Версія для друку

Факультет безперервної освіти

вул. Ніла Армстронга, 22, корпус 16.
Телефони: 8 (056) 373-58-32 – деканат; 8 (056) 776-56-66 – Центр іноземних мов, корпус 9.

Факультет безперервної освіти

Історична довідка

Центр безперервної освіти ДНУ був створений у 1999 році. До його складу увійшли Інститут бізнесу ДНУ та Центр інтенсивного навчання іноземним мовам.
Створення такого центру обумовлюється попитом на фахівців з розширеним спектром знань, критичним осмисленням багатьма студентами вищих навчальних закладів мотивації вибору основної професії і бажанням скоригувати свою освіту, необхідністю надання можливості студентській молоді раціонально організовувати і використовувати свій вільний час, здобути суміжну чи додаткову освіту.
У 2007 році на базі центру було створено навчальний комплекс у складі Дніпропетровського національного університету та Дніпропетровського технікуму зварювання та електроніки ім. Є.О.Патона. Метою утворення комплексу є надання можливості випускникам технікумів (молодшим спеціалістам) для продовження навчання за обраною спеціальністю та отримання базової (повної) вищої освіти. Створення такого комплексу дозволяє впровадити систему ступеневої підготовки фахівців за наскрізними навчальними планами та програмами відповідно  до державних стандартів освіти шляхом розробки та погодження робочих навчальних планів і програм дисциплін, ефективного використання матеріальної бази та потенціалу педагогічних кадрів учасників комплексу.
Таким чином, факультет вирішує навчально-виховні завдання. Це надання другої вищої освіти студентам вищих навчальних закладів (без відриву від навчання за базовою спеціальністю), продовження навчання для випускників технікумів за скороченими програмами, проведення професійно організованих курсів.
Факультет функціонує за принципом самоокупності та самофінансування, тому усі види діяльності проводяться виключно на контрактній основі.
Навчання на факультеті відбувається за напрямами (спеціальностями), ліцензованими в ДНУ, за вечірньою формою навчання.
Слухачам, які виконали навчальний план, успішно склали державні екзамени, захистили дипломну роботу, присвоюється відповідна кваліфікація та видається диплом державного зразка.
Зараз на факультеті навчається близько шестисот слухачів за напрямами підготовки „Економіка та підприємництво” (спеціальності: „Фінанси”, „Економіка підприємства”, „Банківська справа”, „Облік і аудит”), „Комп’ютерні науки” (спеціальності: „Інформаційні управляючі системи та технології”, „Інтелектуальні системи прийняття рішень”, „Програмне забезпечення автоматизованих систем”), „Комп’ютерна інженерія” (спеціальність: „Комп’ютерні системи та мережі”), „Психологія” (спеціальність: „Психологія”), „Менеджмент” (спеціальність: „Менеджмент організацій”).
За кожною із спеціальностей закріплена профілююча кафедра, яка відповідає за підготовку цієї спеціальності на базовому факультеті.
Навчання проводиться у відповідності до державних стандартів освіти. При складанні навчальних планів враховуються всі вимоги освітньо-професійних програм напрямів підготовки. Водночас враховується і те, що більшість дисциплін гуманітарного циклу вивчаються студентами за базовою спеціальністю і не потребують повторного вивчення. Це надає можливість скоротити термін навчання за додатковою спеціальністю на півтора-два роки та зосередитись на фундаментальних і професійно-орієнтованих дисциплінах.

Керівний склад факультету

Декан факультету – Куземко Віктор Анатолійович, професор, кандидат фізико-математичних наук.
Заступник декана – Панін Костянтин Вікторович, кандидат фізико-математичних наук, доцент.

Структурні підрозділи факультету

Центр інтенсивного навчання іноземним мовам.
Директор Центру – Пешат Зінаїда Володимирівна.
Метою діяльності є надання освітніх послуг у сфері вивчення іноземних мов. Основна частина викладацького складу працює на кафедрах іноземних мов ДНУ.
Підготовка передбачає навчання як за дворічною програмою (500 годин), так і короткотермінові цикли прискореного вивчення мов (англійська, німецька, французька, іспанська, японська, китайська), цикли з окремих дисциплін на іноземних мовах (економіки, основ сучасного бізнесу, інформатики та комп’ютерної техніки, юридичних дисциплін та ін.). Запроваджуються цикли: „Теорія та практика перекладу”, „Методика викладання іноземних мов”, цикли типу TOEFL, що дають змогу скласти тести з іноземних мов за кордоном. Організуються групи для підготовки абітурієнтів з іноземних мов.

Освітня діяльність

Перелік напрямів підготовки, за якими на факультеті здійснюється підготовка фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр:
0501 Економіка та підприємництво,
0804 Комп’ютерні науки,
0915 Комп’ютерна інженерія,
0401 Психологія,
0502 Менеджмент.

Перелік спеціальностей, за якими здійснюється підготовка фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліст:
7.050104 Фінанси,
7.050107 Економіка підприємства,
7. 050105 Банківська справа,
7. 050106 Облік і аудит,
7. 080401 Інформаційні управляючі системи та технології,
7.080404 Інтелектуальні системи прийняття рішень,
7.080403 Програмне забезпечення автоматизованих систем,
7.091501 Комп’ютерні системи та мережі,
7.040101 Психологія.

Система практичної підготовки та працевлаштування слухачів факультету реалізується за допомогою профілюючих кафедр університету, закріплених за спеціальностями:
„Фінанси” – кафедра фінансів, економічний факультет;
„Економіка підприємства” – кафедра економіки і управління підприємством, економічний факультет;
„Банківська справа” – кафедра банківської справи, економічний факультет;
„Облік і аудит” – кафедра обліку і аудиту, економічний факультет;
„Інформаційні управляючі системи та технології” – кафедра автоматизованих систем обробки інформації; факультет фізики, електроніки і комп’ютерних систем;
„Інтелектуальні системи прийняття рішень” – кафедра обчислювальної математики та математичної кібернетики; факультет прикладної математики;
„Програмне забезпечення автоматизованих систем” – кафедра математичного забезпечення електронних обчислювальних машин, факультет прикладної математики;
„Комп’ютерні системи та мережі” – кафедра електронно-обчилювальних машин; факультет фізики, електроніки і комп’ютерних систем;
„Психологія” – кафедра загальної та соціальної психології, факультет психології.