До 100-річчя Alma Mater залишилося 140 днів
Версія для друку

Дебатний турнір на економічному факультеті

За ініціативою студентської ради економічного факультету та викладачів Дар’ї Бесчастної і Тараса Ніколаєва на факультеті пройшов традиційний дебатний турнір серед студентів ІІ-ІІІ курсів.

Із переліку запропонованих тем у першому турі обговорювалися майбутній потенціал Європейського Союзу, переваги та недоліки продажу землі сільськогосподарського призначення в Україні та запропонована власна модель опадаткування доходів та майна. У другому турі на прикладі України та інших країн світу було висвітлено, як старіння населення впливає на структуру економіки, досліджено транспортний потенціал України та запропоновані напрями його розвитку, а також представлено портрет економічно успішної країни.

За результатами запеклої боротьби з розривом у декілька балів у першому турі перше місце посіла команда фінансистів, яка презентувала модернізацію вже існуючої системи оподаткування доходів та майна в Україні. Доповіді, яка привела команду до перемоги, блискуче опонував найкращий опонент за результатами першого туру – представник групи ЕП-15у Ярослав Осіліхін. Друге місце посіла команда кібернетиків, яка висвітлювала можливий розвиток подій щодо Європейського Союзу, з якою виступив найкращий доповідач – представник групи ЕК-15 Микола Третяк. Найкращим рецезентом стала представниця групи ЕП-15 Анастасія Лихачевська.

У другому турі з розривом в один бал перше місце посіла команда спеціальності «Прикладна статистика», яка представила портрет економічно успішної країни на прикладі Швейцарії. Доповідачем виступив студент групи ЕС-15 Ростислав Покутинський, визнаний кращим доповідачем другого туру. Друге місце отримала команда спеціальності «Облік та аудит», яка розглядала демографічні проблеми старіння нації та їхній вплив на структуру національної економіки. Крім того, учасник цієї команди Артем Заботнов отримав звання найкращого опонента, а Дар’я Моїсеєнко – найкращого рецензента. Серед команди маркетологів відзначився Грант Куроян, який отримав грамоту за найкраще ведення дискусії та активну участь у кожному з розглянутих питань.

Членами журі виступали заступники декана, викладачі кафедр та представники студентської ради економічного факультету. Голова студентської ради Катерина Іотова зазначила, що саме така форма позанавчальних заходів дає змогу, з одного боку, розкрити науковий потенціал студентів, а з іншого – активізує спілкування студентів різних курсів та спеціальностей. Як відзначають самі студенти: «Нам би хотілося проводити якомога більше таких заходів, адже саме завдяки їм ми розглядаємо актуальні у світі питання та розвиваємося не лише за своєю спеціальністю, але й розширюємо свій кругозір, бачимо практичне застосування теоретичних знань, які отримуємо в аудиторіях». У свою чергу, доцент кафедри статистики, обліку та економічної інформатики ДНУ Владислав Яковенко наголосив, що на подібних заходах викладачі також дізнаються щось нове, й найголовніше, відкривають своїх студентів у новому ракурсі.

До слова, окрему подяку виносимо представникам старших курсів, які були кураторами груп під час підготовки до турніру.

Ростислав Покутинський
студент групи ЕС-15-1


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube