В університеті створені умови для всебічного розвитку особистості ...
Версія для друку

Зоомузей

Зоологічний музей Дніпропетровського національного університету – один зі старіших музеїв міста. Ідея створення зоологічної колекції належить видатному діячу культури та освіти краєзнавцю, археологу, фольклористу та етнографу – академіку Д.І. Яворницькому ще в 1901 році, яким датовано найстаріший експонат. Як самостійний підрозділ університету зоологічний музей розпочав свою діяльність з 1924 року, після офіційної передачі Д.І. Яворницьким відділу природи у відання ДНУ.

Зоомузей

Зараз зоологічний музей знаходиться в навчальному корпусі № 2 ДНУ за адресою пр. Карла Маркса 36, та займає - 572 м2 з яких експозиція становить 495 м2. У трьох залах музею представлені систематичний, остеологічний, екологічний відділи, відділ промислових тварин та відділ безхребетних тварин. Загальна кількість фауністичних експонатів становить 7623 одиниць, із них у вигляді наукових колекційних тушок – 4343 одиниці, у вигляді опудал, виставлених в експозиції – 2525 одиниць та у вигляді ентомологічної колекції – 755 одиниць. У цілому для огляду екскурсантами представлені 921 вид, що входить в 21 клас та 9 типів тварин місцевої та світової фауни.

В зоологічному музеї серед інших представлені для огляду тварини, знайомство з якими можливе лише в музеях та зоопарках і які практично зникли з лона дикої природи. Це види із різних Червоних книг. В музеї виставлено для огляду 165 таких видів, в тому числі із Червоної книги МСОП – 56 видів, Червоної книги України – 76 видів, Червоних списків Дніпропетровської області – 57 видів. Їх загальна кількість складає 465 одиниць збереження.
Зоомузей

Це наукове, навчальне та культурно-естетичне надбання, що створюється руками фахівців уже більше 100 років.

Зоологічний музей Дніпропетровського націонаьльного університету входить до мережі зоологічних музеїв України, впевнено займають 4-5 місце серед подібних колекцій і виконує планомірну роботу зі збереження, формування колекцій, забезпечення їх доступності для огляду широкому колу відвідувачів та науковому вивченню серед студентів та фахівців. Це наукове, навчальне та культурно-естетичне надбання, що створюється руками фахівців уже більше 100 років.

Зоологічний музей ДНУ щорічно відвідують тисячі людей – екологів-професіоналів і любителів, студентів, школярів і навіть дошкільнят, яким співробітники музею проводять різноманітні екскурсії, що здатні наблизити до природи урбанізоване суспільство, допомогти зрозуміти людям цінність природи, сформувати екологічну культуру особистості.

Буклет зоомузею

744-74-58
Ольга, Іван Анатолійович, зоомузей