Версія для друку

У Дніпрі обрали фіналістів космічного хакатону від NASA

На початку жовтня у Дніпрі відбувся локальний етап наймасштабнішого міжнародного хакатону космічної тематики NASA Space Apps Challenge. У ювілейному, десятому, хакатоні 28 286 учасників зі 160 країн світу вирішували завдання від NASA. Не відставали від них і дніпряни! До дніпровських команд увійшло чимало представників Дніпровського національного університеті імені Олеся Гончара.

NASA Space Apps Challenge — це 48-годинний хакатон, під час якого учасникам необхідно обрати й вирішити завдання від експертів NASA. Визначення переможців хакатону відбувається у два етапи: локальний та глобальний. На локальному етапі у Дніпрі вп’яте організатором виступила ГО «Асоціація Noosphere» за сприяння філантропа Макса Полякова.

Цього року до дніпровського етапу долучилися 156 учасників, які сформували 24 команди. Ентузіасти космосу, дизайнери, маркетологи, науковці, програмісти й інженери з Дніпра, Сміли, Харкова, Кам'янського, Києва, Черкас і Рівного працювали над завданнями разом з менторами хакатону.

У хакатоні взяли участь переважно молоді спеціалісти і студенти. Зокрема, представники закладів вищої освіти Дніпра: Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», Фахового коледжу ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, Українського державного хіміко-технологічного університету у м. Дніпро тощо.

Від ДНУ до хакатону долучилися такі команди:

THIRD DECADE і MARS1K. До обох команд увійшли представники Фахового коледжу ракетно-космічного машинобудування при ДНУ, які розробили освітню комп'ютерну гру.

SEEDSOUTEARTH складалася з представників кількох вишів, у тому числі ДНУ. Команда розробила 3D-модель космічної оранжереї та запропонувала нові методи вирощування рослин під час космічних місій.

– До складу VICTORY увійшов один учасник з ДНУ, який представив проєкт освітньої гри.

– Команда ANTI COVID-19 розробила мобільний застосунок для фізичної і психологічної підтримки під час пандемії.

– Команда Indifferent розробила проєкт управління ракетою у момент її посадки.

Власні проєкти учасники представили локальниму журі, до складу якого увійшли: голова правління ГО «Асоціація Ноосфера» Михайло Рябоконь, засновник і СЕО космічної компанії SETS Віктор Сербін і керівник Інжинірингової школи Noosphere Сергій Веретюк. Судді обрали переможців NASA Space Apps Challenge Dnipro:

1-е місце — OSTE S TEAM. Команда розробила застосунок, який відтворює середовище астероїда та імітує, як його поверхня відбиває світло. Ця програма може використовуватися як науковий інструмент, а сам проєкт застосовуватися в освітній сфері.

2-е місце посіли Aerospace Technologies Corp. Учасники команди створили проєкт стратосферних зондів з доступних матеріалів та компонентів. За допомогою таких зондів будь-який студент зможе побудувати власну стратосферну повітряну кулю і запустити її у близький космос.

3-є місце — SPACE HEALERS. Команда створила Telegram-бота, в якому можна перевірити свої знання про ризики, пов'язані з польотом людини в космос і відчути себе капітаном космічного корабля. Ця гра покликана підвищити обізнаність про космічні дослідження у цікавій та розважальній формі.

Переможці локального етапу хакатону продовжать боротьбу на міжнародній арені й позмагаються за головний приз — можливість відвідати запуск ракети у США і представити свій проєкт експертам NASA!

ГО «Асоціація Noosphere»