Версія для друку

«Роль куратора в успішній адаптації першокурсників до навчання»

Під такою назвою 22 вересня в науковій бібліотеці Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара пройшло інтерактивне заняття для кураторів першого курсу, проведене Психологічною службою університету спільно з Центром гуманітарних проблем освіти та виховання молоді в рамках роботи «Школи молодого куратора».

Відкрила захід керівниця «Школи молодого куратора» доцентка Зоя Бондаренко: «Куратор повинен створити умови для психологічного комфорту першокурсників і спрямовувати їх на успішне навчання та згуртовану спільну роботу групи. Усі студенти різні, але в кожного є свій досвід порозуміння з однолітками».


Керівниця Психологічної служби доцентка Вікторія Лазаренко окреслила проблему психологічних причин, які призводять до поганого навчання і відрахування студентів. Вона наголосила на необхідності ефективного вирішення конфліктних ситуацій в академічних групах, психологічної підтримки і супроводу педагогічного процесу. Адже активна робота кураторів з групами є однією з вимог для акредитації закладів вищої освіти, які ставить Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти.

Психологині Наталя Потапова і Олена Демура підготували кілька інтерактивних вправ, опанувавши які, куратори зможуть їх застосовувати для підвищення згуртованості груп. Зокрема, «Східний базар», завдяки якій можна виявити як навички спілкування, особистого впливу, вмотивованості, вміння контактувати, так і психологічні проблеми – сором’язливість, тривожність, певні бар’єри в спілкуванні. Інша вправа – «Затор на дорозі» є командною роботою, яка допоможе знайти підхід до неконтактних осіб з відсутністю соціальної мотивації.


Під час дискусії педагоги звернули увагу на важливість створення міцної групи саме на першому курсі й наявності в куратора сили волі та мотивації, обговорили теми вибору старости, виявлення в групі неформальних лідерів і конфліктних осіб, стадії розвитку студентського колективу, поєднання студентами навчання і роботи.

Університетські психологи оголосили про підготовку «Альбому куратора», який би став настільною книгою кожного педагога, й закликали кураторів долучитися до створення видання.

Сергій Ляпін, старший лаборант Центру гуманітарних
проблем освіти та виховання молоді