Версія для друку

Практична психологія у дії: майстеркласи американського спеціаліста

Здобувачі факультету психології та спеціальної освіти Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара зустрічають шановного гостя – психотерапевта із США – активіста з міжнародним та міжкультурним досвідом Раяна Капоцці. Для студентів-психологів ДНУ американський фахівець підготував власну освітньо-практичну ініціативу – цикл тренінгів, присвячених базовим і сучасним підходам у психотерапії.

Наразі вже відбулося декілька офлайн-зустрічей із Раяном, організованих зусиллями Студентської психологічної служби ДНУ.

Раян Капоцці – практикуючий психотерапевт. Ступінь магістра наук (MSc) з клієнтоцентрованої терапії здобув в Абердинському університеті в Шотландії. Має також базову підготовку в екзистенційній психотерапії та терапії наративного експонування. Раніше здобув ступінь бакалавра мистецтв (BA) з міжнародної політики.

 

Основна діяльність Раяна Капоцці як спеціаліста – організація взаємодопоміжних ініціатив (Solidarity Minded, Horyzont), які надають безкоштовну психотерапію, підтримку психічного здоров’я, освітні та творчі майстерні у регіонах, що переживають кризу. Так, протягом останніх років Раян працював у різних куточках світу, де люди стикаються з ізоляцією, бідністю та травматичними подіями. А саме, надавав безкоштовну терапію в межах різних місцевих проєктів та ініціатив у Лівані, Іраку (Курдистані) й Україні.

Під час інтерактивних майстеркласів зі своїми майбутніми колегами – студентами-психологами з Дніпра – фахівець вже встиг обговорити теми особистісного шляху становлення психотерапевта та позатерапевтичні чинники впливу на клієнта, проаналізувати особистісно-орієнтовану терапія та її сенс (довіра, контакт, визнання цінності клієнта), а також провести практичне навчання за кейсами ПТСР (посттравматичний стресовий розлад) і травми.

  

– Ці зустрічі – унікальний досвід, якого бракує в традиційній академічній освіті. Тут не про «вивчили тему і пішли далі», а про глибоке занурення. Раян не боїться говорити про складне. Він наводить реальні приклади з найекстремальніших умов, щоб показати, як психотерапія працює насправді, – діляться враженнями здобувачі освіти.

– Це не лекції – це трансформація. Ми говоримо про те, що зазвичай залишається «за дужками»: стосунки, емпатія, межі, біль, зцілення і... життя за межами кабінету терапевта, – відзначають учасники тренінгів.

Подібні зустрічі з американським колегою, дійсно, знайшли відгук у серцях наших дніпровських студентів. Тому Студентська психологічна служба ДНУ долучитися до цієї освітньо-практичної ініціативи під керівництвом Раяна Капоцці. Для студентів-психологів, волонтерів і всіх, хто цікавиться підтримкою психічного здоров’я, наразі запускається нова освітньо-практична група.

На регулярних офлайн-зустрічах учасники пройдуть навчальні сесії із базових і сучасних підходів та методів підтримки ментального здоров’я. Зокрема, відбуватиметься глибше й критичніше дослідження психотерапії та психології для молодих психологів-практиків, а також групові обговорення кейсів і підтримуюча супервізія для тих, хто залучений у волонтерських ініціативах, пов’язаних із МНПП (ментальною підтримкою та психосоціальними послугами).

На відкритих міждисциплінарних семінарах учасники групи ознайомляться з темами з політики, філософії та інших суміжних сфер, що впливають на психологію й на які психологія сама має вплив. Присутні здобудуть нові практичні знання для глибшого розуміння й роботи в галузі психології, а також отримають корисні матеріали для саморозвитку.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету