Версія для друку

Відкриття Першої інтернаціональної виставки графіки «ENTROPY OF ART»

Перше місто в Україні, з якого розпочала свою подорож інтернаціональна виставка графіки «ENTROPY OF ART» - Дніпропетровськ. Твори ініціаторів проекту – польських викладачів образотворчого мистецтва, а також викладачів з університетів Америки, Австралії, Німеччини презентовано у Палаці студентів Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара.

Характерною ознакою виставки є безперечний факт тісної співпраці кафедри образотворчого мистецтва та дизайну факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства ДНУ ім. О. Гончара з ініціаторами інтернаціонального проекту «ENTROPY OF ART» - викладачами Люблінського університету ім. М. Кюрі-Склодовської. Більшість представлених на виставці графічних робіт створена представниками Люблінського університету: відомим професором, художником-дизайнером Ромуальдом Колодзеєм, Магдаленою Бак, Артуром Попеком, Максиміліаном Шохом, а також викладачами університетів Кракова, Варшави, Катовіце. Знайомство з творами Анни Перковської-Візир – художниці з Німеччини, Джона Мартіна – з Сан-Франциско (США), Гоші Владакзак-Сарнескі – з Австралії сприятиме подальшому розширенню міжнародних зв’язків.

«Всі учасники мають право на виставку у своїй країні. Кожного року два викладачі виставляють кілька своїх робіт, з яких обирається одна для пересувної виставки. Усі твори - оригінали ручної графіки. Важливо і те, що в подальшому проект передбачає участь у ньому талановитих студентів,» - розповідає старший викладач кафедри образотворчого мистецтва та дизайну Віктор Олексійович Корсунський.

Декан факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства проф. І.С. Попова, відзначила, що Перша інтернаціональна виставка графіки «ENTROPY OF ART» є частиною унікального проекту, яким передбачено рух творів викладачів по всьому світу. «9 травня 20 відібраних творів учасників проекту уже презентовано у Варшаві за участю українського консула, - зазначила Ірина Степанівна. - На виставці були представлені твори і наших викладачів: доцента кафедри образотворчого мистецтва та дизайну доцента Олександра Михайловича Шабанова та старшого викладача Віктора Олексійовича Корсунського. Проект «ENTROPY OF ART» - це прекрасна можливість для наших студентів-дизайнерів познайомитися з творчістю іноземних колег, побачити творчі здобутки сучасного мистецтва».

На урочистому відкритті виступив завідувач кафедри образотворчого мистецтва та дизайну доц. Е. Г. Семешко, поділилися враженнями від виставки член Національної спілки художників України В. І. Старченко, відбулося неформальне спілкування організаторів із студентами і викладачами.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету