Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара відвідала команда топменеджерів Українського католицького університету (м. Львів) на чолі з ректором Тарасом Добком. У складі делегації до нас завітали проректор із адміністративних та фінансових питань Любомир Тарновський; керівник офісу у справах ветеранів та їхніх родин Павло Коваль; почесний сенатор УКУ, засновник та віцепрезидент ради директорів Української католицької освітньої фундації (UCEF) професор Джефрі Вілз; керівник Офісу з інновацій, старший викладач кафедри прикладної математики та статистики Олексій Молчановський, багаторічний журналіст та відеооператор УКУ Петро Дідула.
– Сьогодні Суми і Дніпро є форпостами української стійкості. І ці міста наповнені життям і волею до життя, попри тривоги, обстріли і небезпеку. Головна мета нашої подорожі містами України – зустрітися з академічними колективами для того, щоб розбудувати стосунки, започаткувати нові проєкти, відвідати військових, зустрітися з нашими випускниками, – наголосив ректор УКУ Тарас Добко.
Попри розбіжності в управлінні державним світським і приватним релігійним університетами ректори Сергій Оковитий та Тарас Добко обговорювали спільні для всієї системи вищої освіти точки зростання задля стійкості та повоєнного відновлення України.
Також поділилися баченням основних «точок зростання» університетів у воєнні та повоєнні часи, серед яких комерціалізація науки, інноваційна діяльність та екосистема стартапів.
Сергій Іванович представив гостям сьогодення нашого класичного космічного університету, закцентувавши увагу на нових спеціальностях, започаткованих на потребу суспільства, економіки, та для зміцнення обороноздатності України. Також ректор ДНУ окреслив основні міжнародні партнерства та асоціації, з якими наш університет співпрацює в різних сферах.
– Релевантність навчання запитам здобувачів освіти – це основний вектор розвитку освітньої складової нашої діяльності, адже більшість студентів працюють і вже під час навчання можуть оцінити відповідність наповнення освітніх компонент запитам ринку праці. Попри виклики воєнного часу у прифронтовому регіоні ми посилюємо звʼязки з реальним сектором економіки, розбудовуємо міжнародну співпрацю, долучаємося до соціальних проєктів на підтримку військових, ветеранів, територіальних громад. Також започатковуємо нові напрями роботи, в яких ви вже маєте досвід та експертизу, – зазначив ректор ДНУ Сергій Оковитий, звертаючись до гостей.
Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара на зустрічі представляли в.о. першого проректора Валентина Сіліч-Балгабаєва; проректор з наукової роботи Олег Маренков; в.о. проректора з науково-педагогічної роботи Гук; в.о. проректора з науково-педагогічної роботи у сфері міжнародного співробітництва Віктор Гассо; проректор з правових питань та розвитку Герман Петер; завідувач кафедри всесвітньої історії Венгер; керівниця інформаційно-аналітичного агентства «УНІ-прес» Алла Бахметьєва.
Колеги обговорили переваги наукової та культурної дипломатії, шляхи комерціалізації університетської науки, інноваційну діяльність та розвиток в Україні дієвої системи бізнес-інкубаторів.
Спільним вектором розвитку для обох університетів є створення центрів для реінтеграції ветеранів. Сергій Оковитий охарактеризував сучасний потенціал факультету медичних технологій діагностики та реабілітації, факультету психології та спеціальної освіти й інших структурних підрозділів, що дає можливості в ДНУ комплексно долучатися до програм реінтеграції ветеранів. Тому університетській команді топменеджерів був корисний досвід Офісу у справах ветеранів та їхніх родин, який уже працює в УКУ.
Ціннісним надбанням університетів є їхні випускники, які виступають амбасадорами інтересів університету в суспільстві, підтримують різні напрями розвитку Alma mater, започатковують стипендіальну підтримку. Ініціатором цієї зустрічі ректорів двох університетів став випускник юридичного факультету ДНУ Олексій Савчук, який зараз навчається в Школі публічного управління УКУ та, крім правничої діяльності, системно займається благодійною роботою.
Коротка зустріч виявилася доволі продуктивною За майже півтори години фахівці встигли обговорити соціотворчу місію університетів та суспільне служіння на благо громад, розвиток молодіжної політики, підтримку студентського самоврядування, бачення перспектив розвитку як класичних форм освіти, так і альтернативних освітніх послуг. Сподобалося гостям і смартукриття CLUST SPACE DNIPRO, адже через загрозу балістики більша частина зустрічі відбулася саме в укритті.
Попереду – спільні проєкти та співпраця задля підтримки громад та розбудови України.
Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету