Павлівну Юрашко, якій ми і вручили кошти на придбання учнівських зошитів та канцтоварів. Потім розпочалася цікава ігрова програма. Цього дня була чудова погода, тому можна було провести активні ігри на відкритому повітрі. Більшість вихованців – хлопці, тому їм ця новина дуже сподобалася! За грою та веселим спілкуванням швидко сплинув час. Не хотілося полишати маленьких друзів, проте ми мали повертатися на заняття.

При підготовці заходу ми застосовували ті теоретичні знання, які отримали на певних навчальних дисциплінах («Соціально-педагогічні засади волонтерської діяльності», «Педагогіка» тощо) й, безумовно, свої власні захоплення та педагогічні напрацювання. Наші перші кроки соціально-педагогічної взаємодії виявилися вдалими. Для вихованців дитбудинку також можна виділити багато плюсів: їм дуже важливо приймати студентів-волонтерів у гостях, адже таким чином вони здобувають соціалізацію, нових друзів, психологічну допомогу та нові корисні навички. І, можливо, що вони теж стануть студентами нашого університету, який ми любимо, і який наступного року відзначатиме свій золотий ювілей!

Мешканці «Планети добра» згадали нас, наш минулий приїзд та ігри, в які ми грали… Вони нічого не забули – це так приємно було чути! Безумовно, для волонтерів це найвища нагорода – коли тебе люблять і чекають. За активну участь в ігровій програмі та інших заходах діти отримали нагороди: солодощі та грамоту від нашої організації – Центру соціальних ініціатив і волонтерства ДНУ імені Олеся Гончара!

Окремі слова вдячності нашим наставникам – викладачам кафедри педагогіки та корекційної освіти ДНУ, а особливо Зої Петрівні Бондаренко, за активну допомогу в організації цього заходу, який був дуже важливим як для студентів-волонтерів, так і для дітей!

До нової зустрічі, наші юні друзі!

Марія Педан,
студентка групи ДК-16-1, волонтерка


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube