ДНУ здійснює наукову діяльність за всіма пріоритетними напрямками, визначеними чинним законодавством України ...
Версія для друку

Оголошення НДЧ

ДО УВАГИ НАУКОВЦІВ!


Державний фонд фундаментальних досліджень (ДФФД) оголошує проведення спільного конкурсу Ф81 науково-дослідних проектів Державного фонду фундаментальних досліджень і Німецького Дослідницького Товариства (DFG) для фінансування у 2019 році за наступними напрямами:
І. Фізика
- Експериментальна фізика конденсованих матеріалів
- Теоретична фізика конденсованих матеріалів
- Оптика, квантова оптика, атоми, молекули, плазма
- Статистична фізика, тверді тіла, біологічна фізика, нелінійна динаміка
- Частинки, ядра, поля
- Астрофізика та астрономія
ІІ. Математика
На конкурс подаються спільні наукові проекти, що передбачають участь двох сторін – вищого навчального закладу або академічної наукової установи України та організації-партнера Німеччини, яка подає відповідний запит до Німецького Дослідницького Товариства (DFG).
Кінцевий термін прийняття запитів – 11 грудня 2017 року
Детальніше.

До уваги науковців!

Програми грантової підтримки з медико-біологічних досліджень для студентів та молодих учених.
https://www.bifonds.de/fellowships-grants/our-programmes.html

До уваги науковців!

Гранти Наукового Товариства ім. Шевченка в Америці 2017/2018
Дедлайн: 01.03.2018;
Тип гранта: For scientific researches; For studying abroad; For participation in conferences;
Детальніше

До уваги науковців!

Триває прийом документів на Fulbright Scholar Program.
Дедлайн 15 жовтня 2017р.

Детальніше.

До уваги керівників підрозділів!

Лист Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 1.08.2017 № 3411-09/26410-03 для врахування у роботі. (детальніше)

До уваги науковців!

Наказ Міністерства освіти і науки України № 1104 від 31.07.2017 р. про затвердження експертних оцінок проектів експериментальних і прикладних досліджень та науково-технічних (експериментальних) розробок. (Наказ), (Перелік).

До уваги молодих дослідників та керівників підрозділів!

Спілка ректорів вищих навчальних закладів України та Міжнародний благодійний Фонд "Міжнародний фонд досліджень освітньої політики" за підтримки Міністерства освіти і науки України Міністерства закордонних справ та Міністерства науки і вищої освіти Республіки Польща та під патронатом Фундації польських ректорів – Інституту суспільства знань запрошують взяти участь у продовженні проекту «Інноваційний університет та лідерство. Фаза ІІІ: інновації та відносини з оточенням».

До участі в проекті запрошуються активні та перспективні представники академічної спільноти, молоді дослідники та керівники підрозділів університетів, лідери освітніх громадських та професійних організацій, представники мас- та соціальних медіа.

Заявки приймаються до 15 вересня 2017 року. (Детальніше).

До уваги студентів!

Інститут модернізації змісту освіти повідомляє, що 16-23 серпня 2017 року на базі Одеської національної академії харчових технологій буде проведено Всеукраїнську літню школу з програмування для студентів вищих навчальних закладів усіх рівнів акредитації і школярів 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів. (Детальніше)

До уваги молодих учених!

Оголошено конкурсний відбір проектів наукових робіт та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих учених у 2017 році

Повідомляємо, що відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» та наказу Міністерства освіти і науки України від 14.12.2015 № 1287 «Про затвердження Положення про проведення Міністерством освіти і науки України Конкурсу проектів наукових робіт та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих учених, які працюють (навчаються) у вищих навчальних закладах та наукових установах, що належать до сфери управління Міністерства, подальше виконання цих робіт і розробок за рахунок коштів загального фонду державного бюджету та управління ними», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 06 січня 2016 року за № 15/28145 (зі змінами, внесеними наказом МОН від 26.04.2017 № 655) та згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 03.07.2017 № 983 з 03 липня 2017 року було оголошено конкурсний відбір проектів наукових робіт, науково-технічних (експериментальних) розробок молодих учених, які працюють (навчаються) у вищих навчальних закладах та наукових установах, що належать до сфери управління МОН за рахунок коштів загального фонду державного бюджету.
Доступ до інформаційної системи "Наука в університетах" для введення проектів і їх подальшої експертизи надається з 17 липня по 30 серпня 2017 року без часових обмежень.
Нормативно-правова база:

  • Наказ МОН України від 14.12.2015 № 1287 «Про затвердження Положення про проведення Міністерством освіти і науки України Конкурсу проектів наукових робіт та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених, які працюють (навчаються) у вищих навчальних закладах та наукових установах, що належать до сфери управління Міністерства, подальше виконання цих робіт і розробок за рахунок коштів загального фонду державного бюджету та управління ними» 
  • Наказ МОН України від 03.07.2017 № 983 «Про оголошення конкурсного відбору у 2017 році проектів наукових робіт та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених» 
  • Лист МОН України від 10.07.2017 № 1/9-377 «Щодо подання на конкурс проектів наукових робіт та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених» 
  • Наказ ДНУ імені Олеся Гончара від 10.07.2017 № 195 «Про перший етап конкурсного відбору проектів наукових робіт та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих учених»

ДО УВАГИ НАУКОВЦІВ!

Державний фонд фундаментальних досліджень (ДФФД) оголошує конкурс
Ф80 спільних українсько – японських науково-дослідних проектів (для фінансування у 2017 - 2018 роках) за наступними напрямами:
- Гуманітарні науки;
- Соціальні науки;
- Природничі науки.
Конкурс відкритий для наукових лабораторій, науково-дослідних груп вищих навчальних закладів, науково-дослідних установ.
Документи приймаються до 6 вересня 2017 року.
Основні вимоги до проектів:
- керівники проекту мають бути кандидатами або докторами наук, які працюють у вищих навчальних закладах України або науково-дослідних установах;
- наявність організації – партнера в Японії.
Керівники проектів можуть подавати до Державного Фонду Фундаментальних досліджень тільки одну заявку.

Детальніше.

До уваги докторів наук!

  Державний фонд фундаментальних досліджень (ДФФД) оголошує конкурс Ф78 на гранти Президента України докторам наук для здійснення наукових досліджень у 2018 році.

  До участі в конкурсі допускаються молоді доктори наук віком до 45 років (на час подання запиту).
  Грошовий розмір гранту складає – 150 тис. грн.

Запити приймаються до 20 вересня 2017 року.

Детальніше про умови конкурсу.

До уваги винахідників!

   У зв'язку з опублікуванням Постанови Кабінету Міністрів України від 11.05.2017 № 320 повідомляємо, що Державна служба інтелектуальної власності України (ДСІВ) з 19 травня 2017 року припиняє виконувати функції з реалізації державної політики у сфері інтелектуальної власності: діяльність, пов’язану з їх виконанням, відтепер здійснює Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.
    Оновлений, відповідно до чинного законодавства України, перелік матеріалів, необхідних для подання заявки на видачу патенту України на винахід (корисну модель), можна знайти у розділі «Наука і дослідження. Охороноспроможна тематика», або звернувшись до відділу з питань інтелектуальної власності НДЧ (Наукова бібліотека ДНУ, кім. Б-24, тел. 776-58-96).

До уваги науковців!

  Державне підприємство «Спецтехноекспорт» поінформувало Міністерство освіти і науки про співпрацю з агенцією з інкубації та реалізації інноваційних проектів у сфері оборонних технологій – Платформою Розвитку Інновацій (далі – Платформа).
  За інформацією ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» діяльність Платформи спрямована на підвищення конкурентоспроможності продукції вітчизняного оборонно-промислового комплексу, а за результатами конкурсного відбору надається підтримка на стадіях від створення прототипу до організації серійного виробництва та просування продукції на внутрішньому та міжнародному ринках.
  У разі зацікавленості додаткову інформацію стосовно завдань, діяльності та умов відбору проектів можна отримати на сайті Платформи за посиланням: www.ukrinnovate.com. 

До уваги науковців!

Державний фонд фундаментальних досліджень (ДФФД) оголошує проведення конкурсу Ф77 – «Актуальні проблеми гуманітарних наук».

   Конкурс проводиться за наступними науковими пріоритетними напрямами:
- Актуальні історико-археологічні дослідження;
- Дослідження етапів спільної історії України та її сусідів: порубіжні проблеми;
- Актуальні проблеми збереження національної культурної та мовної спадщини

Перелік документів, необхідних для подання запиту:
   1. Паперовий запит відповідно до заповненої електронної форми – 2 примірники.
   2. Копії публікацій керівника проекту – 2 примірники.
   3. Довідка з Українського інституту науково технічної експертизи та інформації про те, що в даний час тема проекту не зареєстрована і не підтримується бюджетними коштами.

Всі документи оформлюються в паперову папку на зав’язках (без файлів) та надсилаються поштою або надаються особисто до дирекції ДФФД за адресою:
01601, м. Київ, бульвар Шевченка,16, кімната 404б з 8-30 до 16-30.
Телефон для довідок: 246-39-29 з 9 до 16-30 год.
Кінцевий термін подання запитів на конкурс – 30 квітня 2017 року.
 Форми запиту будуть закриті для заповнення 30 квітня 2017 року о 00:00 годин.

Детальніше про умови конкурсу.


До уваги науковців!

Державний фонд фундаментальних досліджень (далі - ДФФД) оголошує проведення конкурсу Ф76 – спільний конкурс наукових проектів вищих навчальних закладів, наукових установ Національної академії наук та національних галузевих академій наук України.

Конкурс проводиться за наступними науковими пріоритетними напрямами:
   - Нові функціональні матеріали, фізичні принципи керування та реєстрації випромінювання;
   - Нові біологічно активні речовини для медицини;
   - Вплив змін клімату на навколишнє природне середовище;
   - Проблеми теоретичної фізики та фізика високих енергій;
   - Інтелектуальні інформаційні технології у сільському господарстві.

Перелік документів, необхідних для подання запиту:

  1. Паперовий запит відповідно до заповненої електронної форми – 2 примірники.
  2. Копії публікацій керівника проекту – 2 примірники.
  3. Довідка з Українського інституту науково технічної експертизи та інформації про те, що в даний час тема проекту не зареєстрована і не підтримується бюджетними коштами.
Всі документи оформлюються в паперову папку на зав’язках (без файлів) та надсилаються поштою або надаються особисто до дирекції ДФФД за адресою:

01601, м. Київ, бульвар Шевченка,16, кімната 404б з 9-00 до 16-30.
Телефон для довідок: 246-39-29 з 9-00 до 16-30 год.
Кінцевий термін подання запитів на конкурс – 30 квітня 2017 року.
Форми запиту будуть закриті для заповнення
30 квітня 2017 року о 00:00 годин.

Детальніше

До уваги науково-педагогічних працівників!

На виконання пункту 7 заходів, визначених у резолюції Віце-прем’єр-міністра України В.А. Кириленка від 06.10.2015 № 35364/8/1-15, Міністерство освіти і науки України розробило:

1.Методичні рекомендації щодо розподілу майнових прав на службові об’єкти права інтелектуальної власності за договором на виконання науково-дослідних або дослідно-конструкторських та дослідно-технологічних робіт;

2.Методичні рекомендації щодо забезпечення конфіденційності відомостей, пов’язаних з договорами на виконання науково-дослідних або дослідно-конструкторських та технологічних робіт;

3.Методичні рекомендації щодо постановки на бухгалтерський облік та оподаткування об’єктів права інтелектуальної власності.

Зазначені методичні рекомендації можуть використовуватися під час виконання науково-дослідних або дослідно-конструкторських та дослідно-технологічних робіт.

Оголошено результати 2-го туру конкурсу «Завтра.UA» сезону 2016/17 (детальніше)

До уваги деканів факультетів та директорів НДІ

Службове розпорядження № 19 від 23.02.2017р, щодо результатів оцінки наукової роботи університету за рейтинговою системою за 2016 рік.

Шановні колеги!

Оголошено конкурс спільних українсько-литовських науково-дослідних проектів для реалізації у 2018 – 2019 рр. (детальніше про умови конкурсу) .

До уваги молодих учених!

Державний фонд фундаментальних досліджень (ДФФД) оголошує конкурс Ф75 «Гранти Президента України для підтримки наукових досліджень молодих учених» на 2018 рік.
Запити приймаються до 20 лютого 2017 року.
Детальніше про умови конкурсу.

До уваги науково-педагогічних працівників університету

Інформацію про перелік українських журналів, що індексуються у наукометричній базі даних SCOPUS, станом на 18 жовтня 2016 р. можна знайти за посиланням:
http://aphd.ua/ukranski-zhurnaly-shcho-indeksuiutsia-u-scopus/

Конкурс стипендіальної програми «Завтра.ua» Фонду Віктора Пінчука

15 жовтня Фонд Віктора Пінчука розпочинає відкритий конкурсний добір учасників стипендіальної програми підтримки талановитої молоді «Завтра.UA». Місія програми – сприяти формуванню нового покоління інтелектуальної та ділової еліти країни та створювати і розширювати можливості для молодих та відповідальних лідерів, які стануть генераторами змін.
Детальніше про умови конкурсу

Наказ № 122г від 07.11.2016 “Про проведення I етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук 2016/2017 навчального року”.

Наказ

До уваги деканів факультетів та директорів НДІ!

Наказ № 289 від 02.11.2016 “Щодо підведення підсумків наукової та науково-технічної діяльності за 2016 рік і формування тематичного плану науково-дослідних робіт на 2017 рік”.
Наказ
Додаток 1
Додаток 2
Додаток 3
Додаток 4 гуманітарні та економічні
Додаток 4 інженерні
Додаток 5
Додаток 5a
Додаток 6
Додаток 7
Додаток 8
Додаток 9
Додаток 10
Додаток 11
Додаток 11a
Додаток 12
Додаток 13