Версія для друку

Хімічний факультет пропонує на посаду ректора ДНУ професора Сергія Оковитого

На хімічному факультеті пройшли збори трудового колективу в дистанційному режимі Teams-конференції. На порядку денному була пропозиція висунути від факультету кандидата на посаду ректора Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара професора Сергія Оковитого.

Доктор хімічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, відмінник освіти України Сергій Оковитий сьогодні є проректором з наукової роботи ДНУ. Колеги з хімічного факультету високо оцінюють здобутки Сергія Івановича як науковця та проректора, тож одноголосно підтримали його кандидатуру. Так, заступниця декана з навчальної роботи, доцентка кафедри фізичної, органічної та неорганічної хімії Світлана Коптєва зазначила, що Сергій Іванович у ДНУ пройшов шлях від студента, асистента і доцента до професора кафедри органічної хімії та її завідувача. «Сергій Іванович є одним із провідних учених ДНУ – за його співавторства було опубліковано, зокрема, статтю в високорейтинговому журналі Nature Chemistry, за даними наукометричної бази SCOPUS він має Індекс Гірша 14 пунктів. З липня 2017 р. він обіймає посаду проректора з наукової роботи ДНУ. За цей час Сергій Іванович набув організаційного, адміністративно-управлінського досвіду. Він дослухається до колег, адекватно реагує на звернення і конструктивно підходить до вирішення виробничих питань», – наголосила Світлана Дмитрівна.

Голова профбюро факультету, доцентка кафедри аналітичної хімії Лариса Жук зазначила:«Набутий Сергієм Івановичем досвід під час стажування уЗВО за кордоном, його участь у міжнародному проекті «Структуризація співпраці щодо аспірантських досліджень, навчання універсальних навичок та академічного письма на регіональному рівні України»/DocHub у рамках програми Еразмус+ «Розвиток потенціалу вищої освіти» може дати новий підхід в управлінні університетом і дозволить вивести ДНУ на світовий рівень».

Завідувачка кафедри фізичної, органічної та неорганічної хімії Надія Стець наголосила, що з приходом Сергія Івановича до керівництва науковою роботою університету якісно змінився стан цього напрямку. А саме, суттєво збільшилася кількість держбюджетних науково-дослідних робіт, зросли обсяги фінансування наукової діяльності, з’явилося нове сучасне обладнання. «Особливо хочеться відзначити внесок Сергія Івановича у видавничу діяльність: ДНУ увійшов до першої трійки закладів вищої освіти України, у яких чотири фахових видання увійшли до категорії А (а до цієї категорії включають лише видання, що індексуються визнаними наукометричними базами Web of Since та Scopus)», – зазначила Надія Вікторівна.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету