Версія для друку

Кафедра англійської філології

Адреса: м. Дніпро, пр. Гагаріна, 72, корп. 1, поверх 10
Тел.: (056) 374-98-73
E-mail: kafedra_uaf@i.ua

Завідувач кафедри – кандидат філологічних наук, доцент Анісімова Алла Ігорівна.

Професорсько-викладацький склад:
Анісімова Алла Ігорівна – кандидат філологічних наук, доцент
Безродних Ірина Геннадіївна – кандидат філологічних наук, доцент
Буділова Олександра Володимирівна – кандидат філологічних наук, доцент
Волкова Марина Юріївна – кандидат філологічних наук, доцент
Гонсалєс-Муніс Світлана Юріївна – кандидат філологічних наук, доцент
Конопелькіна Олена Олексіївна – кандидат філологічних наук, доцент
Лисенко Наталія Олександрівна – кандидат філологічних наук, доцент
Сафонова Наталія Анатоліївна – кандидат філологічних наук, доцент
Семешко Ніна Михайлівна – кандидат філологічних наук, доцент
Тетеріна Лілія Михайлівна – кандидат філологічних наук, доцент
Шишкіна Ірина Василівна – кандидат філологічних наук, доцент
Яшкіна Вікторія Володимирівна – кандидат філологічних наук, доцент
Білова Алла Григорівна – старший викладач
Лобанова Валентина Володимирівна – старший викладач
Блошко Вікторія Юріївна – викладач
Гайдар Вероніка Павлівна – викладач
Коцай Наталія Миколаївна – викладач
Крячуненко Олена Леонідівна – викладач
Лоба Світлана Олегівна – викладач
Лук’яненко Людмила Миколаївна – викладач
Теплова Марина Валеріївна – викладач

Кафедру засновано у 1972 році.

У 2002 році при кафедрі було створено навчальну лабораторію сучасних технологій навчання іноземним мовам, яка разом з кафедрою співпрацює з різними навчальними закладами, зацікавленими у підготовці й підвищенні кваліфікації викладачів англійської мови.

Протягом багатьох років на кафедрі досліджуються проблеми лексикології, лінгвостилістики, міжкультурної комунікації та культурологічного підходу до викладання мови; лексичні, граматичні та стилістичні проблеми лексичних одиниць та їх перекладу. Результати наукових пошуків членів кафедри друкуються у фаховому збірнику «Англістика та американістика», який випускається з 2004 року, та обговорюються на щорічних Всеукраїнських конференціях, які проводяться кафедрою.

У 2012 році кафедра англійської філології брала участь у міжнародному проекті Темпус IV «Розвиток та впровадження освітніх програм з мультилінгвальної підготовки вчителів в університетах Грузії та України», над яким працює разом з іншими ВНЗ України, Грузії, Німеччини, Латвії та Литви.

6-9 вересня 2016 року в Тбіліському державному університеті імені Іване Джавахішвілі пройшла підсумкова конференція в рамках спільного проекту Європейського Союзу Темпус «Розвиток та впровадження освітніх програм з мультилінгвальної підготовки вчителів в університетах Грузії та України» (530360-TEMPUS-14-2012-GE- TEMPUS JPCR). Головними цілями конференції було визначено презентування досягнутих за проектом результатів та обмін досвідом між партнерами. Цілі було досягнуто.

Від ДНУ імені Олеся Гончара конференцію відвідала делегація на чолі з ректором університету, академіком Миколою Поляковим, у складі проректора з науково-педагогічної роботи у сфері міжнародного співробітництва професора М. П. Д’яченка, декана факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства, професора І. С. Попової, завідувача кафедри англійської філології А. І. Анісімової, завідувача кафедри української літератури Н. П. Олійник, доцентів кафедри англійської філології Н. А. Сафонової і Л. О. Глухової.

Головними здобутками ДНУ імені Олеся Гончара є відкриття спеціалізації «Мультилінгвальна освіта» для студентів-магістрів англійського відділення (затверджена на засіданні Вченої ради ДНУ 09.06.2016, пр. № 13), забезпечення навчально-методичною літературою з проблем мультилінгвізму/мультикультуралізму (переклад), серед яких фундаментальна праця К. Бейкера «Основи білінгвальної освіти та білінгвізму» (5-те видання), а також створення та оснащення мультилінгвальної лабораторії (корп. 1, ауд. 1005).