ДНУ пропонує вступникам навчання за 70 спеціальностями і спеціалізаціями та більше 100 освітніх програм ...
Версія для друку

Перелік (акредитованих та неакредитованих) освітніх програм за освітніми рівнями бакалавра та магістра з розподілом ліцензійних обсягів для набору у 2021 році

Про акредитацію освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, в умовах воєнного стану

16 березня 2022 року Кабінет міністрів України Постановою № 295 Про особливості акредитації освітніх програм, за якими здійснюють підготовку здобувачі вищої освіти, в умовах воєнного стану постановив:
1. Установити, що строк дії сертифікатів закладів вищої освіти (наукових установ) про акредитацію спеціальностей і напрямів підготовки та сертифікатів про акредитацію освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, що були чинними на 24 лютого 2022 року, продовжується до 1 липня року, наступного за роком припинення або скасування воєнного стану в Україні.
2. Національному агентству із забезпечення якості вищої освіти тимчасово дозволяється проведення акредитації освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, у віддаленому (дистанційному) режимі, а також ухвалення рішення про умовну (відкладену) акредитацію освітніх програм без проведення або з частковим проведенням акредитаційної експертизи без оплати вартості акредитації закладом вищої освіти.

Повний текст Постанови за посиланням.

Акредитація – оцінювання освітньої програми та/або освітньої діяльності закладу вищої освіти за цією програмою на предмет забезпечення та вдосконалення якості вищої освіти, що здійснюється за визначеними цим Положенням критеріям.

Освітня програма – єдиний комплекс освітніх компонентів (предметів вивчення, дисциплін, індивідуальних завдань, контрольних заходів тощо), спланованих і організованих для досягнення визначених результатів навчання. (ст. 1 Закону України «Про освіту»).

Акредитація освітньої програми вперше проводиться, якщо на дату початку акредитаційної експертизи здобувачі вищої освіти першого набору виконали не менше 60 відсотків від обсягу кредитів Європейської кредитно-трансферної системи за відповідною освітньою програмою.

В Україні, як і в багатьох інших країнах, акредитація є обов'язковою умовою для освітніх програм, що реалізуються у закладах вищої освіти.

Акредитація спеціальності в Україні має кілька ключових термінів та етапів. Зазвичай акредитація освітньої програми проводиться вперше протягом останнього року навчання першого набору студентів за цією програмою. Перша акредитація триває 5 років, наступні – 10 років.

Яка мета акредитації освітніх програм?

• встановлення відповідності якості освітньої програми та освітньої діяльності за цією програмою, визначеною Положенням;
• допомога закладам вищої освіти у визначенні сильних і слабких сторін освітньої програми та освітньої діяльності за цією програмою;
• надання усім зацікавленим сторонам (студентам, кваліфікованому персоналу) інформації про якість освітньої програми та освітньої діяльності за освітньою програмою на сайті університету, факультету, кафедри;
• посилення довіри до вищої освіти в Україні.

Актуальна інформація щодо акредитованих освітніх програм та спеціальностей Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара: https://registry.edbo.gov.ua/university/111/study-programs/

Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти: https://naqa.gov.ua/

Нормативи Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти:

Тимчасовий порядок акредитації освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, в умовах воєнного стану
Тимчасовий порядок проведення акредитаційної експертизи із використанням технічних засобів відеозв’язку
Порядок розгляду заяв про переоформлення сертифікатів про акредитацію освітніх програм
Порядок формування графіку прийняття заяв про акредитацію освітніх програм

Нормативно-правова база щодо процедури проходження акредитації закладами вищої освіти України:

Постанова Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 р. №1187 “Про затвердження Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності”
Постанова Кабінету Міністрів України від 06 листопада 2015 р. №1151 “Про особливості запровадження переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року №266”
Постанова Кабінету Міністрів України від 25 червня 2020 р. №565 «Про затвердження форми сертифіката про акредитацію освітньої програми і Порядку оформлення, переоформлення, видачі, зберігання та обліку таких сертифікатів»
Постанова Кабінету Міністрів України від 16 березня 2022 р. №295 «Про особливості акредитації освітніх програм, за якими здійснюють підготовку здобувачі вищої освіти, в умовах воєнного стану»
Положення про акредитацію освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти
Наказ МОН від 11.07.2019 №977 «Про затвердження Положення про акредитацію освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти»
Наказ МОН від 02.07.2021 №762 «Деякі питання оформлення, переоформлення та видачі сертифікатів про акредитацію освітньо-професійних програм у сфері фахової передвищої освіти (їх дублікатів)»
Лист МОН від 09.07.18 року №1/9-434 «Щодо рекомендацій з навчально-методичного забезпечення»