Версія для друку

Орієнтація у правильному напрямі!

Кафедра фізичного виховання та спорту Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара провела один із найулюбленіших спортивних заходів наших студентів – спортивне орієнтування на місцевості.

Юнаків та дівчат, бажаючих взяти участь у захоплюючих перегонах, зібралося понад сто чоловік. Суддями змагань виступили викладачі кафедри Валерій Алімович Ніколенко, Валерій Вікторович Заєрко та Віра Володимирівна Комарова.

Цього року контрольних пунктів, які мали віднайти учасники, поменшало – їх було лише п’ять, час проходження маршруту залишився без змін – півгодини. Розташовувались визначені суддями пункти скрізь: і біля гуртожитків, і корпусів університету, і просто в парку. Стартували спортсмени з поля, туди ж мали і повернутися. Кожен з них отримав карту з умовними позначками і анкету, в якій значилися ініціали, факультет, а також контрольні точки орієнтування, які необхідно було прокомпостувати.

Першими в лінію вишикувалися хлопці і після чіткого інструктажу викладачів стрімко розбіглися врізнобіч. Одразу ж за ними розпочали змагання і дівчата. Не пройшло, мабуть, і половини з відведеного на дистанцію часу, а юнаки вже почали повертатися, як і передбачалося, з пробитими у п’яти місцях анкетами. Невдовзі повернулись з дистанції й дівчата…Веселі, з блиском в очах – зрозуміло й без слів – орієнтування добре підняло всім настрій!

Розповідає студентка хімічного факультету Дарина Мамеко, яка дісталася фінішу однією з перших:"Я беру участь у спортивному орієнтуванні вже не перший рік, і мені це дуже подобається. Взагалі поважаю спорт, можливо, тому і отримую від нього задоволення! Крім того, на змаганнях часто зустрічаюся з іншими студентами, потім ми починаємо товаришувати. Тож завжди є що згадати!"

"Переживаєш невимовні емоції, коли біжиш на фініш і розумієш, що ти перший. Це просто незабутнє відчуття! – ділиться враженнями і переможець змагань серед юнаків Артем Мірошниченко. – Загалом, спорт – це моє життя, особливо орієнтування! Я тренуюся під керівництвом Анатолія Леонідовича Маслакова і вже дев’ять разів виступав за район та одного разу був учасником обласних перегонів. Я дуже люблю спорторієнтування і з радістю брав би участь у подібних змаганнях іще!" – говорить Артем.

У підсумку, університетська командна першість зі спортивного орієнтування виглядає наступним чином:
I місце – хімічний факультет;
II місце – факультет психології;
III місце – геолого-географічний факультет.

Переможці серед юнаків:
I місце – Артем Мірошниченко, геолого-географічний факультет;
II місце – Сергій Ляш, факультет прикладної математики;
III місце – Олексій Гребешков, факультет прикладної математики.

Переможці серед дівчат:
I місце – Софія Козаченко, історичний факультет;
II місце – Дарина Мамеко, хімічний факультет;
III місце – Дарина Кустова, хімічний факультет.

Успіхів та міцного здоров’я вам, наші юні спортсмени!

СК ДНУ ім.О.Гончара, ст. викладач І.М. Головійчук,
студентка ІІІ курсу ФСЗМК Богдана Баланда