Версія для друку

Кафедра хімії та хімічної технології високомолекулярних сполук

Телефон: (056) 760-84-29
Сторінка на сайті хімічного факультету: http://chem.dnu.dp.ua/vms.html

Завідувач кафедри – Варлан Костянтин Єлисейович, кандидат хімічних наук, доцент.

Професорсько-викладацький склад:
професори кафедри: д.т.н., проф. Спорягін Едуард Олексійович; д.т.н., доц. Устименко Євген Борисович;
доценти кафедри: к.х.н., доц. Нестерова Олена Юріївна; к.т.н., доц. Поджарський Михайло Абрамович; к.х.н., доц. Суровцев Олександр Борисович;
Старші викладачі: Косіцина Олена Сергіївна, Підкаменна Лідія Іванівна, Пугачова Ганна Сергіївна.

У дослідницькій лабораторії

У дослідницькій лабораторії

Кафедра веде підготовку фахівців за першим (бакалаврським) і другим (магістерським) рівнями вищої освіти за спеціальністю «Хімічні технології та інженерія». Навчальний процес проводиться в аудиторіях і лабораторіях хімічного факультету, а також філії кафедри на ДП «НВО Павлоградський хімічний завод». Студенти проходять виробничу практику на провідних підприємствах галузі.

Навчальна програма передбачає підготовку фахівців для виробництв з виготовлення матеріалів спеціального призначення на основі високомолекулярних сполук. Рівень інженерної і технологічної підготовки дозволяє випускникам кафедри так само успішно працювати на будь-яких хімічних апаратурних виробництвах, підприємствах із переробки рослинної та тваринної сировини, виробництвах продуктів харчування. Випускники кафедри – затребувані фахівці.

У навчальній лабораторії масообмінних процесів

У навчальній лабораторії масообмінних процесів

Основний науковий напрямок кафедри – розробка методів синтезу і технологій отримання полімерних композицій спеціального призначення на основі сполук із синтетичної і природної сировини, а також дослідження закономірностей і способів регулювання реологічних властивостей високонаповнених композицій на полімерному зв'язувальному. На кафедрі функціонує аспірантура та докторантура за спеціальністю 05.17.07 – Хімічна технологія палива і паливно-мастильних матеріалів.

Із 2013 року на кафедрі проходять навчання іноземні студенти.

Студенти на виробничій практиці

Студенти на виробничій практиці

Усі іногородні студенти проживають в упорядкованому гуртожитку блокового типу, розташованому поруч з навчальним корпусом. Для організації дозвілля студентів є широкий вибір спортивних секцій, гуртків і студій різноманітних творчих напрямів.