Версія для друку

На «Прес-клуб» ДНУ завітали митники

15 березня у Дніпропетровському національному університету імені Олеся Гончара відбулася зустріч заступника начальника Дніпропетровської митниці Дмитра Самойлова, начальника сектора митного поста «Дніпропетровськ – аеропорт» Ігоря Линдi, прес – секретаря Дніпропетровської митниці Вікторії Джур зі студентами факультету систем і засобів масової комунікації.

Такі зустрічі постійно влаштовуються на факультеті в рамках програми «Прес-клуб». Як зазначив завідувач кафедри масової та міжнародної комунікації, професор Сергій Демченко, «Прес-клуб» вже протягом 10 років допомагає розвивати практичні навички у майбутніх журналістів, редакторів й працівників сфери реклами та PR, створюючи атмосферу справжньої прес-конференції. Під час зустрічей студенти не просто мають змогу поспілкуватися з відомими і впливовими особистостями, розширити світогляд, а й спробувати себе в практичній діяльності, дізнатися про специфіку роботи журналіста в різних ЗМК й визначитися із майбутньою спеціалізацією. За час існування програми, студенти мали змогу зустрітися з відомими журналістами й прес-секретарями, письменниками, керівниками міських установ. Але представники Дніпропетровської митниці завітали на ФСЗМК вперше.

Зустріч почалася з демонстрації фільму про діяльність митної служби, після чого присутні мали змогу поставити запитання співробітникам Дніпропетровської митниці, що стосувалися процедури оформлення пасажирів й багажу під час перетину кордону, декларування товарів, оформлення конфіскату, способів запобігання контрабанді, переміщення культурних цінностей, домашніх тварин, спортивного харчування та лікарських препаратів, а також відповідальності за порушення митного законодавства й, безумовно, специфіки роботи прес-служби митниці.

Родзинкою заходу стала поява в стінах факультету службової собаки – німецької вівчарки Ронсі у супроводі інспектора-кінолога Ольги Михальченко. Вона розповіла студентам про роботу кінологічної служби та провела практичний експеримент – пошук собакою заздалегідь захованих спеціальних хімічних речовин, учасниками якого стали всі присутні.

Студенти дізналися багато цікавої і корисної інформації як про специфіку роботи митниці, так і прес-служби взагалі, адже «вся робота в прес-службах майже однакова, будь-то митниця чи прокуратура», - сказала прес-секретар Вікторія Джур.

Наостанок, співробітники Дніпропетровської митної служби запросили студентів на екскурсію до митниці і оголосили конкурс для майбутніх журналістів на кращий матеріал, який має висвітлювати специфіку зустрічей студентів ДНУ з представниками Дніпропетровської митниці. Найкраща робота, за їх словами, буде відзначена нагородою, яку гості зволіли залишити в таємниці.

Ірина Тарнавська
студентка ФСЗМК