До 100-річчя Alma Mater залишилося 170 днів
Версія для друку

Благодійна акція на підтримку інвалідів АТО

10 березня в Музеї українського живопису відкрилася виставка творчих робіт студентів і викладачів Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара «Від поклику до професії». Усі кошти, отримані від продажу картин, будуть спрямовані на підтримку бійців-інвалідів, потерпілих під час АТО.

Виставка присвячена майбутньому ювілею університету, який вже майже сто років готує професійні кадри для різних галузей. Роботи студентів кафедри образотворчого мистецтва та дизайну ДНУ експонуються на третьому поверсі музею у малій залі-галереї.

Серед представлених картин були і роботи викладачів університету – досвідчених художників, дизайнерів, членів Національної спілки художників та Спілки дизайнерів України. Наприклад, автором картин «Літо», «Веселка» і «Набережна» є старший викладач кафедри образотворчого мистецтва та дизайну, куратор виставки Василь Тевяшов. «Нам є чим похвалитися: ми постійно беремо участь у творчих конкурсах з дизайну і образотворчого мистецтва всеукраїнського рівня. Як мінімум, тричі наші студенти були призерами всеукраїнських олімпіад з живопису», – розповів куратор експозиції. «Це вже друга наша виставка в рамках програми допомоги бійцям АТО. Безумовно, підтримки потребують багато категорій людей, але та ситуація, яка у нас сьогодні в країні, вимагає, в першу чергу, допомагати людям, які нас захищають, – зазначив Василь Олександрович. – Минулого разу учасники виставки отримали моральне задоволення, всі кошти, а це близько дванадцяти тисяч гривень, використали на благодійність». Василь Тевяшов додав: «До цієї виставки ми готувалися протягом місяця. У результаті, представили понад вісімдесят робіт. Є картини від викладачів різних поколінь. Критерієм відбору був, у першу чергу, професіоналізм, як і заявлено в назві виставки. Відбирали роботи за жанрами і характером, щоб вони сподобалися як найдосвідченішому глядачеві, так і любителю». Також у малій залі виставлені на продаж полотна «Ранок», «Вечір» та «Зустріч», автором яких є завідувач кафедри образотворчого мистецтва та дизайну ДНУ, кандидат педагогічних наук, доцент Віктор Корсунський.

Учасниця виставки, студентка-третьокурсниця Таїсія Сушко показала свою роботу «Літній театр» і поділилася історією її створення: «Уся група отримала завдання намалювати стилізований міський пейзаж. Я обрала літній театр в парку Глоби. Це декоративна робота, у якій усі форми та лінії зведені до простих геометричних фігур. Пейзаж теж спрощений». Учасниця благодійної експозиції говорить, що її роботу оцінили в чотириста гривень. І додає, що її найулюбленіша картина на виставці – морський пейзаж викладача Андрія Зубенка. «Вона сонячна і легка», – зазначила художниця-початківець.

Виставка триватиме до квітня, вхід до музею безкоштовний. Але організатори благочинної експозиції зазначають: якщо виставка буде користуватися попитом, то вона буде продовжена. І щиро запрошують усіх бажаючих взяти участь у благочинному заході.

Олена Леона, студентка факультету
систем і засобів масової комунікації


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube