Версія для друку

Гімн справжньому коханню

Студенти Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара мали змогу по-новому відкрити для себе творчість видатних представниць української культури – поетеси Ліни Костенко і режисера Лідії Кушкової.

Спеціально для молоді, 26 вересня у Дніпровському національному академічному українському музично-драматичному театрі імені Тараса Шевченка відбулася прем’єра вистави народної артистки України Лідії Кушкової «Суд і сповідь» за віршованим романом Ліни Костенко «Маруся Чурай». «Цей твір – гімн справжньому коханню», – сказала Лідія Степанівна, представляючи поетичну драму. Вона розповіла глядачам про пам’ятну зустріч з Ліною Василівною й надзвичайні людські якості і творчі здібності видатної української поетеси.

Головна героїня роману і спектаклю – Маруся Чурай (1625-1653), легендарна українська народна співачка часів Богдана Хмельницького. Батька Марусі – козацького сотника Гордія Чурая стратили поляки за повстання. А сама вона створювала бойові пісні, які вели козацьке військо до перемог. Дівчину засудили до смерті за вбивство невірного нареченого – Гриця Бобренка, але гетьман помилував її.

Лідія Кушкова взяла для інсценізації початкову частину роману, де зображено суд над Марусею та її сповідь у в’язниці. У центрі поетичної драми – не тільки особиста доля дівчини, але й її переплетіння з долею України в буремні часи Хмельниччини. Народні пісні і традиції, повсякденне буття мешканців тогочасної Полтави, тривожна атмосфера Визвольної війни – все це майстерно відображено у виставі.

Глядачів вразила надзвичайно емоційна й прониклива акторська гра заслуженої артистки України Світлани Сушко – виконавиці головної ролі. Здавалося, що перед залом справді стоїть Маруся Чурай й щиро сповідається у своїх почуттях і душевних стражданнях. Актрисі майстерно вдалося показати духовну велич народної героїні, для якої честь, вірність і кохання були вищими за людський осуд і навіть власне життя.

Понад 200 студентів нашого університету, які відвідали театр в рамках діяльності культурологічного клубу «В гостях у ректора ДНУ», вдячними оплесками оцінили талановиту роботу режисера і акторів, котрим майстерно вдалося відтворити на сцені один з кращих поетичних творів української літератури ХХ століття.

Сергій Ляпін,
старший лаборант Центру гуманітарних
проблем освіти та виховання молоді
Фото зі сторінки Facebook
«Днепр театральный»