Версія для друку

Кафедра перекладу та лінгвістичної підготовки іноземців

Адреса: пр. Науки, 72, ауд. 1314
Телефон: 374-98-86
E-mail: kafedra_UPI@i.ua



Колектив кафедри

ПІБ

Посада

Вчене
звання

Науко-вий ступінь

Google Scholar

Scopus Author ID

Web of Science Researcher ID

Researchgate ID

ORCID ID

Панченко
Олена Іванівна

 

Завіду-вач кафедри перекладу та ЛПІ

профе-сор

доктор філол. наук

Олена Іванівна Панченко
 (Olena Panchenko)

 

T-1655-2017

T-1655-2017

0000-
0003-
2217-
5613

Вотінцева
Марина Леонідівна

Доцент

доцент

канд. філол. наук

Марина Вотинцева

 

Marina_Votintseva

 

Marina_Votintseva

 

0000-
0001-
6947-
8553

Горєлова
Поліна Володимирівна

викладач

 

 

https://scholar.google.com.ua/
citations?hl=uk&user=9pjD6J8AAAAJ

 

 

 

0000-
0001-
5538-
4265

Клименко
Тетяна Анатоліївна

Доцент

доцент

канд. філол. наук

Татьяна Клименко

 

 

 T-6509-2017

T-6509-2017

0000-
0003-
2761-
7126

Муляр
Ірина В’ячеславівна

Доцент

доцент

канд. філол. наук

Ірина В'ячеславівна Муляр 
(Irina Muliar, Ирина ВячеславовнаМуляр)

 

U-3850-2017

U-3850-2017

0000-
0001-
6727-
686X

Шевчик
Катерина Юріївна

Доцент

доцент

канд. філол. наук

Катерина Шевчик

 

T-9139-2017

T-9139-2017

0000-
0002-
4423-
228X

 Кафедра перекладу та лінгвістичної підготовки іноземців заснована в 1989 році для мовної підготовки студентів-іноземців.

Науково-педагогічний склад кафедри


На кафедрі працюють 6 викладачів, із них: професорів, докторів наук – 1, доцентів і кандидатів наук – 4.

Завідувачка кафедри – Панченко Олена Іванівна, доктор філологічних наук, професор. Викладає дисципліни: «Історія англійської мови», «Теорія і практика перекладу», «Лінгвокраїнознавство», «Вступ до спеціальної філології»

Вотінцева Марина Леонідівна – кандидат філологічних наук, доцент. Викладає дисципліни: «Основна іноземна мова (англійська)», «Стилістика основної іноземної мови», «Практика перекладу».

Клименко Тетяна Анатолііївна – кандидат філологічних наук, доцент. Викладає дисципліни: «Українська мова як іноземна». «Актуальні проблеми комунікативної лінгвістики», «Вступ до перекладознавства».

Муляр Ірина Вячеславівна – кандидат філологічних наук, доцент. Викладає дисципліни: «Українська мова як іноземна». «Професійна діяльність перекладача».

Шевчик Катерина Юріївна – кандидат філологічних наук, доцент. Викладає дисципліни: «Основна іноземна мова (англійська)», «Мова ЗМІ та переклад», «Основи усного перекладу та реферування». «Теоретична граматика англійської мови».

Горєлова Поліна Володимирівна. Викладає дисципліну «Основна іноземна мова», «Лексикологія основної іноземної мови»

Освітня діяльність кафедри


Кафедра перекладу та лінгвістичної підготовки іноземців здійснює підготовку за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти за освітніми програмами:– 035.041 Переклад з англійської та німецької мов

Кафедра перекладу та лінгвістичної підготовки іноземців здійснює підготовку за другим (магістерським) рівнем вищої освіти за освітніми програмами: – 035.041 Переклад з англійської та німецької мов

Також кафедра здійснює підготовку наукових та науково-педагогічних кадрів через аспірантуру і докторантуру.

Основні навчальні дисципліни: основна іноземна мова (англійська), вступ до мовознавства, вступ до спеціальної філології, стилістика, граматика, лексикологія англійської мови, історія англійської мови, методика викладання англійської мови.
Практична підготовка та можливості працевлаштування

Кафедра має великий досвід практичної підготовки висококваліфікованих фахівців. У період навчання на 2-му та 3-му курсах здобувачі вищої освіти першого освітнього рівня проходять навчальну (перекладацьку) практику на базі кафедри. Базою виробничої (переддипломної) практики бакалаврів та магістрів є випускові кафедри, бюро перекладів тощо.

Випускники кафедри можуть працювати в перекладацьких бюро, закладах освіти всіх рівнів, засобах масової інформації (газета, радіо, телебачення), туристичних та рекламних агентствах, займатися індивідуальною перекладацькою діяльністю.
Наукова діяльність кафедри

Проблематика та напрямки наукових досліджень членів кафедри на сучасному етапі пов'язані з темою «Соціокультурні та філологічні аспекти навчання в контексті сучасної концепції освіти».

Із 2008 року кафедра організовує Всеукраїнську наукову конференцію «Лінгвістичні та лінгвокультурологічні проблеми навчання іноземців у закладах вищої освіти України», яка проводиться кожні 2 роки.

При кафедрі працює Міжвузівський центр лінгвістичної підготовки студентів-іноземців, який проводить лінгвістичні конкурси, олімпіади та конференції іноземців.

Викладачі кафедри постійно вдосконалюють свої вміння та навички, проходять міжнародні стажування та є активними учасниками різноманітних курсів, тренінгів та вебінарів, а також публікують статті у періодичних виданнях, що входять до наукометричних баз Scopus та WebofScience.
Міжнародні контакти


Науковці кафедри постійно підтримують творчі контакти з вченими-славістами в Чехії, Словаччині, Туреччині, Киргизстані, КНР. На кафедрі готують аспірантів-іноземців. У 2021 р. успішно захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора філософії аспірант з Йорданії Амджад Алмугхід.

Організаційно-виховна робота зі здобувачами вищої освіти


При кафедрі працюють студентський науковий гурток «Сходинками перекладознавства». Під керівництвом науковців кафедри студенти беруть участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з перекладу та соціолінгвістики, Всеукраїнській олімпіаді з перекладу, виступають на наукових конференціях, публікують наукові статті у виданнях ДНУ та інших ЗВО. Студенти беруть активну участь в культурному житті факультету та університету, в проведенні Дня перекладача, Дня першокурсника та студентському самоврядуванні.
Студенти-перекладачі та іноземці на острові Хортиця

Співпраця з роботодавцями


Кафедра ефективно співпрацює з такими закладами: бюро перекладів «Акжилан», «Еллен», Центральна державна науково-технічна бібліотека гірничо-металургійного комплексу України, ФОП «Тревел-лаб», ТОВ «Катеринославська дверна артіль».