Версія для друку

35 років з дня Чорнобильської трагедії

26 квітня 1986 року людство здригнулося від страшної всепланетарної трагедії – вибуху на Чорнобильській АЕС. Це була найбільша на той час техногенна і екологічна катастрофа в історії людства, спричинена руйнуванням четвертого енергоблока. Вона вразила всю людську спільноту як масштабом радіаційного забруднення, так і трагічними наслідками для людей: 50 загинули безпосередньо від аварії, більше 4000 померли внаслідок опромінення, понад 600 тисяч зазнали впливу радіації, близько 200 тисяч були евакуйовані з рідних домівок, мільйони відчули негативний вплив «мирного» атому на своєму здоров’ї. Було спричинено величезних економічних збитків, непридатними для життя стали два міста і десятки сіл, сотням тисяч людей завдано важкої психологічної травми. Найбільше постраждали наша Україна і сусідня Білорусь, теренами яких розлетілися радіаційні хмари.

Нове покоління, яке народилося і виросло в постчорнобильський час, сприймає цю катастрофу як давно минулу подію. Проте Чорнобиль є приводом задуматися над тим, наскільки важливою є екологічна безпека новітніх технологій. Адже технічний прогрес не має шкодити людству. Катастрофи такого масштабу ставлять перед ученими завдання екологічної відповідальності за результати своїх розробок.

Нині в Україні живуть тисячі учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. Похрещені вогнем зірки Полин, вони є не тільки свідками страшної катастрофи, але й тими, хто ціною свого здоров’я не допустив ще більшої біди, врятувавши країну і світ від багатьох наслідків Чорнобильської трагедії.

Є герої-чорнобильці й серед співробітників і пенсіонерів Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара. У міру потреби та можливості цим людям надається матеріальна і психологічна підтримка.

Цього року в університеті трагічній даті присвячено декілька заходів. Проведені дистанційні кураторські години. В науковій бібліотеці розгорнуто книжкові виставки «Чорнобиль: гіркий спомин та вічний біль», «Чорнобиль – 35 років відчуження», «Атомний квітень 1986 року». На вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у день Чорнобильської трагедії покладено квіти до пам’ятника жертвам катастрофи «Чорнобильській дзвін».

Центр гуманітарних проблем освіти та виховання молоді