Версія для друку

Проблеми підвищення кваліфікації досліджують на міжнародному рівні

Делегація ДНУ ім. О. Гончара на чолі з ректором Миколою Поляковим взяла участь у конференції «Менеджмент підвищення кваліфікації у вищому навчальному закладі», що проходила в Дунайському університеті м. Кремс (Австрія).

Конференція відбулася у рамках проекту ТЕМПУС ІV «Мережева взаємодія університетів-партнерів у реалізації багаторівневої системи підготовки та підвищення кваліфікації фахівців у галузі освітнього менеджменту». Разом із делегацією ДНУ ім. О. Гончара у роботі конференції взяли участь представники університетів-партнерів по проекту ТЕМПУС ІV, а саме Смоленського державного університету; Санкт-Петербургської академії післядипломного навчання; Новгородського державного університету ім. Ярослава Мудрого; Вітебського державного університету ім. П. Машерова; Брестського державного університету ім. О.С. Пушкіна; Фондового університету м. Хільдесхайм (Німеччина) та Хмельницького національного університету. Україну, Росію та Білорусію представляли шість ректорів університетів-партнерів Проекту.

Під час конференції відбулася зустріч із ректором Дунайського університету м. Кремс професором Юргеном Віллером, який ознайомив учасників із головними напрямами діяльності свого університету.

Були заслухані і обговорені наступні доповіді:

1. Д-р Аттіла Паузитс (керівник центру освітнього менеджменту та розвитку Дунайського університету): «Система вищої освіти в Австрії та Міжнародні перспективи наукового підвищення кваліфікації – тенденції, фактори успіху та парадигми».

2. Габріелє Байєр (керівник відділу маркетингу Дунайського університету м. Кремс): «Інноваційні види діяльності Дунайського університету м. Кремс».

3. Бригітте Хан (керівник відділу менеджменту якості та розвитку навчального процесу Дунайського університету): «Менеджмент якості при підвищенні кваліфікації: на прикладі Дунайського університету».

У рамках творчої майстерні була розглянута практична діяльність університетів-партнерів Проекту, а саме «Розвиток системи підвищення кваліфікації у ВНЗ: стратегії, досвід, перспективи». Презентувалися усі види діяльності нашого університету у сфері післядипломної освіти, зокрема, магістерські програми другої вищої освіти «Державна служба», «Педагогіка вищої школи», «Управління навчальним закладом». Також були розкриті особливості перепідготовки спеціалістів у ДНУ за усіма ліцензованими спеціальностями. Значна увага приділялася короткотерміновим формам підвищення кваліфікації та стажування, які надаються в центрі післядипломної освіти ДНУ.

За результатами творчої майстерні були укладені конкретні плани обміну досвідом (майстер-класи, відео лекції, тренінги тощо) між університетами-партнерами.

У процесі відрядження ректором університету професором М.В. Поляковим були здійснені консультаційні бесіди з керівниками Проекту від Європейської комісії (проф. О. Грауманн та проф. М. Певзнером) з питань забезпечення університетів-партнерів навчальним посібником «Менеджмент та організаційний розвиток ВНЗ», який випущено видавництвом ДНУ, остаточному друку матеріалів модульних елементів, які нароблені фахівцями університетів-партнерів Проекту та багато інших. Зокрема, були обговорені питання участі у вересні 2012 року за підтримки інтернаціональної академії гуманізації освіти представників ДНУ у міжнародній конференції в містах Великому Новгороді та Санкт-Петербурзі, можливого обміну студентами тощо.

Отримана документація у паперовому та електронному варіантах стосовно програм МВА, які впроваджуються в Дунайському університеті м. Кремс.

За результатами отриманої інформації планується розробити конкретні заходи по впровадженню досвіду університетів-партнерів Проекту у практичній роботі Центру післядипломної освіти та інших навчальних підрозділів ДНУ ім. О. Гончара.

Проф. В.П. Клюєв
Директор Центру післядипломної освіти ДНУ