Версія для друку

Знайомимо учнів обласних ліцеїв із ДНУ

14 травня ДНУ вчергове вітав у своїх стінах допитливих старшокласників із рідної Дніпропетровщини. Цього разу Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара гостинно приймав учнів 11 класів Миколаївського та Дмитрівського академічних ліцеїв Синельниківського району.

Знайомство з нашим великим класичним університетом розпочалося у комфортному та безпечному просторі CLUST SPACE DNIPRO головного корпусу, де на юних гостей чекала презентація чотирьох факультетів: медичних технологій діагностики та реабілітації; фізики, електроніки та комп’ютерних систем; фізико-технічного; факультету психології та спеціальної освіти. Також привабливі переваги для студентів ДНУ демонстрував наш інноваційний партнер – Інжинірингова школа Nooshpere.

Викладачі та студенти одразу запросили гостей до вільного спілкування та вивчення освітніх можливостей Alma mater. На локаціях ліцеїсти спочатку оглянули представлені студентські технічні розробки та інше інтерактивне обладнання, завдяки якому на факультетах проводиться практичне навчання.

Наприклад, на локації фізико-технічного факультету школярі наочно побачили дослідний зразок установки, яка досліджує двигуни літальних апаратів.

– Ця студентська розробка – прилад, яким ми вимірюємо різноманітні параметри двигунів, аби досягти максимальної енергоефективності. Зокрема, ним ми фіксуємо кількість оборотів, тягу (головний енергетичний параметр, який забезпечує роботу літального апарату) і те, як ця тяга залежить від енергетичних витрат, – пояснив в.о. завідувача кафедри двигунобудування Олександр Пономарьов.

Інжинірингова школа Nooshpere захопила увагу юних глядачів актуальним проєктом, який представив Ілля Дьячок, що разом із однодумцями опрацював нову VR-технологію для застосування на шкільних уроках. Зокрема, цей віртуальний додаток, що симулює тир, може бути впроваджений при викладанні дисципліни «Захист України».

– Для відпрацювання військової підготовки учням пропонується скористатися VR-окулярами і створеним на 3D-принтері макетом автомата. Далі за допомогою спеціального програмного застосунку, що розраховує координати точок у просторі, вже можна буде імітувати стрільбу у будь-якому приміщенні, – розповідає менеджерка Інженерної школи Ярослава Гомілко. До речі, це не єдина інноваційна ідея студента ДНУ, що знайшла своє втілення на базі Школи Noosphere. Разом зі своєю командою Ілля також займається проєктуванням віртуальної хімічної лабораторії, яка допоможе школярам моделювати експериментальні роботи. Приклад Іллі чудово демонструє ліцеїстам, як уже під час навчання в університеті можна працювати з оригінальними науково-технічними ідеями та перетворювати їх на реальні корисні стартапи.

Не менш цікаве обладнання, з яким уже активно працюють, продемонстрували школярам і медики ДНУ. На їхньому стенді можна було побачити специфічне знаряддя для реабілітації верхньої кінцівки пацієнтів. Це гіроскопічний тренажер PowerBall – діагностична електронна куля, що служить для оцінки пошкодження функцій кистьового суглобу. FitBall та еластична стрічка для вправ на стискання і розтягування для компенсації м’язової сили зап’ястку. Індивідуалізований інклюзивний протез для стабілізації руки, бізіборд для відновлення чутливості та дрібної моторики тощо.

Усе це приладдя використовутиметься на практиці не лише студентами-реабілітологами. Окрім майбутніх фізичних терапевтів, ми додатково адаптуємо до роботи із ним і наших медсестерок. Адже готуємо окрему освітню програму «Медична сестра для реабілітаційних відділень», – зазначила деканеса факультету медичних технологій діагностики та реабілітації Ольга Воронкова.

Виставку предметів професійної техніки представники факультетів доповнили інформацією про наявні спеціальності та освітні програми. Особлива увага абітурієнтів із Миколаївського та Дмитрівського ліцеїв приверталася до освітніх напрямів із державною підтримкою, на які вступити значно легше, адже там більше бюджетних місць і невисокий прохідний бал.

Так, розказуючи про повну вищу медичну освіту, яку в ДНУ здобувають студенти ФМТДР, Ольга Воронкова зосередилася на важливій соціальній місії цих фахівців. Ольга Сергіївна докладно представила особливості кожної із медичних спеціальностей (І5 Медсестринство, І6 Технології медичної діагностики та лікування, І7 Терапія та реабілітація) й спеціальності І10 Соціальна робота та консультування). Окреслила вона і місця практики та подальшого працевлаштування випускників.

Освітньо-науковий потенціал факультету фізики, електроніки та комп’ютерних систем представляв декан Ігор Гомілко. Ігор Володимирович проаналізував переваги кожної із трьох груп факультетських спеціальностей – фундаментальних фізичних, інженерних та ІТ-спеціальностей. Агітуючи за свій факультет, декан закликав аудиторію майбутніх вступників не лякатися цих складних наук – фахівців з котрих наразі надто потребує наша країна. Ігор Гомілко запевнив: ФФЕКС ДНУ надає сучасні знання, володіючи якими випускники легко знаходять роботу за фахом та заробляють гідні гроші.

Тему новітніх технічних спеціальностей, затребуваних державою, продовжила доцентка кафедри механотроніки Наталія Ащепкова. Наталя Сергіївна презентувала новітні освітні програми, які пропонує наш фізико-технічний факультет: «Проєктування, виробництво та експлуатація безпілотних систем і комплексів», «Кібербезпека та системи технічного захисту», «Інжиніринг механотронних і робототехнічних систем», «Вiдновлюванi джерела енергiї та енергоефективнi технологiї». Випускники цих перспективних фахів завдяки знанням інноваційних технологій здатні підвищити ефективність національного виробництва й забезпечити обороноздатність нашій державі – переконані фізтехівці.

– Наприклад, наш випускник-спеціаліст із безпілотних систем може бути корисний не тільки у військовій, але й у багатьох інших галузях. Тому що йдеться не лише про проєктантів та операторів безпілотних літальних, а й наземних систем і комплексів, які можна успішно застосовувати в агропромисловості, охороні природних ресурсів тощо, – говорить Наталя Ащепкова. На підтвердження затребуваності фахівців, яких готує сучасний фізико-технічний факультет ДНУ, Наталя Сергіївна поділилася реальною історією одного випускника. Хлопець завдяки своєму інженерному винаходу вдало оптимізував робоче місце, чим заслужив підвищення до менеджерської посади.

Про необмежені можливості працевлаштування випускників факультету психології та спеціальної освіти ДНУ з ліцеїстами розмовляли й завідувачка кафедри педагогіки, дошкільної та спеціальної освіти Сабіна Іванчук, доцентка кафедри соціальної роботи та управління соціальними процесами Аліна Солнишкіна та випускниця факультету Тетяна Білаш. До слова, для випускників спеціальностей А6 Спеціальна освіта (ОП Спеціальна освіта: логопедія та корекційна психопедагогіка) та С4 Психологія (ОП Психологія, Практична психологія) відкриті шляхи організації приватної справи, долучення до виховних колективів (загальний дошкільний розвиток чи розвиток дітей з інклюзією), важлива психологічна робота з військовослужбовцями, професійна діяльність у профільних департаментах тощо.

– Актуальність запитів населення на послуги спеціалістів-психологів завжди висока, – підкреслили фахівчині ФПСО, які представляли гостям особливості підготовки здобувачів вищої психологічної освіти у ДНУ. Окрім почутої загальної розповіді про факультет та Центр соціальних ініціатив і волонтерства, запрошені школярі ще зіграли у психологічну гру «Подарунок», яку для них провели студентки-другокурсниці.

Далі випускники ліцеїв познайомилися з відповідальним секретарем приймальної комісії Андрієм Кобченком, який запропонував консультацію щодо етапів абітурієнтської кампанії-2025 та пільгових умов вступу.

Цікавим сюрпризом для гостей стала зустріч із ректором Сергієм Оковитим у його робочому кабінеті. Вітаючи потенційних абітурієнтів у «головному кабінеті головного університету нашої області», Сергій Іванович представив додаткові переваги ДНУ серед інших ЗВО регіону.

– Чим наш університет відрізняється від інших місцевих закладів освіти? Тим, що на 14 факультетах представлені всі категорії спеціальностей: гуманітарні, технічні (ІТ та інженерні), природничі та соціально-поведінкові. Окрім якісної фахової підготовки, у студентства ДНУ є широкі можливості розвивати свої творчі здібності у Палаці культури, тренуватися в Палаці спорту. Великим є і наше студентське містечко, де на вас чекають сім університетських гуртожитків. Я радий, що сьогодні ви отримали комплексне уявлення про наш університет. Переглянули експозиції декількох факультетів, почули багато нової інформації про сучасні спеціальності, які ми пропонуємо, можливості міжнародної академічної мобільності, навчання з елементами дуальної освіти та кар’єрні перспективи за програмою «Перше робоче місце» від наших партнерів-стейкхолдерів тощо, – звернувся до юної публіки ректор. – Тому слідкуйте за нашим університетом і надалі – читайте сайт та соціальні мережі. Не соромтеся і не замикайтеся у собі. Коли зрозумієте власну траєкторію вступу, вчасно звертайтеся до наших фахівців приймальної комісії за будь-якими роз’ясненнями. За потреби ми завжди зможемо організувати для вас додаткові онлайн-зустрічі з ними. Щиро бажаю всім вам успішно скласти НМТ, бо цьогорічні умови вступу, дійсно, непрості. Однак, будь ласка, вірте у власні сили. Насправді, усе можливо! – мотивував Сергій Іванович випускників Миколаївського та Дмитрівського ліцеїв. Він сам для них є чудовим прикладом людини – випускника школи селища Солоне Дніпропетровщини, який зміг стати відомим науковцем – запрошеним дослідником в Оксфордському та Джексонському університетах США.

Після цього старшокласники перемістилися на найбільший факультет ДНУ – факультет української й іноземної філології та мистецтвознавства. Там про особливості спеціальностей А4 Середня освіта (ОП Українська мова і література), В 11 Філологія (ОП Прикладна лінгвістика, Польська мова та література) їм розповіла професорка Наталія Дьячок – завідувачка кафедри загального мовознавства та слов’янознавства. Про можливості працевлаштування після завершення навчання з учнями поспілкувалися заступниця декана Вікторія Зайцева та доцентка кафедри української мови Валерія Самойленко. Інформацію про ФУІФМ ДНУ доповнила професорка кафедри української літератури Ольга Шаф, яка наголосила на цікавій роботі студентських гуртків та діяльності факультетських студрад із організації активного дозвілля. Також школярів із Миколаївки та Дмитрівки чекала захоплива екскурсія іменною аудиторію Олеся Терентійовича Гончара.

Юні гості з Миколаївки та Дмитрівки були приємно вражені атмосферою відкритості й приязності, які вони зустріли у нашому університеті. Позитивні емоції від ДНУ у школярів зміцнилися й після смачного обіду в університетській їдальні, фотографування на фоні червоних стільців-візитівки Alma mater та прогулянки квітучими алеями ботанічного саду.

Переконані, для багатьох із них цей насичений день стане першим кроком до вибору майбутньої професії у ДНУ!

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету