Версія для друку

Мустафа Джемілєв: «Допомагають тим, хто сам собі допомагає»

17 червня лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, супроводжуваний регіональним представником Верховного комісара ООН з прав біженців Олдріхом Андрисеком і постійним представником Духовного управління мусульман Криму в місті Києві Расима Дервішева, прибув до Дніпропетровська.

У рамках офіційного візиту делегація зустрілася зі студентами та викладачами вищих навчальних закладів Дніпропетровська. «Спочатку я хотів би розповісти вам про те, що зараз відбувається в Криму. Кримськотатарський народ впродовж кількох десятиліть домагалися повернення на свою історичну батьківщину, а тепер от знову – окупація. Як довго це триватиме, ніхто сказати не може, – повідомив Мустафа Джемілєв. – Ми вдячні всім областям, які надали теплий прийом нашим співвітчизникам. Ми тут, щоб налагодити тісний контакт з головою Дніпропетровської облдержадміністрації Ігорем Валерійовичем Коломойським, патріотом своєї країни, який зараз так самовіддано і безкорисливо служить своїй області», – додав він.

Після вступної промови колишнього голови Меджіліса кримськотатарського народу та регіонального представника Верховного комісара ООН з прав біженців Олдріха Андрисека, Мустафа Джемілєв відповів на запитання викладачів і студентів ВНЗ, які стосувалися кроків Верховної Ради щодо поліпшення життя кримськотатарського народу у нинішніх умовах, проблеми заміни паспортів, шляхів деескалації конфлікту на сході України, відносини татар Криму та Росії, а також питання номінування Мустафи Джемілєва на Нобелівську премію миру.

Гості також вшанували пам'ять загиблих у ході антитерористичної операції, на завершення ж зустрічі пролунали слова «Слава Україні!», на що зал стоячи відповів – «Героям Слава!».

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара активно працює у напрямку надання допомоги, переведення студентів та спрощення правил зарахування випускників з Криму. За словами ректора ДНУ імені О. Гончара Миколи Полякова, МОН України приділяє особливу увагу абітурієнтам з Криму. Нормативна база з переведення цих студентів на бюджетні та контрактні місця вже створена. І на сьогоднішній день в Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара вже переведено 26 студентів з Криму. Ще 20 студентів зараз здають академічну різницю і незабаром будуть переведені в ДНУ; ті студенти, які вирішили закінчити навчальний рік на півострові, з вересня також розпочнуть навчання у стінах Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара з початку нового навчального року.

Ірина Тарнавська,
студентка факультету систем і засобів масової комунікації ДНУ