Версія для друку

Співпраця науковців України і Кореї у космічній галузі

Між Дніпропетровським національним університетом імені Олеся Гончара та університетом КОНКУК (м. Сеул, Республіка Корея) була підписана угода про співпрацю у науково-технічній та освітній сферах. У рамках договору декан фізико-технічного факультету ДНУ, професор Олександр Петренко та доцент кафедри енергетики Валерій Бучарський були запрошені на щорічну конференцію Корейської спілки інженерів-двигунобудівників 2012 KSPE Spring Conference (Kumi, Korea), на якій вони ознайомили учасників зібрання з науковими здобутками ДНУ у галузі ракетних двигунів.

Під час конференції професор О.М. Петренко доповідав на тему «Електричні ракетні двигуни у Дніпропетровському національному університеті (Україна): результати і перспективи», отримав відзнаку Корейської спілки інженерів-двигунобудівників «За визначний внесок до розвитку ракетних технологій». А доцент  В.Л. Бучарський виступав із секційною доповіддю «Чисельні методи у проектуванні двигунної системи».

У Сеулі представники Дніпропетровського університету також провели переговори з провідними вченими університету КОНКУК та Корейського аерокосмічного дослідницького інституту (KARI) про можливі напрямки співпраці у галузі аерокосмічних технологій та про спільні наукові дослідження.

Загалом, сьгодні у Корейській Республіці приділяють значну увагу накопиченому в Україні досвіду створення космічної техніки та підготовки фахівців-ракетників. Протягом останніх півроку відбулися два візити представників установ і навчальних закладів Кореї до визнаного центру ракетобудування – Дніпропетровська. Так, у грудні 2011 року в ДНУ перебував виконавчий директор компанії SOOA Corp. (Сеул) Сук-Чол Йон, а згодом професори університету КОНКУК (Сеул) - Юнг Хван Бьйон, Чанг Жін Ли, Су Хйунг Пак. Вони відвідали фізико-технічний факультет з метою встановлення партнерських стосунків у галузі науки та освіти і, зокрема, для вирішення актуальних ракетно-космічних питань і підготовки фахівців з проектування та виробництва ракетно-космічної техніки. Під час візитів корейські науковці розповіли викладачам ДНУ про здобутки своєї країни у ракетно-космічній сфері, пріоритетні напрямки і перспективи розвитку цієї галузі, особливості космічної освіти країни. Гостям з Кореї у відповідь запропонували докладно вивчити спектр сучасних наукових робіт вчених фізико-технічного факультету та знайти цікаві напрямки співпраці.

Нагадаємо, що Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара сьогодні має приклади успішної реалізації наукових, дослідницьких, освітніх і культурних проектів з партнерами майже 70 країн світу. Тож обидві сторони бачать широкі можливості для створення спільних проектів та сподіваються на плідну співпрацю.

Декан ФТФ ДНУ ім. О. Гончара проф. Петренко О.М.