Версія для друку

8 вересня – Міжнародний день грамотності

ЮНЕСКО відзначає Міжнародний день грамотності з 1966 року, прагнучи привернути увагу суспільства до проблеми неосвіченості й сприяти поширеності грамотності. Варто зазначити, що День грамотності щорічно присвячений певній темі, цьогоріч – це «Грамотність і багатомовність».

Відзначення Міжнародного дня грамотності стало вже традиційним і для нашого університету. Особливим цей день є й на факультеті української й іноземної філології та мистецтвознавства, де студенти другого курсу написали творчі роботи на тему «Я – білінгв», поділившись своїми думками та сподіваннями з однокурсниками.

Свідоме ставлення до навчання – ознака освіченої, культурної людини. Через це кожен студент має зрозуміти, що з усіх наук найперше йому потрібно опановувати мову, навчитися грамотно користуватися нею не лише спонтанно, як природним даром, а і як своєрідним знаряддям думки, мовленнєвої діяльності, що допомагає передати світогляд, розкрити власну особистість. Певно, формуючи себе як фахівця в галузі розумової праці, слід замислитися, чи й справді оте знаряддя, тобто наша грамотність, належно відточене?

Освічених людей із кожним роком стає все більше, та боротьба з неуцтвом залишається надзвичайно складною та масштабною проблемою. Тож ця дата була запроваджена не лише на честь тих, хто дав людству писемність, але й усіх, хто навчає дітей і молодь. Його мета – донести, що бути грамотним важливо для кожної людини та суспільства загалом, адже грамотність – один із незамінних інструментів, що потрібні для побудови інтегрованого й мирного суспільства у XXI столітті.

Заступник директора Центру історії
та розвитку української мови,
кандидат філологічних наук,
доцент кафедри української мови
Тетяна Шевченко