В університеті створені умови для всебічного розвитку особистості ...
Версія для друку

Студмістечко

Студентське містечко є структурним підрозділом Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара. У своїй роботі студентське містечко керується Конституцією України, чинними законодавчими актами України, нормативними документами Міністерства освіти і науки України, Статутом Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, Положенням про студентське містечко Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, наказами та розпорядженнями ректора. 
   
Призначення студентського містечка полягає в забезпеченні житлових, побутових, культурних, спортивних та інших потреб мешканців, культурно-побутових, торгівельних та інших послуг.

Керівництво студентським містечком здійснює директор, який призначається на посаду та звільняється з посади ректором університету. Директор студентського містечка підпорядкований ректору і несе персональну відповідальність за виконання покладених на студмістечко завдань та реалізацію його функцій.

Директор студентського містечка визначає основні напрямки економічного і соціального розвитку, керує усією діяльністю і організовує роботу студентського містечка, вирішує питання вдосконалення його структури.

Тарифи на проживання в гуртожитках ДНУ
Правила внутрішнього розпорядку в гуртожитках ДНУ
Порядок поселення студентів до гуртожитків студентського містечка Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара на 2021–2022 н.р.
Написання заяви на поселення у гуртожитки на 2021-2022 н.р.

Розподіл факультетів по гуртожитках


гуртожиток №1 (м. Дніпро, пр. Науки, 28; тел. (056) 374 55 42) – факультети: механіко-математичний, економіки, прикладної математики, систем та засобів масової комунікації;
гуртожиток №2 (м. Дніпро, пр. Науки, 38; тел. (056) 374 55 60) – історичний та юридичний факультети;
гуртожиток №3 (м. Дніпро. пр. Науки, 38-а; тел. (056) 374 55 59) – факультет психології та спеціальної освіти, факультет української й іноземної філології та мистецтвознавства;
гуртожиток №5 (м. Дніпро, вул. Ніла Армстронга, 30; тел. (056) 373 12 04) – фізико-технічний факультет, біолого-екологічний факультет та факультет суспільних наук і міжнародних відносин;
гуртожиток №6 (м. Дніпро, вул. Ніла Армстронга, 38; тел. (056) 373 12 03) – факультет фізики, електроніки та комп’ютерних систем;
гуртожиток №7 (м. Дніпро, вул. Ніла Армстронга, 32; тел. (056) 373 12 05) – хімічний факультет, факультет медичних технологій діагностики та реабілітації.

Кількість вільних місць станом на 01.08.2023 р.:

гуртожиток №1: 112
гуртожиток №2: 170
гуртожиток №3: 318
гуртожиток №5: 150
гуртожиток №6: 80
гуртожиток №7: 81

Поселення у гуртожиток

Студенти, які зараховані на 1-й курс та бажають поселитися до гуртожитку, повинні оформити в гуртожитках заяви на поселення до 19 серпня (включно) 2023 року. Після 19 серпня 2023 року заяви приймаються, але розглядаються комісією з поселення за наявності вільних місць.

Поселення відбуватиметься 21, 22, 23, 24 серпня 2023 року з 08.00 до 16.30.

Перелік документів, необхідних для поселення в гуртожиток:
• заява про поселення (оформлюють у гуртожитку);
• квитанція про оплату за рік проживання (реквізити отримують у гуртожитку);
• ксерокопія паспорта та ідентифікаційного коду;
• довідка про медичний огляд у студентській поліклініці або виїзного лікаря (санітарна перепустка), проходження флюороогляду;
• 3 фотографії розміром 3х4 (кольорові);
• ордер на поселення (оформлюють у гуртожитку);
• договір найму житлового приміщення та акт прийому-передачі (оформлюють у гуртожитку); для неповнолітніх студентів під час укладання договору обов’язкова присутність одного з батьків і наявність оригіналу його паспорта!

Студенти заочної форми навчання оплачують проживання у гуртожитках на період підготовки до складання сесії щодобово (100 грн за місце). Вартість проживання у гостьових кімнатах (для приїжджих) така сама.

Детальніше про правила студентського містечка ДНУ читайте у розділі «Положення про студентське містечко ДНУ».

Керівництво студентського містечка

Директор студентського містечка – Статкевич Павло Вячеславович.

Контакти
:
пр. Науки, 38, гуртожиток №2, каб. №39
Телефон: +38 (056) 374-55-46

Регламент роботи: понеділок-п’ятниця з 08:00 до 16:30.

Електронна пошта студмістечка: campusdnu@ukr.net

Умови доступності корпусів та гуртожитків ДНУ для людей з особливими потребами
містять низку аспектів, які допомагають забезпечити комфортне та безпечне навчання і проживання.

Основні аспекти доступності гуртожитків для людей з особливими потребами:

1. Фізична доступність: обладнання різними зручностями, що дозволяють людям з обмеженою рухливістю переміщатися по будівлі. Зокрема, в різних корпусах та гуртожитках є пандуси (корпус №14, гуртожиток №5), зовнішній ліфт-підйомник (корпус №11), ліфт з нульового поверху (головний корпус №1), широкі коридори, спеціальні кімнати для розміщення крісел-візків (гуртожиток №5), спеціально обладнані вбиральні (гуртожиток №5) та інше.  Всі складові відповідають вимогам доступності для маломобільних груп населення. На 1-му поверсі облаштований санвузол, з кабіною для інвалідів та широкими дверима, згідно вимог для маломобільних груп населення.

Порядок супроводу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення у ДНУ



2. Адаптовані житлові приміщення: в гуртожитку №5, обладнаному пандусами, на першому поверсі є кімнати, що враховують потреби людей з різними особливостями: просторі двері, адаптовані ванні кімнати з підйомними ручками, зручні низькі ліжка тощо.

 
 

3. Безпека:
навчальні корпуси та гуртожитки ДНУ обладнані засобами протипожежної безпеки та мають укриття.


4. Соціальна інтеграція та спорт:
в університеті забезпечені можливості для соціальної взаємодії для всіх мешканців гуртожитку, незалежно від їхніх особливостей. Зокрема, є кімнати для загальних зборів та навчання, обладнані кімнати для занять спортом.

  

5. Доступ до безкоштовних послуг: усі студенти ДНУ, включно зі студентами з особливими потребами, можуть безкоштовно скористатися послугами університетських психологічної служби, юридичної клініки, центру соціальних ініціатив і волонтерства. Також до послуг студентства Палац спорту та Палац культури студентів.

 
Студмістечко ДНУ – центр змістовного дозвілля молоді

Перлиною студентського містечка Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара є молодіжний центр «Кузня української інтелігенції», відкритий на базі гуртожитку №2.

Ідея перетворити залу для самопідготовки, що є у кожному гуртожитку, на молодіжний центр виникла ще в лютому 2017 року. А вже у вересні Кузня української інтелігенції відкрила двері для всіх охочих долучитися до інтелектуального дозвілля.

Авторами цієї молодіжної ініціативи є двоє студентів-істориків – Ірина Селезньова та Гліб Стрижко. Коментуючи назву молодіжного центру, Гліб пояснив: «У якості назви ми обрали метафоричний вислів, який можна розтлумачити так: як метал змінюється і набуває форми під молотом коваля, так само і молодь здобуває знання та лідерські якості через саморозвиток».

Кузня вже має чималу бібліотеку. Багато українських видавництв та авторів безкоштовно надіслали свої книжки, тільки-но дізнавшись про задум дніпровських істориків. Також у молодіжному центрі є велика добірка настільних ігор, які дозволяють провести інформативно насичене дозвілля у великій компанії. Деякі ігри з колекції Кузні мають історичне спрямування, наприклад, гра, видана Українським інститутом національної пам’яті до 100-річчя Української національної революції.

Серед заходів, які проходять у Кузні української інтелігенції: кіноперегляди, турніри з настільного тенісу, тренінги щодо міжнародних можливостей для студентів, тренінги з надання першої медичної допомоги, відкриті лекції, спільні перегляди футбольних матчів за участю української збірної, розмовні клуби з англійської мови, відеоекскурсії тощо. Наприкінці кожного тижня волонтери молодіжного центру готують інформаційний дайджест подій на наступний тиждень. «Дуже великим попитом у нас, наприклад, користуються заходи, де розповідають про можливості дешевих подорожей, молодіжних освітніх програм та стажувань у Європі», – зазначає Ірина Селезньова.

За недовгий час свого існування Кузня української інтелігенції здобула певне визнання серед громадських ініціатив області та України. Зокрема, Гліб та Ірина стали лауреатами обласного конкурсу «Студент року Дніпропетровщини» у номінації «Унікальна номінація року». Кузня української інтелігенції визнана Міністерством молоді та спорту України кращою практикою молодіжної роботи у сфері організації змістовного дозвілля у 2017 році. Крім того, команда Кузні стала фіналістом Всеукраїнського конкурсу соціальних проектів Social Project Awards.

Кузня української інтелігенції відкрита не лише для мешканців гуртожитку №2, а й для всіх студентів ДНУ ім.О.Гончара. Тож скористайтеся можливістю зробити своє дозвілля змістовнішим, завітавши Кузні за адресою: пр. Гагаріна, 38 (гуртожиток №2)!

Конкурс
«Кращий гуртожиток студентського містечка
Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара»

У травні 2017 року відбувся конкурс із визначення кращого гуртожитку студентського містечка нашого університету. Вже втретє його проводило студентське містечко спільно з профспілковим комітетом університету. Ідея проведення конкурсу щороку знаходить відгук та підтримку серед студентської громади студмістечка. Водночас, жага до перемоги стимулює персонал гуртожитків та студентство до активного залучення в роботу з покращення житлово-побутових умов, кращої організації діяльності органів студентського самоврядування, дозвілля для студентів.

До складу конкурсної комісії входили голови рад студентів гуртожитків, представники профспілкового комітету, адміністративно-господарчої частини, які оцінювали гуртожитки за 11 критеріями:
- організація виховної та культурно-масової роботи в гуртожитку;
- наявність у гуртожитку інформаційних стендів;
- дотримання мешканцями правил внутрішнього розпорядку;
- забезпеченість студентів місцями в читальних залах та залах для креслення;
- санітарний стан місць загального користування;
- наявність та стан кімнати Ради студентів гуртожитку, кімнат мешканців гуртожитку;
- наявність та стан спортивної кімнати в гуртожитку;
- участь (у вільний від навчання час) мешканців у ремонті гуртожитку, благоустрої та озелененні території;
- наявність протоколів засідання, плану роботи та його виконання Радою студентів гуртожитку;
- робота, яка проводиться в гуртожитку Радою студентів та комендантом серед мешканців щодо підтримання в належному стані житлових кімнат, читальних залів, меблів, а також прилеглої території до гуртожитку;
- наявність актової зали та її функціонування.

За встановленими конкурсною комісією результатами перше місце посів гуртожиток №2, друге – гуртожиток №7, третє – гуртожиток №3.

Призери отримали від профспілкового комітету грошові сертифікати; за перше місце – 4 тис. грн., за друге – 3 тис. грн., за третє – 2 тис. грн.

Зазначимо, що організація такого заходу сприяє здоровій конкуренції серед адміністрації гуртожитків та органів студентського самоврядування щодо вирішення назрілих проблем у соціально-побутовій сфері, виховній та культурно-масовій роботі.

Положення про студентське містечко ДНУ ім.О.Гончара

Положення про раду студентів студентського містечка ДНУ ім.О.Гончара

Положення про гуртожиток студентського містечка ДНУ ім.О.Гончара

Положення про раду студентів гуртожитку студентського містечка ДНУ ім.О.Гончара

Положення про порядок поселення, проживання та виселення з гуртожитків ДНУ ім.О.Гончара

Правила внутрішнього розпорядку в гуртожитках студентського містечка ДНУ ім.О.Гончара

Тарифи на проживання в гуртожитках ДНУ ім. О.Гончара

Положення про молодіжний центр «Кузня української інтелігенції» студентського містечка ДНУ

Порядок поселення студентів до гуртожитків студентського містечка ДНУ на 2019–2020 н.р.

Положення про пільги зі сплати за проживання у гуртожитках студентського містечка ДНУ