До 100-річчя Alma Mater залишилося 139 днів
Версія для друку

Специфіка бібліотечної роботи – для майбутніх видавців

Студенти ІІ курсу ФСЗМК за спеціальністю «Видавнича справа та редагування», які проходять навчальну практику під керівництвом доцента кафедри видавничої справи та міжкультурних комунікацій Людмили Губи, на базі Наукової бібліотеки ДНУ опановували специфіку бібліотечної справи.

Під час екскурсії студенти ознайомились з історією університетської бібліотеки, з її вітчизняними та іноземними фондами. Відвідування відділу основного книгозберігання залишило в студентів яскраві враження про сучасні примірники видань оригінального друкарського оформлення.

Майбутнім видавцям потрібні знання про державні стандарти в галузі книжкової та бібліотечної справи. В інформаційно-бібліографічному відділі студенти дізналися про діючі стандарти, структуру сайту, алгоритм пошуку матеріалу за ЕК, правила користування фаховими довідниками, словниками та енциклопедичними виданнями. Корисним доповненням стало практичне заняття з пошуку книг за традиційним алфавітним та систематичним каталогами, розглядалися різні варіанти розстановки та послідовності карток. Узагальнюючі висновки містила лекція «Книжкова спадщина Катеринославщини: історія та розвиток», під час якої присутні прослухали цікаві матеріали з історії співпраці бібліотек, видавництв та книгарень нашого міста у ХІХ – початку ХХ ст. Для зацікавленого сприйняття текстовий матеріал викладався з демонстрацією цінних та рідкісних примірників, що зберігаються у відділі рідкісних видань бібліотеки.

Тематичний огляд літератури «Мистецтво художньої книги» допоміг поширити знання студентів з історії книги, надав можливість ознайомитись з цінними джерелами: «Кобзар» Т. Г. Шевченка великого розміру, різні видання одного твору, гарно оздоблені палехським розписом примірники.

Такі форми роботи є корисними і для студентів, і для Наукової бібліотеки університету. Студенти отримують сучасну інформацію щодо діяльності бібліотеки, її підрозділів та послуг для користувачів. Все перелічене, безперечно, впливає на підвищення якості навчального процесу, його ефективності. Логічним завершенням практики є заповнення студентами опитувальних листів, в яких вони формулюють свої враження про захід, висловлюють думки і пропозиції щодо майбутньої співпраці.

Людмила Лучка,
заступник директора Наукової бібліотеки


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook instagramm Youtube