Версія для друку

До нових кар’єрних злетів з англійською!

У Регіональному центрі інтенсивного навчання іноземних мов та підготовки до оцінювання рівня знань за системами міжнародних сертифікатів ДНУ ім. О.Гончара відбувся урочистий випуск слухачів курсів англійської мови для журналістів. Посвідчення про успішне закінчення отримали понад 30 представників дніпропетровських мас-медіа.

Курси у Центрі іноземних мов ДНУ організовані спільно з Дніпропетровською обласною державною адміністрацією. Заняття для журналістів стали вже третім мовним проектом Дніпропетровської ОДА. «В університетському Центрі іноземних мов уже вивчають англійську переселенці та демобілізовані, – розповідає радник голови ОДА Юрій Голик. – Під час одного з наших звітів перед громадськістю ми отримали від журналістів пропозицію влаштувати схожу програму й для представників преси. Думаю, що в Україні загалом не знайти таких прецедентів, коли регіональна влада радо відгукнулася на подібну ініціативу медійників, тим паче у рік англійської мови. Та ми були вражені силою волі й продемонстрованими результатами учасників. Загалом, до закінчення навчання дійшло близько 70% слухачів – це дуже хороший показник. Тож ми готові підтримати й наступну програму, якщо будуть сформовані відповідні групи охочих», – говорить Ю.Голик.

Вручення посвідчень про закінчення курсів

Проходження навчальної програми у Центрі іноземних мов ДНУ тривало три місяці. Протягом квітня-червня слухачі-журналісти займалися за спеціальною британською програмою (із застосуванням автентичних підручників, аудіодисків та робочих зошитів) відповідно до власного рівня підготовки. Перед початком навчання представники ЗМІ проходили спеціальне тестування, яке визначало рівень знання мови. Так були сформовані шість груп за п’ятьма рівнями підготовки (нульовий, Elementary, Pre-Intermediate, Intermediate та Upper-Intermediate). Увесь 72-годинний курс (24 заняття) передбачав роботу над чотирма видами мовної діяльності: усне мовлення (speaking), слухання (listening), читання (reading) та письмо (writing). «Це був наш прем’єрний досвід роботи із журналістами. Було приємно працювати з людьми, які розуміють пластику мови, вміють цінувати слово, а значить, знаходять диво і в кожному іноземному слові. Відчувалася велика мотивація журналістів, хоча витримали не всі. З 61 учасника проекту залишилося 43, з яких 31 успішно склав фінальне тестування. Результати показали, над чим вони мають іще попрацювати», – говорить директор Центру іноземних мов Дніпропетровського національного університету Людмила Байсара. Людмила Іванівна наголошує, що три місяці інтенсивного вивчення мови – термін не надто великий, та все ж дає змогу визначитися зі своєю діяльністю надалі. «Іноземна мова – це справжнє вікно у світ. Вона дає безліч можливостей: для когось вона може стати просто джерелом поповнення знань, для іншого – можливістю вільно мандрувати, налагоджувати спілкування з іноземними колегами та професійно зростати».

Розіграш сертифікатів на поїздку до Лондона

Упродовж заходу на 14 кращих за підсумками навчання знавців англійської мови чекав подарунок – розіграш сертифікатів на поїздку до Лондона для закріплення отриманих знань на практиці. Оплачена 7-денна подорож до столиці Великобританії, а також допомога в оформленні візи та інших документів – усе за рахунок Дніпропетровської ОДА.

Переможниця Марина Антонік

Так, Фортуна посміхнулася кореспонденту Інтернет-газети «Недвижимость в движении», редакторці порталу www.realnet.com.ua Валентині Поповій та журналістці новин 11 телеканалу Марині Антонік. Зокрема, Марина Антонік, яка навчалася у групі Intermediate (середній рівень знання мови), зізнається: «Рівень моєї англійської особисто для мене ніколи не був секретом, проте я зовсім не очікувала виграти. Чесно кажучи, у мене навіть немає закордонного паспорту. Але я вдячна облдержадміністрації за такий шанс. Під час подорожі намагатимусь уникати туристичних штампів. А так як мені значно цікавіші люди, ніж місто, я спробую поспілкуватися зі справжніми англійцями. Тим паче, що це сертифікат на подорож для однієї особи, а значить, реального спілкування ніяк не уникнути».

Вручення переможного сертифікату Валентині Поповій

А от для Валентини Попової перемога, здається, стала навіть більшою несподіванкою. «Я займалася у групі початківців, тому що зі школи вивчала німецьку та трохи французької мови. Зрозуміло, що, на відміну від німецької, англійська сьогодні все-таки більш поширена мова міжнародного спілкування. Тому я й вирішила розпочати її вивчення саме тут, на цих курсах. Радію, що вже знаю чимало активної лексики і навіть можу розповісти про себе англійською. Тепер я маю стимул продовжувати вивчати цю мову самостійно, позаяк щороку беру участь у професійних форумах з іноземними партнерами. Наприклад, останній такий конгрес проходив у Малайзії, де мені, звичайно, довелося користуватися пристроями синхронного перекладу», – пригадує пані Валентина.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету