До 100-річчя Alma Mater залишилося 170 днів
Версія для друку

Прем’єра вистави для студентів

15 березня в Дніпровському українському академічному музично-драматичному театрі імені Тараса Шевченка відбувся прем’єрний показ вистави «Дерева вмирають стоячи». Основною аудиторією спектаклю стали студенти Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, які отримали велике естетичне задоволення від вдалого поєднання сучасної української сценічної майстерності і класики європейської драматургії.

П’єса «Дерева вмирають стоячи» є одним з кращих творів видатного іспанського драматурга Алехандро Касони (1903-1965), який добре відомий поціновувачам театрального мистецтва Європи і Латинської Америки. Вперше відбувшись в 1949 році в столиці Аргентини – Буенос-Айресі, вистава майже сімдесят років не сходить зі сцен театрів по всьому світу. Мабуть тому, що піднімає непрості моральні питання: «Що краще – гірка правда чи солодка брехня? Хто має бути ріднішим – недоброзичливий близький родич чи зовсім чужі люди, які розуміють тебе і наповнюють життя радістю і смислом?». Відповідь глядач отримує, ставши свідком подій у домі літньої іспанської пані, яка чекає онука з далекої Канади. Наскрізними у спектаклі є теми самовідданості, поваги до старшого покоління і вміння творити добро. Тому не дивно, що режисер, народна артистка України Лідія Кушкова, яка поставила п’єсу і зіграла в ній головну роль, на прем’єру вирішила запросити студентську молодь.

Університет і театр давно співпрацюють на ниві виховання молодого покоління через знайомство зі сценічним доробком української та світової культури. Адже ректор нашого університету, професор Микола Поляков, піклуючись про духовний розвиток студентства, докладає багато зусиль для входження молоді у світ театрального мистецтва. Свого часу під час засідань Культурологічного клубу «В гостях у ректора ДНУ» відбулися зустрічі з «зірками» театру імені Шевченка, народними артистами України – колишнім директором і художнім керівником Валерієм Ковтуненком, ведучими акторами Лідією Кушковою та Василем Крачковським, а також перегляд численних вистав.

Ось і зараз, велика зала театру була сповнена враженою і схвильованою університетською молоддю. Студенти дивилися виставу, затамувавши подих і щиро співчуваючи головним героям. Особливо Бабусі, яку майстерно і проникливо зіграла Лідія Кушкова. І хоча спектакль був заявлений як комедія, він виявився справжньою психологічною драмою. Нагородою артистам і визнанням їх надзвичайної майстерності (у виставі також були задіяні провідний майстер сцени Вілен Головко та молоді актори) стали справжня злива глядацьких оплесків та квіти від колективу нашого університету.

Привітання акторам від ректора і колективу ДНУ імені Олеся Гончара оголосила відомий театрознавець, кандидат філологічних наук Валентина Галацька: «Дякуємо вам, що збагачуєте український духовний світ і несете красу своєї творчості молодому поколінню».

Сергій Ляпін,
старший лаборант групи аналізу
у сфері гуманітарної освіти та виховання молоді


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube