Версія для друку

Перемога – свято миру, свободи й весни

До Дня Перемоги у Палаці студентів Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара вітали ветеранів Великої Вітчизняної війни.

Університетська родина глибоко шанує та постійно турбується про учасників війни. Головним, насамперед, є вирішення соціальних проблем та оздоровлення ветеранів. Сьогодні ветеранська організація університету налічує 43 учасника бойових дій і 138 працівників тилу, які мають статус учасників війни. Щорічно підтримуються та впорядковуються пам’ятники загиблим, які є на території університету, ветерани заохочуються подяками та грошовою винагородою. За ініціативою Ради ветеранів створений волонтерський центр для індивідуальної підтримки одиноких та хворих ветеранів, оскільки більшість з них за віком не працюють в університеті, деякі уже немобільні і потребують додаткової допомоги.

До запрошених на святковий «вогник» напередодні Дня Перемоги ветеранів звернувся ректор університету Микола Вікторович Поляков: „У ці травневі дні ми знову подумки повертаємося до вікопомних подій найжорстокішої з воєн в історії людства. І чим далі у минуле відходять грізні обриси війни, тим повніше постає велич народного подвигу. У цей день ми скорботно схиляємо голови перед світлою пам’яттю всіх, чиє найдорожче – життя відняла війна. Наш моральний обов’язок – як зіницю ока, зберігати духовну єдність з поколінням, для якого патріотизм – не просто слова, а найвище ціннісне мірило. Дорогі наші ветерани, ви належите до славної когорти найповажніших і найавторитетніших людей в університеті, де продовжуєте сіяти золоті зерна знань, людяності, справедливості. Вдячність вам безмірна і низький уклін за звершене вами заради добра й щастя вселюдського. Наснаги вам, здоров’я, душевного спокою й сімейного затишку на многії літа!”

Гостей також привітав голова ветеранської організації ДНУ ім. О.Гончара Валентин Олександрович Балакін. Він подякував профспілковому комітету ДНУ за матеріальну підтримку ветеранів для надання їм медичної допомоги. Керівництво університету вручило грамоти сивочолим шанованим колегам за багаторічну самовіддану працю та виховання молодого покоління, творчі колективи Палацу студентів ДНУ подарували їм святковий концерт.

З нагоди 69-ої річниці Великої Перемоги відбулися урочисті церемонії покладання квітів. За участі проректора з науково-педагогічної роботи у сфері гуманітарної освіти та виховання молоді ДНУ Валентина Іваненка та голови профспілкового комітету Олега Тупиці було вшановано пам'ять загиблих біля меморіалу з викарбуваними прізвищами 160 студентів, аспірантів і викладачів університету, що загинули під час війни та біля погруддя на фасаді другого корпусу ДНУ великого письменника і фронтовика Олеся Гончара, пам’ятників Почесному ректору ДНУ В.І. Моссаковського та викладачеві історії ДНУ, Герою Радянського Союзу В.П. Юбкіну.

Вічна слава героям, які пройшли дорогами війни, здобули перемогу для майбутніх поколінь! Вклонімося живим! Ніхто не забутий, ніщо не забуто!

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету