До 100-річчя Alma Mater залишилося 170 днів
Версія для друку

Нестандартний підхід до профорієнтації на економічному факультеті

Уявіть: Ви – випускник школи чи ліцею, вступаєте у доросле життя, обираєте професію чи ВНЗ. Згадали?! Як було важко, безліч варіантів, море рекомендацій та порад, і Ви наодинці з хаосом у голові. Інтернет не дуже допомагає, батьки наполягають на своєму виборі, однокласники зібралися хто куди.

Саме тому, з метою допомоги нашому юному поколінню у виборі напряму навчання та вишу за ініціативи декана економічного факультету професора Сергія Смирнова та викладача кафедри статистики, обліку та економічної інформатики Дар’ї Бесчастної вже вп’яте навесні проводиться економічний квест для учнів шкіл, ліцеїв та гімназій.

Цьогоріч у змаганнях взяли участь понад 150 хлопців та дівчат з провідних середніх навчальних закладів Дніпра. Під час проходження маршруту школярі розв’язували задачі на логіку, обирали найбільш привабливі умови для депозиту, актуалізували свої знання з історії економіки України, історії власного міста та Дніпровського національного університету. Особливо учасники вподобали станції, де було необхідно взаємодіяти всією командою. Як сказала одна з учасниць, учениця Дніпропетровського ліцею-інтернату фізико-математичного профілю Марія Воротинцева: «Ми всі в захваті, адже змогли в нестандартних обставинах разом вирішити цікаві завдання. Нас усіх об’єднувала цікавість та жага до перемоги».

Переможцями цьогорічного квесту стали дві команди: збірна учнів-членів МАН та команда 11-ти класників Дніпровського ліцею інформаційних технологій. Один з переможців, учень Дніпровського ліцею інформаційних технологій Владислав Маціяко наприкінці сказав: «Маючи досить багатий досвід участі в різноманітних змаганнях з економіки (Всеукраїнський МАН, конкурс есе тощо), відзначу, що квест мені дуже сподобався. Це була гарна можливість познайомитися зі студентами та викладачами економу, поглибити свої знання та й ще отримати солодкі призи».

Підводячи підсумки заходу, голова журі, завідувач кафедри статистики, обліку та економічної інформатики ДНУ, професор Оксана Єлісєєва наголосила, що саме нестандартні підходи до профорієнтаційної роботи та можливість неформального спілкування зі студентами, практичність та перспективність майбутньої професії є запорукою вдалого вибору абітурієнтами напряму подальшого розвитку та ВНЗ.

Окремо варто відзначити авторів цьогорічних завдань для квесту: старшого викладача кафедри економічної кібернетики Тараса Ніколаєва, голову Ради студентів економічного факультету Катерину Іотову, студентів економічного факультету Оксану Стороженко, Федора Могильного, Євгена Бортульова, Ірину Андросову, а також фотокореспондента Анастасію Коновалову та всіх студентів, які радо зголосилися виступити кураторами груп учасників. До речі, наш Ростислав Покутинський, який був куратором однієї із команд-переможниць, пригадав, як і сам брав участь у цьому змаганні школярів. Тоді його команда посіла лише третє місце, тож зараз він отримав певний реванш. Хоча завдання з кожним роком стають все складнішими та неординарнішими.

Економічний факультет ДНУ ім. О.Гончара має багатий досвід організації та проведення шкільних конкурсів та змагань. Саме тому на економі найкращі студенти!!!

Дар’я Бесчастна,
викладач кафедри статистики, обліку та економічної інформатики
ДНУ ім. О.Гончара


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube