ДНУ здійснює наукову діяльність за всіма пріоритетними напрямками, визначеними чинним законодавством України ...
Версія для друку

Найкращі досягнення студентів та молодих науковців університету

Науково-дослідна робота студентів є одним із важливіших засобів підвищення якості підготовки та виховання спеціалістів із вищою професійною освітою, здатних творчо використовувати у практичній діяльності досягнення науково-технічного і культурного прогресу. Наукова робота студентів ґрунтується на багаторічній практиці та науковому досвіді, накопиченому за часи існування університету, та сприяє розвитку творчого мислення, індивідуальних здібностей, дослідних навичок студентів, дозволяє здійснювати підготовку ініціативних фахівців, розвиває наукову інтуіцію, творчий підхід до сприйняття знань і практичне застосування їх для вирішення завдань і наукових проблем. Найбільш поширеними формами наукової роботи студентів є індивідуальна робота на кафедрах і в лабораторіях факультетів, здійснення пошукових досліджень, виготовлення зразків і моделей, розробка програмних продуктів, участь у наукових гуртках, підготовка наукових публікацій, участь в олімпіадах, конкурсах наукових робіт, конференціях тощо.

Студенти і аспіранти широко залучаються до виконання науково-дослідних робіт. Так, 2015/2016 н.р. 1242 студенти університету брали участь у держбюджетних і господарських НДР, 383 студенти працювали у науково-дослідних лабораторіях.

Основним осередком студентських ініціатив, зокрема у наукових дослідженнях, є Студентське наукове товариство (СНТ), яке діє в університеті на постійній основі (наук. кер. доц. Горбань В.А.). Первинні структурні одиниці СНТ при кафедрах – це 170 наукових гуртків, до роботи в яких 2015/2016 н.р. було залучено 2438 студентів. З метою стимулювання науково-дослідної роботи студентів Радою СНТ вчетверте проведено щорічний загальноуніверситетський конкурс «Лідер студентської науки ДНУ», визначено 9 переможців за технічним, природничим та гуманітарним напрямами.

За останні роки значно зросла кількість студентських наукових конференцій різних рівнів, що проходять за активною участю студентського активу – членів Студентського наукового товариства університету: 2013/2014 – 1890, 2014/2015 – 1911, 2015/2016 – 2176.

Особлива увага приділяється науковим публікаціям студентів, як одному із основних засобів апробації наукових результатів. Так, 2016 року за участі студентів опубліковано 2688 статей та тез доповідей, з них – 691 публікація здійснена самостійно.

Участь у Всеукраїнських олімпіадах з навчальних дисциплін і спеціальностей підвищує зацікавленість молоді в науково-дослідній роботі. Учасниками змагань 2015/2016 н.р. стали 136 студентів ДНУ, де посіли 13 призових місць.

На базі нашого університету 2016 року проходив І етап Всеукраїнської студентської командної олімпіади з програмування. Згідно з офіційними результатами змагань чотири команди ДНУ (12 студентів) вийшли до ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування. У наполегливій боротьбі у фіналі дві команди (6 студентів) посіли треті місця в першості України і отримали бронзові медалі та почесні кубки переможців Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування 2016 року. Наші студенти увійшли в першу десятку найкращих із 95 команд південно-східної Європи.

Важливим для ДНУ є участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук, який щорічно проводиться Міністерством освіти і науки України. 2015/2016 навчального року від нашого університету до базових ВНЗ було направлено 140 робіт. Переможцями стали 27 студентів ДНУ.

Команда кафедри харчових технологій ДНУ здобула перемогу в VІІ Всеукраїнському конкурсі юніорів з кулінарного мистецтва і сервісу, що проходив на базі Київського національного університету культури і мистецтв. До рідної Альма-матер наші конкурсанти привезли одну золоту та дві срібні медалі, двоє учасників стали дипломантами. Золоту медаль отримала Анна Могилевиць у номінації «Ресторанні десерти», срібні медалі завоювали Богдан Іванов у номінації «Оригінальна основна страва» та Євгенія Шапошнікова в номінації «Страва з птиці».

Наукова молодь університету традиційно приділяє значну увагу вирішенню актуальних проблем Дніпра та області. Студенти університету щорічно беруть участь у міському конкурсі «Інтелект – Творчість – Успіх», який проводить міська організація роботодавців за сприяння управління освіти і науки Дніпровської міської ради. За підсумками конкурсу 2016 року 8 студентів та аспірантів університету стали переможцями й отримали грошові премії та дипломи оргкомітету. Університет в особі проректора з наукової роботи Карплюка Володимира Івановича нагороджений Дипломом за активне сприяння розвитку студентської наукової творчості, багаторічне плідне та змістовне співробітництво в організації і проведенні міського конкурсу на кращу науково-практичну розробку.

Впродовж всього навчального року наукова молодь університету брала активну участь та перемагала у конкурсах наукових проектів, які проводились приватними фондами та компаніями: конкурсі науково-технічних проектів «Професіонали майбутнього» компанії «Vodafone Україна», «Битва Стартапів серед Університетів» та Стипендіальній програмі «Завтра. ua» Фонду Віктора Пінчука. Переможцями конкурсного відбору програми «Завтра. ua» стали 5 студентів факультету суспільних наук та міжнародних відносин, історичного та економічного факультетів.

Цього року близько 20 студентів фізико-технічного факультету ДНУ вперше брали участь у Всеукраїнському благодійному конкурсі «Авіатор», який проводиться Фондом Бориса Колеснікова з метою розвитку і підтримки студентів аерокосмічних спеціальностей, сприяє мотивації студентів до набуття високого рівня знань та професіоналізму. Одним з переможців конкурсу став студент кафедри систем автоматизованого управління ФТФ Артем Смирнов.

ДНУ не тільки активний учасник, але й відповідальний організатор наукових заходів. 2015/2016 навчального року університет втретє був базовим із проведення Всеукраїнської студентської олімпіади з міжнародних відносин (ФСНМВ), обласного етапу Всеукраїнської студентської оліміпади з програмування (ФПМ) та Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з актуальних питань співробітництва з Євросоюзом (ФМЕ) та хімічних наук ( ХФ).