Версія для друку

Науковий форум про тенденції сучасної електроніки, інформаційних і комп'ютерних систем

На факультеті фізики, електроніки та комп’ютерних систем ДНУ протягом 24-26 листопада проходить VI Всеукраїнська науково-практична конференція «Перспективні напрямки сучасної електроніки, інформаційних і комп'ютерних систем (MEICS-2021)».

Не зважаючи на карантинні обмеження та дистанційний режим, до участі в конференції цього року долучилися понад 100 учасників-представників 27 закладів вищої освіти та наукових установ, і не тільки з України. Навіть через екрани моніторів можна відчути атмосферу зацікавленості та бажання учасників презентувати та обговорювати доповіді.

«Одне з головних завдань конференції – стати стартовим майданчиком для молодих науковців – виконано», – зазначив у вітальному слові голова оргкомітету професор Олександр Коваленко. З привітаннями та побажаннями успішних доповідей також виступили перший проректор ДНУ професор Олег Дробахін та декан факультету фізики, електроніки та комп’ютерних систем доцент Михайло Дергачов.

А далі розпочалася кропітка робота об’єднаної секції з інформаційних технологій, комп’ютерних систем та компонентів під головуванням завідувача кафедри електронних обчислювальних машин професора Володимира Хандецького. У пленарних доповідях на цьому засіданні обговорювалися питання обробки фінансових документів, обробки кольорових зображень та багато іншого, вельми цікавого з точки зору практичного застосування.

На другий день були заплановані не менш цікаві пленарні доповіді з передової наукових досліджень. Зокрема, завідувач кафедри теоретичної фізики професор Володимир Скалозуб розповідав про внесок співробітників факультету фізики, електроніки та комп’ютерних систем Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара у дослідження Z’-бозонів на великому гадронному колайдері. Професор кафедри прикладної радіофізики, електроніки та наноматеріалів Василь Мойсеєнко доповів про створення нанокомпозитів на основі опалових матриць, а представники Сумського державного університету – про технології отримання та властивості наночастинок оксиду цинку.

Конференція завершить свою роботу у п’ятницю, 26 листопада, залишаючи по собі в серці кожного учасника заряд творчої наснаги й прагнення до майбутніх наукових звершень, а також очікування зустрічі наступного листопада.

Факультет фізики, електроніки та комп’ютерних систем