Версія для друку

Вибори представників факультетів у ДНУ ім. Олеся Гончара

Нещодавно завершилися вибори голів студентських рад на 11 факультетах Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара.

Вибори – вважливий компонент сучасного студентського життя. Вони є способом формування органів студентської влади і управління відповідно до Положення, що регламентує порядок створення і функціонування студентського самоврядування у вищих навчальних закладах України. На всіх рівнях органи студентського самоврядування є виборними, обрані кандидати наділяються владними повноваженнями.

В умовах сучасних демократій, вибори - головна форма прояву суверенітету студентства, його ролі як джерела влади. Загальні вибори голів факультету припускають право участі в них у відсотковому відношенні кількості студентів. Для прикладу, на ФСЗМК виборцями були лише старости, а на ФФЕКСі 3-4 представники від групи.

Після проведення підготовчих заходів та офіційного призначення термінів виборів почалася виборча кампанія. Усі претенденти на пост голови студентства факультету представили свою програму, з якою заздалегідь можна було ознайомитися. Колишні голови студрад факультетів подали звіт про виконану ними роботу за рік. Після цього – презентації програм, на деяких факультетах відбулися гострі дебати.

Родіон Свищ, голова міжнародного комітету студради ДНУ та новий голова студентства факультету міжнародної економіки: «Я два роки поспіль спостерігав за діяльністю голови факультету Софією Манделовою, і завдяки командній роботі отримав чимало досвіду. Тому можу взяти на себе відповідальність та продовжувати тримати марку факультету».

На всіх виборах була присутня голова ради студентів університету – Антоніна Прометова.

За підсумками виборів, головами студентських рад на факультетах стали: факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства – Юлія Лимарь (вдруге), факультету суспільних наук і міжнародних відносин – Єгор Худий (вдруге), факультету систем та засобів масової комунікації – Захар Чернега, факультету міжнародної економіки - Родіон Свищ, економічного факультет – Максим Ганчурін, історичного факультету – Микола Буланий, юридичного факультету – Олександр Мірошніченко (вдруге), факультету фізики, електроніки та комп'ютерних систем – Віталій Забігай (вдруге), хімічного факультету – Роксана Мехтієва, геолого-географічного факультету – Наталія Либа, факультету прикладної математики – Олег Балабанов.

Ще на чотирьох факультетах вибори відбудуться у вересні. На сьогодні функції голови студентського самоврядування на цих факультетах виконують Ірина Гавенко (факультет психології), Олексій Нежнов (факультет біології, екології та медицини), Катерина Студенікіна (механіко-математичний факультет), Анастасія Касьян (фізико-технічний факультет).

Щоб урегулювати недоліки, наступні вибори 2015 року пройдуть на всіх факультетах у травні.

Найважливіше значення цих виборів – затвердження ними основоположних прав і свобод особистості в середовищі студентів. Вони стверджують в студентстві атмосферу поваги гідності особистості, думки більшості, що сприяє розвитку демократичної свідомості, підвищенню їхньої активності.

Вітаємо всіх представників студентства на факультетах, бажаємо творчих успіхів, плідної праці та сильної команди!

Прес-служба ради студентів
ДНУ ім.О.Гончара:
Валерія Шудрик