В університеті створені умови для всебічного розвитку особистості ...
Версія для друку

Палац студентів

Палац студентів

Директор Палацу студентів - заслужений працівник культури України Вадим Вікторович Стукало

У центральному парку ім. Т.Г. Шевченка м. Дніпропетровська розташована найстаріша історико-архітектурна пам’ятка нашого міста – Потьомкінський палац, який у ХХ ст. став осередком культури і розваг дніпропетровського студентства.
    Палац був збудований у 1789р. за проектом видатного архітектора І.Є. Старова, який склав перший генеральний план міста на Дніпрі.    Інтер’єри Палацу – це суцільна гармонія, прекрасне тут на кожному кроці. Дванадцять чудових колон підтримують сходовий майданчик 2-го поверху, утворюючи незвичайний «живий квадрат».
   У 1918 р. Потьомкінський палац став першим навчальним корпусом новоствореного Катеринославського університету.
   За півстоліття свого існування Палац студентів перетворився на справжній центр культури, духовності, організації змістовного дозвілля студентської молоді. Особливо активізувалася його багатогранна діяльність після реконструкції та передачі в структуру Дніпропетровського національного університету.
  Палац студентів – це історична спадщина, яка об’єднує викладачів та студентів різних поколінь.
 Щорічно новий сезон Палацу традиційно розпочинається важливою для першокурсників Дніпропетровського національного університету подією – урочистою церемонією «Посвячення у студенти», яка запрошує молодь у безмежну країну знань.

Посвячення в студенти

Палац студентів у 1995 році відродив міжвузівський відкритий фестиваль «Студентська весна», який сприяє пошуку талановитої молоді міста й області.
    У 1997 р. в Палаці студентів відкрито галерею «Гетьмани України».
    З 2005 р. почав працювати Музей Дніпропетровського національного університету.
   У 2006 р. було започатковано проведення Університетського балу, на якому проходить урочисте нагородження кращих працівників та студентів університету.
   Великим святом для студентів є огляд творчості першокурсників «Кубок ректора». Метою цього фестивалю-конкурсу є надання можливості першокурсникам проявити себе і запропонувати їм реалізовувати свої здібності у творчих колективах Палацу студентів

Огляд творчості першокурсників«Кубок ректора» Університетський бал

Уже 15 рік поспіль з успіхом проходить фестиваль молодіжних театрів «Театральна сесія». До Дніпропетровська щорічно приїжджають студентські колективи з багатьох міст України та Росії.
   Палац студентів з 2004 р. став організатором пісенного фестивалю «На крилах кохання». Щороку 14 лютого у нас лунають пісні про кохання у виконанні студентів різних ВНЗ нашого міста.
Фестиваль молодіжних театрів «Театральна сесія» Фестиваль молодіжних театрів «Театральна сесія»

У 2003 році Дніпропетровським національним університетом започатковано традицію – восени проводить конкурс інтелекту, краси, грації «Міс Університет».
   Уже в 4-й раз в історії університету відбувся конкурс розуму, творчості та мужності серед хлопців - «Супер-студент ДНУ».

  кКонкурс розуму, творчості та мужності серед хлопців - «Супер-студент ДНУ» Конкурс інтелекту, краси, грації «Міс Університет»

Щорічно, з 2001 року, в Палаці студентів за допомогою традиційного конкурсу «Dance-Show» відбувається пошук талановитих студентів-танцюристів.
   На конкурсі КВК ДНУ "Міжфак" всi найвеселiші та найкмiтливiші студенти вражають інтелектом, гумором, яскравими та несподiваними мiнiатюрами.
   Уже протягом кількох років проводиться щорічний конкурс вокалістів ДНУ "UNIVER VOICE".
  У 2010 році студентками факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства кафедри образотворчого мистецтва і дизайну виконано розпис стелі Потьомкінського палацу. Обрана тема - "Пори року".
  У 2011 році у музеї музичних інструментів Палацу студентів виставлена на загальний огляд Флейта Пана (датована ІІІ тис. до н.е.). Даний експонат подарований Ковальовою І.Ф., професором історичного факультету.

2015 рік – новий формат студентських розваг

    Прагнення до самовдосконалення у студентства і молоді завжди незмінне. Сьогодення диктує нам створення нового формату дозвілля для молоді. Кожен день несе багато новин у галузі сучасних технологій, які впливають на свідомість і надають нові можливості для розвитку власних талантів і можливостей. Палац студентів Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара створює всі умови для реалізації найцікавіших проектів творчого спрямування.
    У 2013 та 2014 роках Палац студентів разом зі студентською радою університету провів майже 200 заходів для студентів ДНУ (Дні факультетів, Посвячення у першокурсники, фестивалі «Студентська весна», «На крилах кохання», «Театральна сесія», конкурси «Кубок ректора», «Міс університет», «Univer Voice», «Dance-Show», «Брейн-ринг» та інші). Велика зала на 450 місць під час улюблених заходів не завжди вміщує усіх охочих, і потрапити у зал стає справжньою проблемою, якщо не потурбуватися завчасно про квитки. Тому в 2015 році вперше щорічний фестиваль-конкурс самодіяльних колективів «Студентська весна» було проведено біля Палацу студентів – на центральній алеї Парку імені Тараса Шевченка у новому форматі вуличних локацій.
    До уваги відвідувачів фестивалю були запропоновані наступні локації: «Вуличний кінотеатр», де можна було переглянути всі випуски студентського проекту, що висвітлює події ДНУ та Дніпропетровщини; «Hand-made», де можна було придбати унікальні речі, зроблені майстрами ДНУ; «Виставка картин», де можна було доторкнутися до кращих зразків живописної творчості студентів ДНУ; «Вуличний університет», де відвідувачів чекали майстер-класи від справжніх фахівців; «Круглий стілець: 100 запитань» – це зустріч з найпопулярнішими викладачами ДНУ, у яких усі бажаючі отримали відповіді на хвилюючі запитання. А ще на фестивалі функціонували «Танцювальний майданчик» і «Караоке», де гості потанцювали і поспівали у колі друзів; фото-зона і «Арт-терапія», де гостям запропонували розпис по тілу хною – мехенді; «Студентська кухня» та «Дитячий майданчик».
 Фестиваль-конкурс самодіяльних колективів «Студентська весна» Фестиваль-конкурс самодіяльних колективів «Студентська весна»
   Взагалі, у Палаці панує атмосфера творчості нового стилю дозвілля. Палац вирує у життєписі новин нашого міста майже кожного дня. Знімальні групи місцевих телеканалів охоче висвітлюють події, які проходять у Палаці: «День народження університету», «Дні першокурсників», науково-практичні конференції, концертні програми привітання зі святами 8 березня, 9 травня та багато інших. І це не дивно, тому що творчий колектив Палацу кожного дня намагається створити щось незвичайне, цікаве. Керівники колективів плідно працюють як із початківцями, так і з професіоналами, яких, до речі, теж викохали саме у своїх колективах. Так, справжніх чемпіонів виростила керівник танцспортклубу «Ритм», заслужений працівник культури України Галина Лідовська. Випускники народної циркової студії «Радуга» (керівник Тетяна Золотова та Юлія Садовська) працюють у кращих цирках України та світу. Вихованці заслуженого працівника культури України, режисера народного театру «Маски» Ігоря Трахта завжди отримують дипломи у різних театральних фестивалях і створюють власні колективи. Ольга Вінокурова перехопила естафету хореографа у Людмили Вінокурової – заслуженого працівника культури України, керівника зразкового театру танцю «Рассвет». Фахівці високого ґатунку завжди охоче і безкоштовно приймають у свої колективи студентів усіх факультетів нашого університету.
   Особливий ажіотаж викликає багато заходів, які є традиційними для Палацу. Молодіжний фестиваль «Театральна сесія», заснований Палацом студентів у 1999 році, зібрав рекордну кількість глядачів у листопаді 2014 року, а театральні колективи з різних куточків України отримали можливість подарувати справжнє свято протягом п’яти днів. Хоча загалом, з різних причин, у нашій області останніми роками перестали проводитися театральні фестивалі.
   У грудні у Палаці студентів проходили новорічні вистави для дітей, батьки яких працюють та навчаються в університеті. Цього року сценарно-режисерська група вирішила створити зовсім інший формат свята. Кожна дитина опинилася у справжній вітальні діда Мороза, де її зустрічала Снігуронька, спілкувалася, а потім знайомила з дідом Морозом. Малечі спеціальною фарбою розмальовували обличчя, кожен розповідав віршика чи відгадував загадку від казкових персонажів. Під час вистави вся глядацька зала перетворилася на велику сцену, де дитина була не лише глядачем, а й справжнім актором-учасником.
   Існують і зовсім нові форми залучення до Палацу нових прихильників та учасників. З нового навчального року стало можливим проведення екскурсій та квестів. Пам’ятка архітектури XVIII ст. Потьомкінський Палац з вересня 2014 року організовує регулярні екскурсії для дітей та дорослих Дніпропетровська та області з метою ознайомлення школярів та викладачів з історією Палацу та багатогранним життям ДНУ. «Галерея гетьманів України», Музей музичних інструментів, Музей історії університету,  знайомство з професійною сценою, майстер-клас танцю епохи Просвітництва – все це дає можливість доторкнутися до різних епох і відчути плин часу.
У січні 2015 року у Палаці стартував інноваційний проект-квест «Політ крізь епохи», спрямований зацікавити старшокласників та молодь історією рідного краю. Театралізоване наповнення квесту допомагає кожному з учасників поринути у різні часи історії України! Одним із напрямків квесту є музей історії університету, де випускники шкіл мають можливість поглиблено познайомитися з його історією, його вихованцями, які стали видатними особистостями. 
Інноваційний проект-квест «Політ крізь епохи»
   Заступник директора Палацу студентів Наталя Пузерей, методист Ольга Ломська та керівники колективів Палацу розробили та втілили у життя нову форму спілкування з різними категоріями населення – від малечі до людей похилого віку. «Нічна екскурсія у Палаці» взагалі була організована додатково, тому що було дуже багато охочих потрапити у таємничі ходи нашого Палацу. Квести та екскурсії Палацу студентів – це один із дієвих засобів зацікавлення та залучення абітурієнтів до вступу в Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара.
  Дуже популярним серед молоді є форма майстер-класів з ораторського, циркового, хореографічного мистецтва, які пропонують всім охочим фахівці Палацу.
   Протягом 2015 року колективи та студенти університету брали участь у Міжнародних та Всеукраїнських фестивалях і конкурсах:
   Народна студія сучасного вокалу «Мрія» (керівники Оксана Рудковська та доцент Дмитро Свинаренко), до складу якої входять студенти мехмату, прикладної математики, економічного факультету, міжнародної економіки, факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства, на Міжнародному телевізійному фестивалі «Доля» під патронатом фонду «Україна» Л. Д. Кучми 2014рокуотримала першу премію серед професійних колективів. На конкурсі вокалістів «Univer Voice-2014» студентка факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства Кароліна Гаян отримала Гран-прі. «Мрія» стала Лауреатом конкурсу Дніпропетровської обласної адміністрації «Студент року» у 2014 році.
   Народна циркова студія «Радуга» (керівники Тетяна Золотова та Юлія Садовська) на Відкритому фестивалі-конкурсі дитячого та юнацького естрадно-циркового мистецтва «Яскрава арена Дніпропетровська – 2013» отримала диплом Лауреата І ступеня, а студентка економічного факультету Ганна Марченко була визнана найкращою в окремій номінації і відзначена дипломом Лауреата І ступеня.
   Студентський театр «Відлуння» факультету української та іноземної філології та мистецтвознавства (керівник доцент Олександра Гонюк) став Дипломантом регіонального фестивалю-огляду професійних театрів «Образ Шевченка в театральному мистецтві-2014».
Народний ансамбль танцю «Веселка» (керівник Сергій Жир) виборов диплом Лауреата Міжнародного фестивалю народної творчості в Іспанії та став володарем призу глядацьких симпатій (м. Барселона, Каталонія) у 2014 році, а також переможцем регіонального туру всеукраїнського конкурсу народної творчості імені П.Вірського.
   Народна хорова капела «Просвіта» (керівник Ольга Сербіна) – капела викладачів та співробітників ДНУ – отримала І премію на традиційному фестивалі «Від Різдва до Різдва».
   У 2014 році студентському театру «La vie» під керівництвом Сергія Бормотова присвоєно звання «Народний аматорський колектив». За останні роки – це єдиний колектив, який виріс зі студентського формування. Він дебютував виступами на днях факультету і спромігся зробити великий крок у майстерню хореографічного мистецтва та запропонувати унікальний погляд на сучасну хореогафію.
Керівники колективів Палацу студентів ДНУ сьогодні роблять майже неможливе, приймаючи всіх охочих та плекаючи справжніх професіоналів у різних галузях мистецтва. Палац живе – і не лише підтримує традиції, а й намагається створювати нове. Неможливо стояти на місці і не озиратися на навколишній світ. Сумлінна праця й творчі зусилля Палацу протягом багатьох років дають можливість впевнено крокувати вперед за новими звершеннями і досягненнями. Але головною метою було і залишається виховання молоді на кращих традиціях світового мистецтва, залучення до хорових і танцювальних класів аматорів, які згодом стають справжніми фахівцями.
   Сьогодні у Палаці студентів щоденно проводяться концерти, вечори, фестивалі, наукові конференції, семінари, виставки, презентації. Працюють 20 творчих колективів художньої самодіяльності, 9 з яких мають звання «народний» та «зразковий».

Якщо Ви бажаєте бiльше дiзнатися про Палац студентiв Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, запрошуємо Вас вiдвiдати групу Вконтакте: http://vk.com/palacdnu