Версія для друку

Кубок України-2012 з черлідингу

У Харкові відбувся черговий відкритий Кубок України з черлідингу. Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара представляла на ньому команда «Апріорі», яка здобула три золотих медалі у номінаціях чермікст-команда, групові станти та чер-соло. Таким чином, «Апріорі» додали до звання двократних чемпіонів України ще три важливі перемоги.

У змаганнях брали участь спортсмени шести областей України, АР Крим, Росії та Казахстану. Представлені виступи команд професійні судді оцінювали за багатьма критеріями: кричалки і скандування (звучність голосу, використання помпонів, прапорів, табличок та інших засобів агітації); чер-стрибки (складність, сила, рівень виконання) та чер-данс (енергійність й оригінальність виконання); піраміди і станти (складність, тривалість, стабільність фігур та спуски); акробатичні елементи (техніка виконання, візуальні ефекти, кількість учасників); хореографія (правильність положення та гострота рухів, складність перебудування фігур, синхронність, чистота малюнків й загальна динаміка номеру), а також загальна видовищність виступу (зовнішній вигляд, виразність міміки, контакт очей, упевненість спортсменів та реакція глядачів на виступ).

У номінації «чермікст» за призові місця змагалися 13 команд у складі юнаків та дівчат. Ця номінація є однією з найскладнішиих та найвидовищніших і включає в себе велику кількість акробатичних елементів, стрибків та пірамід. За умовами, виступ триває від 2.15 до 2.30 хвилин під музичний супровід, під час якого учасникам необхідно виконати обов'язкову зв'язку чер-рухів та чер- і чант-кричалки, якими вони надають коротку характеристику команди. У своїй програмі «Апріорі» мали декілька таких кричалок англійською мовою і включили до неї дуже складні, високі піраміди у два з половиною зросту людини (максимально дозволена висота у черлідингу).

У номінації «групові станти» за півтори хвилини виступу команди мали у швидкому темпі без зупинок зробити серію елементів з виконанням кидків та підтримки верхнього спортсмена-«флайєра». Нашою командою представили надскладні елементи, серед яких – подвійне сальто.

А от номінація чер-соло у черлідингу дуже схожа на виконання вільних вправ в спортивній гімнастиці. Тут виконуються дві-три акробатичні діагоналі чер-стрибків, із залученням чер- і чант-кричалок та помпонів.

Із кожним виступом наша команда ускладнює свої номери, за три роки свого існування жодного разу не повторивши свою змагальну програму. У її основному складі тренуються три професійні спортсмени, інші – мають досвід виступів на змаганнях зі спортивних танців. А юнаки з команди мають так звану «аматорську» акробатичну базу. Професіоналізм та багаторічна спортивна кар'єра тандему виступаючих тренерів – майстра спорту України з акробатики, доцента кафедри фізичного виховання та спорту ДНУ Наталі Бачинської та майстра спорту міжнародного класу зі стрибків у воду, старшого викладача Юрія Шляхова – дозволяє підготувати таку програму виступів, яка своїм багатим арсеналом надскладних та оригінальних елементів щоразу дивує суперників, суддів та любителів черлідингу. А в купі із працьовитістю, цілеспрямованістю й прекрасними взаєминами усередині колективу – все це дозволяє команді завойовувати лідируючі позиції на найпрестижніших стартах країни.

Сюжет 34 телеканалу

доц.  кафедри фізичного виховання та спорту ДНУ ім. О.Гончара
Наталя Бачинська