До 100-річчя Alma Mater залишилося 140 днів
Версія для друку

Студенти фізтеху успішно вирішують перспективні науково-технічні завдання космічної галузі

Студенти кафедри систем автоматизованого управління фізико-технічного факультету Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Ярослав Скородень та Анастасія Бабаніна стали переможцями другого туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямом «Авіаційна та ракетно-космічна техніка. Аеронавігація». Ярослав Скородень посів третє місце, робота Анастасії Бабаніної відзначена грамотою у номінації «За розробку перспективних проектів майбутнього».

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт щороку дозволяє найталановитішій молоді України представити результати своїх розробок і досліджень. Цього разу другий тур конкурсу за напрямом «Авіаційна та ракетно-космічна техніка. Аеронавігація» був проведений у Національному авіаційному університеті. Рівень науково-дослідних робіт був дуже високий, учасники працювали над складними завданнями авіаційної та космічної сфер, обороноздатності держави. Усі роботи викликали жвавий інтерес, отримали найвищі оцінки за актуальність. Підготовка доповідей та їхній захист засвідчили професіоналізм та глибокі знання учасників, результати більшості робіт були представлені у низці публікацій.

Ярослав Скородень представив наукову роботу «Неітераційний метод планування спостереження орбітальних об’єктів з космічного апарату», в якій запропоновував швидкий метод складання плану спостереження орбітальних об’єктів, який може бути реалізований як у наземному центрі керування завданнями польоту, так і на борту космічного апарату. Запропонований метод є внеском у реалізацію доповнення спостереження орбітальних об’єктів з мережі наземних станцій спостереженнями з космічних апаратів. Результати розробок і досліджень Ярослава представлені у шести публікаціях, серед яких стаття у фаховому науковому збірнику.

Робота Анастасії Бабаніної «Управління топологією супутникової мережі» привернула увагу своєю спрямованістю у майбутнє, масштабністю, оригінальністю запропонованого рішення, яке поєдналося з класичним академічним підходом. Результати досліджень Анастасії Бабаніної представлені у семи публікаціях.

Також Ярослав Скородень і Анастасія Бабаніна відзначені грамотами за презентацію наукових розробок та досягнення в науковій діяльності. Результати конкурсу надихають, дають імпульс для нових досягнень.

Науковий керівник студентів, доцент кафедри систем
автоматизованого управління
фізико-технічного факультету
Тетяна Лабуткіна


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube