Версія для друку

Інноваційні підходи в управлінні вищою школою

У Варшавському університеті розпочався проект “Інноваційний університет та лідерство”, участь у якому беруть науковці, управлінці в освіті з усієї України.

Від Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара участь у проекті бере декан факультету міжнародної економіки, доктор економічних наук, професор Наталія Стукало.

Організаторами проекту є Спілка ректорів вищих навчальних закладів України, Варшавський університет (факультет Artes Liberales), Фонд досліджень освітньої політики (Київ). Дофінансований проект за кошт державного бюджету Польщі, зокрема Міністерства закордонних справ.

Метою проекту є підготовка лідерів, що мають бажання та здатні впроваджувати інноваційні підходи в управлінні вищою школою і окремими навчальними закладами, орієнтовані на впровадження в українських університетах новітніх освітніх технологій.

Участь у проекті передбачає:

• Курс тренінгів 6-17 жовтня 2014 р. у Варшавському університеті на тему управління та менеджменту у вищій освіті України і Польщі;

• Консультації з провідними експертами у галузі вищої освіти та розроблення проектів у міні-групах для вирішення різних проблемних питань системи вищої освіти України 20-31 жовтня 2014 р. у Варшавському університеті;

• Консультації та дистанційну роботу над міні-проектами (листопад 2014 р. – лютий 2015 р.)

• Підсумковий семінар в Києві (березень 2015 р.)

Проблематика лекцій охоплює такі теми: “Виклики, які стоять перед ВНЗ”, “Вищий навчальний заклад і Міністерство”, “Українські вищі навчальні заклади в контексті нового Закону про вищу освіту”, “Організація вищого навчального закладу”, “Наукова політика в Європі і світі, дослідження і їх фінансування”, “Формулювання стратегії розвитку ВНЗ”, “Організація системи навчання”, “Неетична поведінка у ВНЗ – інструменти і процедури, що дозволяють їм запобігти”, “Інформаційні системи управління ВНЗ”, “Фінансова адміністрація ВНЗ” та ін.

Факультет міжнародної економіки
ДНУ ім. Олеся Гончара