Версія для друку

Конференція «Сучасні науково-технічні дослідження у контексті мовного простору»

15 травня на факультеті української й іноземної філології та мистецтвознавства Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара відбувся академічний захід, що поєднав наукові дослідження, мовну майстерність і молодіжний запал, – ІV Всеукраїнська науково-практична конференція молодих науковців та здобувачів вищої освіти «Сучасні науково-технічні дослідження у контексті мовного простору (англійською мовою)», яку проводила кафедра англійської мови для нефілологічних спеціальностей.

Цього року конференція пройшла в межах реалізації міжнародного проєкту DigiFLEd Erasmus+ «Модернізація університетських освітніх програм з іноземних мов на основі інтеграції з інформаційними технологіями», що має на меті розвиток академічної англійської мови, цифрової грамотності та міжкультурної комунікації серед здобувачів вищої освіти. Теми доповідей охоплювали студії у сфері інженерно-технічних, соціально-гуманітарних, соціально-економічних і природничих наук та новітніх інформаційних технологій. Метою заходу було надання можливості молодим науковцям та здобувачам вищої освіти з вищих навчальних закладів України та інших країн презентувати власні наукові розробки англійською мовою, обмінятись досвідом у проведенні досліджень, поспілкуватися на професійну тематику англійською мовою.

У конференції взяли участь понад 115 молодих науковців із Дніпра, Києва, Харкова, Кракова (Польща), Градець Кралове (Чехія), Міттвайда (Німеччина).

У межах IV Всеукраїнської науково-практичної конференції функціонувало 4 секції, у яких обговорювали такі основні питання: 1) новітні студіювання у сфері природничих наук; 2) актуальні проблеми соціально-гуманітарних наук; 3) сучасні дослідження в сфері соціально-економічних наук та інформаційних технологій; 4) актуальна проблематика інженерно-технічних наук та новітніх інформаційних технологій.

Учасників пленарного засідання привітав ректор ДНУ професор Сергій Оковитий та наголосив на важливості іноземної мови як засобу обміну науковими ідеями між представниками різних культур. Декан факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства професор Ірина Попова відзначила вагомий внесок молодих науковців у розвиток науки та підкреслила роль конференції як платформи для зміцнення академічного потенціалу української наукової спільноти. Завідувачка кафедри англійської мови для нефілологічних спеціальностей професор Олена Гурко підкреслила значущість конференції у формуванні команди прогресивних дослідників і побажала учасникам плідної роботи. Після вітальних слів наукове зібрання продовжила організаторка конференції, доцент кафедри англійської мови для нефілологічних спеціальностей Ольга Посудієвська.

На пленарному засіданні було представлено 6 дослідницьких робіт. Особливу увагу привернули доповіді Ольги Вербоноль, студентки Ягеллонського університету (тема: «Формування культурної ідентичності») та Поліни Женіхової, студентки факультету медичних технологій діагностики та реабілітації ДНУ (тема: «Українська духовність у часи кризи»).

Секційні засідання проходили у двох залах Zoom-зібрання. До роботи першої зали доєдналися учасники, які представили свої дослідження у сфері природничих наук. У другій залі доповідачі презентували наукові досягнення у сфері соціально-гуманітарних, соціально-економічних, інженерно-технічних наук та новітніх інформаційних технологій.

Оргкомітет висловлює подяку усім учасникам конференції, бажає подальших академічних успіхів та запрошує до співпраці наступного року!

Кафедра англійської мови
для нефілологічних спеціальностей