Версія для друку

Кафедра образотворчого мистецтва та дизайну


Телефон: +38 (056) 374-98-08
E-mail: kafedra_uom@i.ua
Вебсайт кафедри: https://omdkafedra.com/

Завідувач кафедри – Корсунський Віктор Олексійович, кандидат педагогічних наук, доцент.

Склад кафедри: завідувач кафедри – доц. Корсунський В.О., доц. Половна-Васильєва О.А., доц. Янковська Л.Є., доц. Гарькава Т. А., доц. Дорогань І.В., доц. Касьяненко К.М., Храмцов М.І., Зубенко А.А.,Тевяшов В.О., Мірошниченко Р.В., Родак К.О., Соколова Л.В., Хода Є.В., Бобир О.І., Бурчак Є.О., Ковальчук Л.П.Кафедра образотворчого мистецтва і дизайну здійснює підготовку за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти за освітніми програмами:
022 Дизайн
023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація

Кафедра образотворчого мистецтва і дизайну здійснює підготовку за другим (магістерським) рівнем вищої освіти за освітніми програмами:
022 Дизайн візуального середовища

Основний напрямок кафедри: дослідження парадигми сучасного мистецтва за об'єктивними та суб'єктивними компонентами впровадження науково-технологічних форм і критеріїв у створенні мистецького та дизайнерського продукту за загальними естетичними ознаками ХХІ століття. Кафедра проводить навчання студентів за двома спеціальностями: образотворче мистецтво та дизайн.


Протягом 2014-2015 рр. кафедра розширила зовнішні зв’язки з іноземними партнерами у галузі мистецтва й освіти. З 2005 по 2015 рр. участь у співпраці взяли понад 50 студентів та 6 викладачів кафедри образотворчого мистецтва та дизайну. За цей період отримано 45 сертифікатів учасників міжнародних пленерів, близько 12 дипломів за міжнародні проекти, 4 нагороди переможців, з них – 2 нагороди інтернаціонального конкурсу графіки «Entropy of Art», 2 дипломи учасників міжнародних музичних та студентських фестивалів «За створення сценографії». Понад 15 бакалаврів кафедри образотворчого мистецтва та дизайну навчаються та закінчили магістратуру Інституту мистецтв Університету ім. Марії-Кюрі Склодовської зі спеціальності «Викладач образотворчого мистецтва». П’ятеро випускників працюють у польських графічних видавництвах Варшави, Жешува, Гданська, Любліна.

Успішні випускники ХХІ століття

Ольга Бобир

«У 2012 році я закінчила факультет української й іноземної філології та мистецтвознавства ДНУ імені Олеся Гончара зі спеціальності «Образотворче мистецтво» та отримала диплом з відзнакою.

Після закінчення навчання працювала вчителем образотворчого мистецтва, художньої культури та креслення в загальноосвітніх школах, викладачем спецдисциплін у ДДХШ № 1.

Зі студентських років почала активно займатися творчістю, тому й сьогодні беру участь у міських, регіональних та всеукраїнських художніх виставках, міжнародних художніх пленерах.

З вересня 2016 року працюю викладачем у рідному ДНУ імені Олеся Гончара на кафедрі "Образотворчого мистецтва та дизайну"».


«Знання, вміння та отримані за час навчання в університеті навички дали мені можливість розвиватися у творчій та викладацькій діяльності. Це допомагає мені сьогодні навчати майбутніх художників та дизайнерів. Щиро вдячна університетові за путівку в життя!»

Марина Ілліч

«Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара я закінчила в 2011 році. Моє навчання проходило на кафедрі образотворчого мистецтва та дизайну зі спеціальності "Дизайн". Університет став першою професійною сходинкою для моєї подальшої творчої діяльності. Завдяки знанням та вмінням, незвичній стилістиці графіки сьогодні мої роботи користуються популярністю в замовників, а також часто презентуються на різних професійних графічних виставках в Україні, Польщі та Німеччині. Сьогодні я працюю ілюстратором-аніматором у Мюнхені (Німеччині).


Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара допоміг мені здобути потрібну базу знань, а також навички в роботі, і саме це сприяло швидкому розвитку мене як творчої особистості.

Шановний абітурієнте! Стань студентом кафедри образотворчого мистецтва та дизайну зі спеціальності "Дизайн" – отримаєш путівку в особливу країну дизайну».